אורנג' גובה על hot spot באייפון

MayaTheBee

New member
אורנג' גובה על hot spot באייפון

אהלן, אשמח לדעת האם זה חוקי או הגיוני בכלל שאורנג' גובה על שירות הhot spot שקיים באייפון 20 שקלים בחודש?

amithi1

New member
זה הגיוני שהם ירצו לגבות, זה לא הגיוני שמישהו

יסכים לשלם להם את זה כשיש אלטרנטיבה זולה יותר מאורנג' שכן כוללת גם שימוש כWIFI. פשוט מתניידים לגולן וסוגרים עניין.
למי שמתעקש משום מה להישאר באורנג' ומשתמש בהוטספוט, יש מגוון שיטות לעקוף את הרצון של אורנג' לגבות חיוב בגין שימוש בWIFI - באייפונים פרוצים ובמכשירי אנדרואיד שלא נמכרו אצל המפעילות הסלולריות או שהוחלף להם הרום.

דניאל101

New member
איך יודעים שהם הולכים לגבות כסף על זה?

שמעתי שהם שולחים SMS ברגע שאתה מפעיל, אני לא קיבלתי אחד כזה.

מדובר על אייפון שלא נקנה באורנג.

ובכלל איך הם יודעים מזה?

amithi1

New member
הם לא יכולים לחייב על סמך SMS

הם חוסמים את האפשרות להתחבר כהוטספוט עד שהמנוי מתקשר, ואז נציג פותח את האפשרות הזו במערכת כנגד חיוב חודשי של 20 ש"ח.
איך הם יודעים? כנראה לפי נקודת הגישה שמוגדרת במכשיר - במכשירי אייפון לא פרוצים ובמכשירי אנדרואיד עם ROM של היצרניות הישראליות, מוגדרת נקודת גישה שונה לשימוש כהוטספוט, ולא ניתן לשנות אותה דרך הגדרות המכשיר ללא פריצת המכשיר.

k-don

Well-known member
אבל לפי ניטרליות הרשת הפעולה הזו אסורה, נכון?

(הכוונה שהפעולה של חיוב ב 20 ש"ח על שימוש כהוטספוט אסורה)

דניאל101

New member
ניוד לגולן + העברת בעלות

יש קו של אורנג שרשום על שמי, אבל בחשבון המשפחתי של הורי.

אני רוצה להעביר אותו שיהיה בחשבון שלי, וגם שיהיה בגולן.

איך הכי כדאי לעשות זאת?

שמעתי שבאורנג זה עולה כמה מאות. איך זה בגולן?

dani666

New member
לא בטוח. אין כאן פגיעה בסוג תעבורה מסוים ...

.. או בתעבורה ליעד מסוים או ב ISP מסוים ...

k-don

Well-known member
יש פגיעה סבוג תעבורה מסוים

תעבורה תוך כדי שימוש כ hotspot.
תעבורה גם ממחשב או טלפון אחר במקום מטלפון או מחשב אחד

amithi1

New member
ההגדרה של משרד התקשורת לנייטרליות הרשת לא

לגמרי ברורה - האם הכוונה היא נייטרליות בנושא של סוג המידע שעובר (למשל תיעדוף שונה לסטרימינג ולVOIP לעומת דפי HTML) או שמא הכוונה היא גם לסוג הציוד שיוזם את התעבורה.
אני חושב שהפתרון למי שצריך שמכשירו ישמש כהוטספוט הוא אחד מהשניים:
1. למצוא דרך לבצע את החיבור כהוטספוט בלי שספק התקשורת יכול לנטר זאת.
2. לעבור לחברה שלא גובה עלות נוספת על שימוש זה.

פנייה למשרד התקשורת תארוך זמן טיפול רב, אם בכלל יגיעו לתוצאה הרצויה.

k-don

Well-known member
אתה יכול להביא את ההגדרה?

האם היא מופיעה בשימוע כלשהו או ברשיון?

k-don

Well-known member
6.12.2010 וזו ההודעה

http://moc.gov.il/sip_storage/FILES/6/2356.pdf

"חובת הניטראליות ברשת- הוועדה אישרה כי תחול חובת ניטרליות ברשת
האינטרנט הסלולארית - לרבות ניטרליות תמחירית וניטרליות טכנולוגית (במכשירי הסלולר). משמעות ההחלטה היא איסור על חברות הסלולר להטיל מגבלות על שימוש באפליקציות מסוימות או בפרוטוקולים מסוימים ברשת האינטרנט זאת ללא גביית תשלום. החברות יהיו מחויבות שלא להפלות אספקת שירותים הניתנים על גבי רשת האינטרנט בדיוק כמו ברשתות הנייחות."

amithi1

New member
ההגדרה כאמור מאוד כללית

ולא ניתן להסיק ממנה למה התכוון המחוקק.
אורנג' יכולים לטעון מצידם שההחלטה מתייחסת לחסימה במכשירי הסלולר בלבד ועל כן לא רלוונטית למניעת שימוש כהוט ספוט בעלות נוספת.

amithi1

New member
התכוונת כנראה לסעיף קטן 1+2, סעיף קטן 3 לא

רלוונטי לנושא.
בכל אופן, אני בטוח שהיועצים המשפטיים של אורנג' מכירים היטב את נוסח החוק ולמרות זאת אישרו למחלקת השיווק לגבות תשלום על שימוש כהוטספוט - כיוון שזה נופל על איזשהו תחום אפור שנתון לפרשנות. משרד התקשורת מצד שני, יודע גם כן על הגביה הזו של אורנג' והוט ולא פנה אליהם בדרישה חד משמעית לעצור זאת - כלומר משרד התקשורת מאפשר בשתיקתו לאורנג' לגבות תשלום על הוטספוט.
יתכן שמשרד התקשורת יתעורר יום אחד ויודיע להם להפסיק זאת (כפי שלקח לו בערך 6 שנים להודיע לסלקום שאסור לה לגבות תשלום על סים רגיל, מלקוח שמבקש לעבור מדור 3 לדור 2), או שעורך דין כלשהו יחליט להגיש ייצוגית בנושא ואז בית המשפט יצטרך לתת את הפרשנות שלו לסעיפים בחוק ההסדרים.
עד אז, אורנג' תמשיך לגבות כסף על הוטספוט מהפראיירים שיבחרו לשלם על כך.

למעלה