אוקי, אני מרים את הכפפה

newbie7

New member
זהו גבר, חזרת?..

מקוה שברור לך ההקשר של הודעת ההדחה (אם לא, 'סתכל על התאריך...)... בכל אופן, תרים טלפון בהזדמנות כשיש לך זמן.

Vdrums

New member
איזה הגזמות. אני מעולם לא דיברתי על משכנתא

או ילדים עם זוגות אחרים שאני נפגש איתם. (עדיין לא
) יש הבדל בין אנשים נשואים 10 שנים לבין נשואים שנה או קשר רציני או מאורסים (אמריקה לא?)

yatusha

New member
אני

א. גרה בארה"ב- בשאיפה לחזור לארץ השנה ללמודים ולחזור ב. יצא לי לצאת עם בחורים לא יהודיים כי כמעט ואין אוכלוסיה יהודית איפה שאני גרה ואני לא מחפשת חתן ג. אני רואה את עצמי גרה פה אבל לא לתיד ד. נמצאת במגע עם ישראלים (עבודה! לא פיזי) ה. חוגגת חגים ןמשתדלת להקפיד על ארוחת שישי ו. לא יתחתן עם נוצרי ז. מעדיפה ישראלים:) נ.ב סחתן על הרמת הכפפה

billc

New member
באיזה אזור בארה"ב?

ומה את עושה פה אם מותר לשאול?

מרינה75

New member
אני למשל...

גרה בקנדה, יוצאת עם בחור יהודי אמריקאי. אני לא בטוחה שאני רוצה להשאר כאן, הגעתי רק בשביל החוויה של לחיות כמה שנים בחו"ל... אבל הוא כבר הצהיר שישראל זה לא בשבילו... יצאתי פעם אחת עם בחור לא יהודי, אבל הוא הביע המון עניין והערכה ליהדות והיתה לי תחושה שאם אבקש הוא יתגייר בשבילי, אחרת לא הייתי מושכת את זה. (לא דתייה אבל חשוב לי לשמור על היהדות), בסוף זה לא הסתדר מסיבות אחרות... אחרי חצי שנה שאני יוצאת עם יהודי לא ישראלי, אני עדיין בהתלבטות האם זה שהוא לא ישראלי זה מינוס רציני או לא. ההבדל בשפה ובמנטליות מורגשים, זה שאין רקע משותף ונוסטלגיה, אי אפשר להנות ממוסיקה ישראלית ביחד או מארץ נהדרת... לא יודעת אני עוד חושבת על זה..כי בתכלס יש הרבה דברים טובים אחרים... הוא אמר שהוא רוצה ללמוד עברית...אבל בנתיים יודע רק להגיד במבה וכיף כף... לפעמים אני מדברת בעברית בטלפון עם המשפחה או עם חברים..אז אני יכולה לדבר עליו...חה חה יש לי פה חברים ישראלים וכיף לי שהם פה, יחד איתם אפשר לעשות חגים וסתם להפגש בכיף. החששות שלי הם יותר בקטע של האם להשתקע כאן, רחוק מהמשפחה, ולהקים משפחה משלי בה הילדים סביר להניח ידברו אנגלית (ויותר טוב ממני..) בקיצור, אני מפחדת מריחוק שיהיה לי מהילדים שלי בזה שהם לא יהיו ישראלים... מהבחינה הזו נראה לי שהייתי מעדיפה דווקא בן זוג ישראלי. ככה גם הביקורים בישראל לא יהיו רק צורך שלי... אשמח לשמוע אם יש כאן אנשים עם לבטים דומים...

