אורחת לרגע....

בבושקית

New member
אורחת לרגע....

קראתי (ברשותכם) מספר דפים ממה שכתבתם כאן ואני נפעמת כולי. אני בת 36 ורוצה להגשים אמהותי באמצעות מה שנקרא "הורות אחרת" שזאת משפחה אלטרנטיבית. לפתע ראיתי את הפורום הזה וסקרנותי התעוררה....פתאום אני שמה לב שאני כבר שעה קוראת אתכם....והזמן עבר.. חברות וחברים, אני מורידה את כובעי בפניכם וקדה קידה. יש כאן משתתפים נהדרים, עשירים ברוחם, רגישים, עמוקים, אינטליגנטים והצלחתם להוריד לי דמעה (כן,כן, גם אני רגישה כזו). עברתם (ועדיין) כל כך הרבה יש לכם לעבור אבל חברים, אתם אמיצים מאוד ושורדים ותומכים זה בזה בצורה מעוררת התפעלות אמיתית....ומנהלי הפורום - אתם מקצועיים לאללה.....קבלו ח"ח דרך אגב, משהו כאן חייב להרים את הכפפה ולברר איך וכמה עולה להוציא ספר לאור, כי מה ששקדבת כותבת- חייב לעמוד לרשות ציבור גדול יותר, סיפור הדמעות הפיל אותי סופית לאיפון שממנו ישר רצתי להגיב......מדוע לא לקבץ מיצירותיכם וסיפורים אישיים על מנת להוציא ספר ובכך לשתף ולחזק ילדים אחרים? לכל מי שאוהב לכתוב, יש שיטה שמערבת כתיבה וריפוי ומאוד עושה טוב ולא רוצה סתם לפרט אבל אם משהו מעוניין אז לכתוב לי ואשלח פרטים מתוך כתבה מ"חיים אחרים". יש לי גם שם של עורכת בהוצאה לאור שאצלה עשיתי סדנת כתיבה ואולי היא תרצה להשקיע בזה....לדעתי יהיה מי שישקיע, תמיד יש , אפילו אם זה אדם פרטי שגם הוא בן/בת להורים גרושים ורוצה לתרום.... אני נלהבת לראות שיש כאן משתתפת בת 12 ואחרים בני 15, 17 ואפילו קראתי הודעה של בחורה בת 28, גם היא בת להורים גרושים. כל הכבוד על שיתוף הפעולה שלכם ולראות שאחרי הכל, לא משנה הגיל, משנה החוויה. לא שזה ירגיע אתכם, אבל יש הרבה ילדים שמתים שהוריהם יתגרשו בגלל המריבות בבית....יש לי חברה בת 39 שהתגרשה רק לפני 4 שנים והיא מבכה שלא קודם כי היו הרבה צעקות וגם השפלות ומכות וכל הילדים (3) בטיפולים בשביל להבריא....הם מאושרים לבד עם אימא, אבל הכל יחסי, כמובן, אין בכך לרמוז שאבות תמיד רעים...ממש לא. אין שום קשר בין גרושי ההורים לבינכם. לפעמים ההפך הוא הנכון, לא מתגרשים כדי לא "להזיק" לילדים ואז היחסים בבית קרים ולא משמעותיים ושוב מודל הזוגיות שאתם גדלים למולו מעוות..... אין מצב שתפתחו זוגיות כמו הוריכם, יש לכם מודעות אז לכו ולימדו על זוגיות ועל עצמכם בתוך קונטקסט זוגי וזה לא רק רומנטי, איך אתם מתפקדים עם החבר הכי טוב שלכם ? יחסי אנוש הוא דבר נלמד. הוריכם נתנו לכם את הבסיס ואתם יכולים להחליט מה לשמור ומה לזרוק, זכרו אתם ישות נפרדת ואתם יכולים ליצור את עצמכם וללדת עצמכם מחדש, מי כמוני יודע....לא תמיד קל אבל יקירים ויקירות - זה אפשרי. אתם יכולים ללמוד מתוך ספרים, מתוך הפורום כאן, מתוך קבוצה שנפגשת ואם תרצו, תוכלו למצא מנחה שיתאים/תתאים, ראו את כל המצב כמצב שממנו אפשר לגדול, פתחו שרירים ריגשיים, אל תוותרו על רגישות וקולות הבטן שלכם, השארו נאמנים לעצמכם, אל תפתחו רגשות שינאה לבן המין הנגדי רק בגלל התנהגות הורה וזכרו: בלי הכללות, ההורים שלכם מייצגים רק את עצמם !! הם לא ממוצע של שום דבר אלא של עצמם. אתם מייצגים את עצמכם אז תחליטו עכשיו מה אתם רוצים לייצר ולכו על זה.... ודבר נוסף: הם לא התכוונו לעשות רע אבל לפעמים גם המבוגרים נכנסים למין פינות ושוכחים עצמם, עושים דווקא, ברוגז וכל מיני התנהגויות של ילדים בגן, ככה זה, חלקינו לא מתבגרים..... מקווה שתסכימו לקבל חיבוק גדול ממני למרות הזרות ביננו על החתום בהתפעלות אמיתית אישה בהתהוות ומאוד רוצה כבר להיות אימא ואם תרשו אז בפעם הבאה יש לי שאלות אלא אם כן הפורום סגור לנוער בלבד ואכבד זאת עד תום

ש ק ד ב ת

New member
לא רק לרגע...

