אורך קיר בגרמושקה

idanvi77

New member
שלום,
אשמח לעזרתכם.ן בנוגע לקריאת גרמושקה.

מצ"ב פרט מתוך תוכנית בית. כפי שניתן לראות, אורך החדר המסומן הינו 298 ס"מ. עם זאת, אני רואה שרשום גם המספר "20". למה הכוונה? האם האורך שניתן לנצל אותו הוא למעשה 278 ס"מ, ו-20 זהו עובי הקיר (מדובר בקיר חיצוני)?

המטרה היא להכניס לקיר הזה ארון בגדים באורך 301 ס"מ. אם אכן אורך הקיר הוא 298 ס"מ אני מניח שיש מה לעשות (אשמח לרעיונות).

תודה

קבצים מצורפים

• חדר שינה.png
    חדר שינה.png
    KB 185.3 · צפיות: 3

בינא

Member
שלום,
אשמח לעזרתכם.ן בנוגע לקריאת גרמושקה.

מצ"ב פרט מתוך תוכנית בית. כפי שניתן לראות, אורך החדר המסומן הינו 298 ס"מ. עם זאת, אני רואה שרשום גם המספר "20". למה הכוונה? האם האורך שניתן לנצל אותו הוא למעשה 278 ס"מ, ו-20 זהו עובי הקיר (מדובר בקיר חיצוני)?

המטרה היא להכניס לקיר הזה ארון בגדים באורך 301 ס"מ. אם אכן אורך הקיר הוא 298 ס"מ אני מניח שיש מה לעשות (אשמח לרעיונות).

תודה
האורך המצוין 298ס"מ הוא של החדר.
ה-20ס"מ שייך לקיר החיצוני (רק עובי בלוק מינימאלי ללא טיח וציפוי חוץ, כי כך מקובל לשרטט ולהגיש).
אסור בשום אופן לפגוע בעובי הקיר החיצוני !!!
אין מצב
להעמדת ארון בתוך הקיר, כי חלק מהבנין. |אקדמאי|

idanvi77

New member
תודה. אני רואה שההודעה שלי היתה מטעה. הכוונה כמובן לא להכניס ארון לתוך הקיר, אלא להעמיד את הארון בצמוד אליו. בכל אופן, הקיר המדובר (298 ס"מ) איננו הקיר החיצוני.
חשבתי "לגרד" 1-2 ס"מ מהקיר החיצוני, זה שניצב לקיר המדובר, כדי לאפשר את העמדת הארון. אבל אני מבין שזה בלתי אפשרי. נצטרך לסמוך על טעויות "חיוביות" בבניה...

בינא

Member
תודה. אני רואה שההודעה שלי היתה מטעה. הכוונה כמובן לא להכניס ארון לתוך הקיר, אלא להעמיד את הארון בצמוד אליו. בכל אופן, הקיר המדובר (298 ס"מ) איננו הקיר החיצוני.
חשבתי "לגרד" 1-2 ס"מ מהקיר החיצוני, זה שניצב לקיר המדובר, כדי לאפשר את העמדת הארון. אבל אני מבין שזה בלתי אפשרי. נצטרך לסמוך על טעויות "חיוביות" בבניה...
חשוב להבין שהמידות על התוכנית הן מידות ללא עובי טיח, כך שבפועל, בתוך החדר מקיר לקיר, המידה על הרצפה בין הפנלים, תהיה 293 בלבד...

idanvi77

New member
הבנתי. כלומר במצב כזה הפתרון היחיד הוא הרחבת החדר מעבר לתוכנית, כמובן בעזרת אדריכלות והנדסה.

idanvi77

New member
אגב, אני אלך כמובן למדוד במדוייק, אבל מנסיונך - עד כמה שכיחה חריגה של כ-10 ס"מ לטובת הבניה בשטח?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אגב, אני אלך כמובן למדוד במדוייק, אבל מנסיונך - עד כמה שכיחה חריגה של כ-10 ס"מ לטובת הבניה בשטח?
10 ס"מ זה המון. אבל מה הבעיה? קח מטר ותמדוד מפנל לפנל. אבל כן. את הפנלים אפשר לגלח. את הטייח כבר לא.

EVA1111

Member
אני מבינה שיש לך ארון שאליו אתה מנסה להתאים את החדר/בית? זה כמו להתאים בגד לכפתור. עדיף לבדוק את האפשרות של הקטנת הארון על ידי נגר. (אולי להוריד יחידה ולהשלים?)

בינא

Member
"הרחבת החדר מעבר לתוכנית"???
"אלך למדוד בדיוק..."?
תסלח לי אבל הפסקתי להבין... :unsure:
אם המבנה קיים ויש פנלים, מה שייכת התוכנית לעניין? :rolleyes:
אם אתה מנסה להתאים ארון קיים אצלך לרוחב חדר בנוי, מסכים עם עצת קודמתי שתתאים את הארון לחדר!
זה גם נכון מבחינה כלכלית וגם נכון מבחינה מבנית/הנדסית. |אקדמאי|