מה אני לא עושה כדי לא לכתוב הצעת מחקר

לא התכוונתי לזה במובן הרע- אבל בדרך כלל שאלונים, ועוד כאלה על זוגיות, לא עושים לי את זה. אלב יכול להיות נחמד אם הפורום ימשיך לחיות, אז אתרום קצת משלי. איפה את גרים כיום, והאם את שואפים לעבור לגור במדינה/עיר אחרת? גרה כרגע בניו יורק. לא אוהבת לגור פה וכרגע עובדת על הצעות לתוכניות לדוקטורט באירופה. אם לא ילך- אמצא עבודה שם. אולי. בתקווה. האם יצא לכם לצאת עם בחורות/רים לא יהודים? אם כן מה המסקנות? האם יצאתם עם יהודים/יות אבל לא ישראלים/יות? אם כן מה המסקנות? אני לא כל כך "יוצאת"..החיים שלי לא מאורגנים ככה כנראה. בעניין ה"מעשי"- הייתי רק עם ישראלי אחד, אז אין לי ממש מקור להשוואה. אני לא ממש יודעת לגבי יהודים.לא יהודים. היתה מערכת יחסים אחת (שעברה מארה"ב לישראל ונגמרה כשעברתי לפה) עם אמריקאי יהודי עם כל הסבכים והמטענים שבאים עם אחד מאלה
). האם אתם רואים את עצמכם גרים פה עוד הרבה שנים? לא. עוזבת את ניו-יורק ביוני. כמעט בטוח שעוזבת את ארה"ב אבל אף פעם אי אפשר לדעת. האם אתם נמצאים בסביבה שיש לה מגע יום יומי עם ישראלים/ או שבעיקר לא ישראלים/יהודים. בבי"ס, אצלי במחלקה (לא מכירה ממחלקות אחרות) אין ישראלים. לא בטוחה לגבי יהודים (יש ונצואלית חמודה שהיא יהודיה ועושה כל מיני חגים). יש לי כמה חברים ישראלים (נו, ניו יורק) בעיקר בבניין של זוג חברים טורקי/פורטורקנית. אם הייתם יוצאים עם לא יהודים/יהודיות האם יש לכם מגבלות, למשל האם הייתם יוצאים עם נוצריה קתולית שהולכת כל יום ראשון לכנסיה, ואומרת לך מראש שהיא מתכננת לגדל את ילדה כנוצרים? מה החלום שלכם בכל הקשור לקטע זוגי? אני עונה על אלו ביחד. אין לי מגבלות לגבי מי שהייתי יוצאת איתו..אבל שוב, לא ממש "יוצאת" אז אולי לא רלוונטי. אני לא מתייחסת לאורח החיים שלי כיהודי בכלל, אז לחלוק חיים עם מישהו מדת כלשהי עלול להיות בעיה, ועלול לא להיות בעיה.אבל לא ממש משנה לי איזה דת. האמת, שאחת הסיבות שאני בדרך כלל לא עושה יותר מלהציץ פה היא שאני לא ממש מחפשת בנזוג, מערכת יחסים או שום מעורבות לטווח ארוך (נגיד, שבוע יכול להיות משעשע). הייתי שמחה יותר להמשיך להיות עם אנשים שמתאים לי להיות איתם בתזמון שמתאים לי להיות איתם, ובקונטקסט שמתאים לי להיות איתם. עכשיו צריך להמשיך לחקור אמנות, פוליטיקה וחזרות. ואם לא אני אז מי?

billc

New member
אני לא חושב שזה חייב להיות פורום לחפש זוגיות

סינגל זה סטטוס, זה לא אומר שהפורום נוצר על מנת לחפש בן זוג. לא שאי אפשר לדבר על הדברים האלה, אבל אפשר לדבר על מיליון דברים אחרים אפשר לדבר על טיולים למקומות אקזוטיים. מקומות שהייתם ומקומות שאתם רוצים ללכת. אפשר לדבר על דברים שנתקלים בחיי היום יום, אפשר לדבר על סקס. אפשר לדבר על ניו יורק, אפשר לדבר על לאס אנג'לס, אפשר לדבר על ההבדלים בין לחיות בישראל לארה"ב אפשר לדבר על ההבדלים בין יהודים ללא יהודים. אפשר לדבר על הכל. אז מה ההבדל בין הפורום הזה לפורום אחר? אין ממש ההבדל הדבר היחיד שאמור להיות משותף לכולנו הוא הסטטוס שלנו בקיצר אפשר ליצור פה קהילה עם כל מיני טיפוסים שמשתפים בחווית.