לא רק שאת יכולה להשאר,אלא אף את רצויה כמו שכתבתי כאן בעבר,לחברי הפורום החדשים:
הפורום הוא לא חבורה סגורה. בפירוש לא. כל הזמן מצטרפים אנשים חדשים, והמשפחה המקסימה שלנו הולכת וגודלת, וכל חבר פורום חדש מתקבל ישר ל"חבורה". אין פה עניין של "מקובלים" ו"לא מקובלים", או סנוביות.. למעשה האנשים פה אנשים פתוחים, חמים, נהדרים וקסומים, שלא ישאירו חבר פורום חדש בודד וגלמוד :) אין סכנה של "אי-השתלבות", או התעלמות, או כל עניין אחר שיגרום למישהו אי נעימות. ההסתגלות בפורום הדרגתית, כי כל אחד משתלב בחברה חדשה, עד כמה שהיא נחמדה, בצורה שונה. שכל אחד יבחר לו איך להסתגל. מבחינת המנהלים נעשה הכל כדי שהאווירה בפורום תשאר נחמדה ואף אחד לא ירגיש ´בצד´. ואם יש בעייה כלשהי- לפנות במסרים האישיים,או במייל.
*) אני קוראת כל הודעה והודעה בפורום. כך שאין חשש שהודעה קשה תשאר מיותמת. אני יודעת שהרבה אנשים אחרים קוראים גם, למרות שלא מגיבים.
אני רואה קשר בלתי נפרד בין ילדים להורים גרושים להורים עצמם,ואכן קבלנו בזרועות פתוחות
כמה הורים,קרי"גלי" ו"ילד".ויתרה מכך הורים שאינם הורים לילדים גרושים,כדוגמת smd ואישתו, שאכן מנהלים דיונים,עונים לשאלתנו ומהווים חלק בלתי נפרד מאיתנו.
לכן אינך צריכה להרגיש אי שייכות,או זרות כלשהי,כבר מההודעה הראשונה את נכנסת ל-
,למרות שהוא "קצת" קטן,יש מקום לכולם. כתיבת ילדי הפורום,הרגישות בהם הם כותבים,העוצמות שכתיבתם משדרת,היכולות להזדהות,והתחושות הקשות שהם מתארים-אכן מורגש אצלנו יותר. אני חושבת שרבים מאיתנו מצאו בדף ובעט מקום מפלט אחרון(ואולי גם בגלל אהבת הכתיבה),אך רבים,כמוני,מצאו במחברתם- חבר שיקבל אותם כמו שהם,ללא סלקציה,ללא מבחני קבלה,אפשר לספר לו הכל-הוא לא מגיב אבל הוא יודע להקשיב,הוא לא בורח גם כשאנחנו מספרים לו כמה קשה לנו,וכמה רע לנו. נכון,זה אפשרי גם לעשות במציאות ע"י טיפול פסיכולוגי או הידברות עם חברים,קרובי משפחה וכו´,אך רבים מאיתנו בתהליך הגירושין והרבה אחרי זה ,נמצאםים בשלב ההחכשה, כך שניסיון לפתור את המצב באפיקי הסביבה,אינו רלוונטי במיוחד. למשוררים אין דמעות
יש מילים
למשוררים אין חברים
יש דפים
למשוררים אין פתרונות יש רק שירים
מוטו שאני הפכתי את השירה,שהוותה לי כלי בלתי נפרדד מההתמודדות עם הגירושים של הורי שלקחו במשך שבע שנים. בקשר לחברתך- אכן במצבים מסויימים עדיף כי ההורים התגרשו ולפרק את מערכת הזוגיות.רבים מהפעמים שבהם מנסים לכפות על המצב או מנסים לייפות אותו -כושל. ולכן יש צורך להתמודד עם המצב הנתון ולהשלים איתו,להיפרד איש איש לדרכו-שכמובן רצון הילדים וטובתם עומד בראש ובראשונה
מה שחשבנו בעבר היה כי רק משפחה שיש בה אבא ואמא תחת קורת גג נחשבת כמשפחה.כיום מצב זה הולך ומשתנה,אנו מכירים משפחות שהתגרשו וההורים חיים בנפרד והמשפחה בהחלט לא "התפרקה". מצד אחר,אנחנו מכירים משפחות שלמות שחיים ביחד והילידים הם אומללים,ועדיך שההורים יחיו בנפרד,הן בשבילם והן בשביל בטחון הילדים(מקרה חברתך אחד מיני רבים). מה שבעתם אני מנסה לומר בפשטות הוא שאהבה,דאגה ואכפתיות הם דברים חשובים ולאוו דווקא שלמות המשפחה. היני חולקת במקצת על דעותייך שאנו הילדים לא נהייה כמו הורינו,אני בטוחה שילדי פורום זהלא יתנהגו כמו הוריהם,אך עם זאת האבא ההוא דמות מודל/חיקוי עבורי, הוא הדמות האבהית במשפחה בהיותי ילדה,או ל-בנים זאת האימא. וכך יש לנו דמות אידיאלית לבחירת בן זוגנו.