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
"הרחבת החדר מעבר לתוכנית"???
"אלך למדוד בדיוק..."?
תסלח לי אבל הפסקתי להבין... :unsure:
אם המבנה קיים ויש פנלים, מה שייכת התוכנית לעניין? :rolleyes:
אם אתה מנסה להתאים ארון קיים אצלך לרוחב חדר בנוי, מסכים עם עצת קודמתי שתתאים את הארון לחדר!
זה גם נכון מבחינה כלכלית וגם נכון מבחינה מבנית/הנדסית. |אקדמאי|
לארון יש רצפה, תקרה וחלק ביניים + מדפים. אפשר לקצר קצת את כל החלקים הללו ולהצר במעט את הדלתות שבקצה, ואז הארון יתאים לקיר. לא כזה סיפור. אבל בכל זאת, זהו ההבדל, בין להזמין ארון מאיקאה או מנגר פרטי, שיתאים את מידות הארון באופן מדויק למידות החדר.

idanvi77

New member
אני ממש לא בטוח שניתן לקצר את הארון... מדובר בדלתות הזזה, מסילות וכו'.
מה שהצעתי זה להרחיב את החדר מעבר לתוכנית. צמוד לחדר ישנה מרפסת עם אחוזי בניה שניתן לנצל (כבר בדקתי זאת). לא בהכרח בשביל הארון, אלא כדי להגדיל את החדר בכל מקרה.

בינא

Member
אני ממש לא בטוח שניתן לקצר את הארון... מדובר בדלתות הזזה, מסילות וכו'.
מה שהצעתי זה להרחיב את החדר מעבר לתוכנית. צמוד לחדר ישנה מרפסת עם אחוזי בניה שניתן לנצל (כבר בדקתי זאת). לא בהכרח בשביל הארון, אלא כדי להגדיל את החדר בכל מקרה.
בוקר טוב איש יקר |4U|
בפורום הזה אתה מקבל יעוץ חינם אבל ההחלטות כולן שלך ובאחריותך.
מבחינתי, סגור את כל המרפסת...או רק חלק ממנה, אבל עם אלומיניום, כי סגירת אלומיניום וזכוכית ללא תריסים, איננה מחייבת היתר בניה*
*כנ"ל גם הגג...
אם תסגור או תזיז חלק מקיר חיצוני, נדרש לבקש היתר בניה שכולל הסכמת 70% מהשכנים בבניין המשותף, עבודת מהנדס שכמובן יהיה חלק
מההגשה ויפקח על השינוי, בהנחה שהמרפסת תוכננה לשאת את המשקל של הבניה הנוספת הכוללת תקרה/גג...
מצד שני...
היות ואינך נגר, היה ראוי שתפנה למרכיבי ארונות שהם נגרים (לפחות בעברם) כדי שהם גם יעבירו את הארון וגם יבצעו בו את השינויים המזעריים
והפשוטים לבעלי מקצוע (פעם הייתי אחד מהם) ועזוב את הספקולציות של "אי-אפשר" או "קשה ומסובך" שנקלעת אליהן כדי להצדיק את
החשיבה הלא נכונה שלך... כי מה לעשות? היעוץ שקיבלת מכמה כאן, נכון יותר ממה שאתה חושב שאתה רוצה לעשות.
יום טוב |אקדמאי|

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בוקר טוב איש יקר |4U|
בפורום הזה אתה מקבל יעוץ חינם אבל ההחלטות כולן שלך ובאחריותך.
מבחינתי, סגור את כל המרפסת...או רק חלק ממנה, אבל עם אלומיניום, כי סגירת אלומיניום וזכוכית ללא תריסים, איננה מחייבת היתר בניה*
*כנ"ל גם הגג...
אם תסגור או תזיז חלק מקיר חיצוני, נדרש לבקש היתר בניה שכולל הסכמת 70% מהשכנים בבניין המשותף, עבודת מהנדס שכמובן יהיה חלק
מההגשה ויפקח על השינוי, בהנחה שהמרפסת תוכננה לשאת את המשקל של הבניה הנוספת הכוללת תקרה/גג...
מצד שני...
היות ואינך נגר, היה ראוי שתפנה למרכיבי ארונות שהם נגרים (לפחות בעברם) כדי שהם גם יעבירו את הארון וגם יבצעו בו את השינויים המזעריים
והפשוטים לבעלי מקצוע (פעם הייתי אחד מהם) ועזוב את הספקולציות של "אי-אפשר" או "קשה ומסובך" שנקלעת אליהן כדי להצדיק את
החשיבה הלא נכונה שלך... כי מה לעשות? היעוץ שקיבלת מכמה כאן, נכון יותר ממה שאתה חושב שאתה רוצה לעשות.
יום טוב |אקדמאי|
אז אם אתה נגר בדימוס, אתה בטח יודע, שכשהארון הוא של איקאה, הדלת היא חלולה ואז כשאתה חותך את הקצה, אתה צריך למלא את הקצה כדי שיחזיק קנט. ולקחת את כל הלוחות לנגריה ולהחזיר אותם, לפרק ולהתקין מחדש את מחברי הארונות* ולהתעסק בדלת ובקנט? זה כבר יעלה כמעט כמו חצי ארון. שווה?

* ובטח מדובר שם במחברי ארונות 'דמויי שעון', וכאלה אתה כבר לא תקדח מחדש ובמקומם אתה תתקין מחברי ארונות מסוג אחר....

idanvi77

New member
מאה אחוז. תודה על הייעוץ. יש לי שאלה נוספת בנושא אחר אבל אפתח שירשור מתאים.

למעלה