כן, ברור

אבל יש אפשר ויש מה שקורה. ואולי בגלל השם של הפורום..קצת יצא שמחפשי זוגיות (וביניהם הרבה מחפשי זוגיות פיקטיבית) היו הפעילים. זה קצת שעמם לי, שיחות על זוגיות משעממות מבפנים (של זוגיות) וגם מבחוץ. בכל מקרה- ממ.. אם לא היו מגבלות הגירה למשל (והנה אני עונה לשאלה שאני תכף אשאל) מקום שהייתי בו שהייתי עוברת לגור בו היה (וזה קשה, יש כל כך הרבה מקומות שאהבתי) בגאלאווי באירלנד. אירים (הטעם המועדף, למרות שהסאקסונים מעמידים תחרות מרשימה), ים, מזג אויר אפלולי לעיתים ועדיין במקום שאינו מרוחק לכדי בידוד (אחרת פיג'י על יתושיה או ניו זילנד היו מתחרות על מקום ראשון) ושאיפשר למצוא דרכים מעניינות להתפרנס בהן. מקום שלא הייתי בו שהייתי עוברת אליו היה..מממממ.. זה ממש קשה, כל כך מעט יבשות.. אולי איסלנד, אולי דרום אפריקה. ואתם? בלי מגבלות הגירה.. מקום שאתם מכירים והייתם בוחרים ומקום לא מוכר (אם כבר יתרונות של "סינגל" הגדול הוא חופש התנועה העצמאית)

billc

New member
גם אני לא הייתי הולך לגור באירלנד/איסלנד

אבל היה נחמד לבקר שם, לפחות לכמה ימים לשתות קצת בירה לראות ירוק בעיניים ולנסוע למקום אחרת ניו זילנד שמעתי הרבה דברים טובים, ונתקלתי באנשים מניו זילנד, אחלה אנשים, אבל לא בטוח שהייתי עובר לגור שם, מצד שני אני לא ממש הייתי אז כך שאני לא יודע. הייתי רוצה לטייל קצת בדרום אמריקה ואולי קצת יותר במקומות שונים בארה"ב ונראה לי שזה יקרה השנה.

לא היית הולך לגור באירלנד????

אני הייתי רצה! זו אחת המדינות האהובות עלי באופן בלתי מעורער. הרגשתי שם כל כך טבעי ונוח (למרות שברוב המקומות אני מרגישה ככה) והמזג מושלם וגשום.

מושלם וגשום לדעתי לא הולך ביחד..

אני יותר בכיוון של
(נו, אילתי או לא?) כך שאני לא חושב שאירלנד הייתה יכולה להיות אלטרנטיבה מספקת להגירה עבורי לעומת המקום שבו אני נמצא- מצד שני, יש בי איפשהוא את הג'וק הזה של לחיות תקופה באירופה, ועדיין לא מצאתי שם מדינה כל כך חמה.... וכאחד שמחזיק גם את האפשרות להגר לכל מקום באירופה (אזרחות איטלקית) אני חושב שהשיקול שלי תמיד היה (ובמידה ותגיע הצעת עבודה רצינית אז גם בעתיד) שלא להגר למדינה שבה איני דובר את השפה. מה שאומר שכרגע רק המדינות דוברות האנגלית באות בחשבון. (וכן, אני מתכנן בקרוב להתחיל ללמוד שפות נוספות). יחד עם זאת, בהחלט הייתי רוצה לבקר בפאב אירי "אסלי" באירלנד.