כאשר נבחר בן זוג או שנבחר בדיוק את אותו מודל וסגנון של אבא שלנו היה ,או בדיוק ההפך. להבדיל אלפי הבדלות,כאשר ילד גודל בסביבה של הורים מכים,והוא אינו מכיר משהו אחר,כאשר הוא יבוא לבחור בת זוג הוא יבחר בדיוק אותו בת זוג-מכה.כי בת זוג שאינו מכה יראה לו בלתי נורמאלי לחלוטין,כי הוא אף פעם לא ראה. לכן,צריך להיות מודע לעצמנו,אנו לוקחים ממכם ,ההורים, תכונות שליליות וחיוביות כאחד.אך כשאתה מודע לעצמך אתה יכול להחליט איזה תכונות מתאימות לי ואיזה לא, נכון, לא תמיד הסינון הזה כל-כך קל ובר ביצוע. אך לפחות הידיעה היא שלב ביניים לכך. אני שמחה שיש לי אא ואמא,סבא וסבתא.לבחון ולראות..איזה תכונות אני רוצה לשמר אצלי איזה לא,איך הייתי רוצה להתנהג בתור אמא ואיך לא. שוב,זה קל במילים,אך לעיתים התכונות כבר כל-כך מוטבעות אצלנו שקשה לשנות את זה(ראה מצב אבא שלי ואבא שלך) שאי אפשר לשנות,אך לעיתים היכולת לדבר על זה כבר בגיל צעיר,היכולת לפתוח את הקלפים מקלה על התחושה ועוזרת בהמון. ואפשר לראות זאת גם בצורה אחרת: תקופה,החיים מתחלקים לחלקים תקופות.וכמו החיים כל תקופה מסתיימת(אצלנו תקופת אבא ואמא יחד).למרות שזה כואב... הן מסתימות.יש תקופות מאושרות.. ויש פחות.וכשכל תקופה מסתיימת ``מסתימיים`` איתה עוד דברים, אנשים. וכולם עוזבים בסוף.כל תקופה בזמן שלה.לכל תקופה זמן מוקצב... היא לא תמשך לנצח.ואולי אסור שהיא תמשך... למרות שזה כואב...אז בסוף נשאר רק זיכרון... שבמשך הזמן מאבד את הצבע.אחרי כל תקופה יש אחרת שתבוא במקומה, היא לא תמיד יפה ומשמחת כמו זאת שקדמה לה.(נישואין ההורים מחדש)וגם אם לא רוצים, גם אם שני הצדדים, מנסים, וגם אם בוכים...היא תיגמר, לא תישאר, תשאיר טיפה כאב.ובתוך כל תקופה ... חלקים, טובים, רעים, עצובים ושמחים.כמו כל תקופה בחיים... גם זאת תיגמר..ואין ספק.. זה יכאב.. וכל האנשים יעזבו.בסופו של דבר כל אחד ישאר לבד.לכל אחד נשאר רק את עצמו. מה שנשאר... לנסות לעשות את התקופה יפה...להנות מזאת ולעבור לבאה בתקווה שתהיה יותר טובה.אז אמשיך להתנחם... אולי הבאה... באמת תהיה יותר טובה. ואולי הפעם היא לא תיגמר.ואולי נישאר ביחד לעד...(אנחנו הילדים בניואינו שנית). אינני חושבת שאכן פרסום שירינו ויצירתנו לפועל,למרות שזה יכול לעזור לילדים רבים,להראות להם שהם אינם לבדם במצבם,יש "עוד" כמה שמרגישים כמוהם,ואכן אני מאוד אשמח להשכיל בפרטים בנושא זה.
.
עד אז, כל יצירות חברי הפורום מרוכזות במאמרי הפורום או בפורום עצמו,למרות שבזמן האחרון איני מצליחה לעמוד לנוכח דינמיות הפורום,אכן אצטרך לערוך זה באחד הלילות
הבאים... הייתי רוצה לשמוע יותר מידע על צורת הקמת משפחה בדרך המיוחדת שלך, ואשמח לענות על כל מה שחפץ ליבך,וגם שאר חברי הפורום ישמחו בשהייתך במחיצתנו. ולסיכום אישה מקסימה- אנחנו פה בשבילך! לעיתים החיזוקים,התמיכה וההשלכות של ההשפעה לא מורגשות מידיית אך כל אחד פה תורם את מנת חלקו וכולנו משפחה אחת חמה אוהבת ותומכת תודה לך על המיכתב המרגש, החיזוקים.. מקווה שלא כתבתי יותר מדי
שקד

למעלה