Shany1312

New member
לגמרי מסכימה עם התשובה של billc

אני גם לא נכנסתי לפורום הזה במטרה למצוא את החבר הבא שלי, לא שאני לא רוצה, אבל אם לומר את האמת, לא הייתי מצפה שזה יגיע מפה בכלל. תוך שוטטות ברחבי הפורומים של תפוז (ובאמת, שיש להם המון) נתקלתי בכותרת הזו, שזה דיי המקום שאני עומדת בו כרגע פחות או יותר, אז שווה כניסה וקריאה. חוץ מזה, כמו שהוא אומר, אפשר לדבר פה על המון נושאים שקשורים או לא תמיד הכי קשורים ל"סינגלס בחו"ל" , אבל אחרי הכל אני משערת שרוב אלה שנכנסים לפה, הם כאלה, וזה איזשהו חיבור. כי כולנו על אותו סטטוס כיביכול. והאמת? נחמד לראות שהוא מתחיל לחיות קצת ..(הפורום)

maayan026

New member
גם אני גם אני

איפה את גרים כיום, והאם את שואפים לעבור לגור במדינה/עיר אחרת? כיום צפון ניו יורק האם יצא לכם לצאת עם בחורות/רים לא יהודים? אם כן מה המסקנות? כן ואין הרבה מסקנות אותו דבר רק שפה אחרת האם יצאתם עם יהודים/יות אבל לא ישראלים/יות? אם כן מה המסקנות? לא יצא לי האם אתם רואים את עצמכם גרים פה עוד הרבה שנים? אולי לא סגורנ על זה תלוי אם אני אשרוד את החורף האם אתם נמצאים בסביבה שיש לה מגע יום יומי עם ישראלים/ או שבעיקר לא ישראלים/יהודים. אין ישראלים יש כמה יהודים האם אתם מנסים לשמור קצת על המסורת (אני יודע? אולי להדליק נרות בחנוכה)? כן קצת-ט"ו בשבט הגיע.... אם אתם פתוחים בכל הקשור בדייטים אם לא יהודיות/יהודים, האם אתם חושבים שאפילו הייתם מתחתנים איתם אם היה מצב כן למה לא....אתה לא מחליט במי להתאהב אם הייתם יוצאים עם לא יהודים/יהודיות האם יש לכם מגבלות, למשל האם הייתם יוצאים עם נוצריה קתולית שהולכת כל יום ראשון לכנסיה, ואומרת לך מראש שהיא מתכננת לגדל את ילדה כנוצרים, יש מגבלות לא הייתי מסוגלת לחיות עם גבר שהולך לכנסייה כול שבוע מה החלום שלכם בכל הקשור לקטע זוגי? בית עם גינה,חום ואהבה החדרים יהיו לנו חדרי הלב ילדים שלושה ופרנסה לא קשה+כלב

billc

New member
מה הטמפרטורה שם, והאם זה מגביל אותך

בעבר גרתי בקנזס באיזר יפה, אבל החורף שיתק ואפילו קצת דיכא אותי חזרתי לאטלנטה(שנמצאת בדרום ארצות הברית) ואני ממש מרוצה אבל מה, ביומיים האחרונים התחיל לרדת פה שלג, זה קורה אולי פעם, פעמיים בשנה

maayan026

New member
../images/Emo186.gif

נכון לעכשיו הטמפרטורה 19'F . זה די מגביל במיוחד כי אני לא רגילה לקור וגם כי אני נמצאת כאן בעיירה קטנה באמצע שום מקום.....

billc

New member
מדהים, אפילו באטלנטה קר מאוד

עכשיו צפיתי במשחק פוטבול ששוחק בניו אינגלנד בחוץ, והמעודדות לבשו מעילי דובון עם פומפונים
לא נורא, זה יעבור.

newbie7

New member
הנה הכפפה שלי...

אז ככה, לא אוהב יותר מדי הגדרות, אבל אני יודע פחות או יותר מה גורם לי תחושה טובה ומה לא (על משקל "נותנים לך תקח, מרביצים לך תברח".). בגדול , יצאתי עם בחורות ישראליות יהודיות וגם כאלו שלא - המסקנה די טריאלית - כל מקרה לגופו (או גופה, לצורך הענין) - ובסך הכל כולנו בני אדם, ולפעמים יש לנו כימיה עם מישהו ספיצפי ולפעמים לא - וזה לא קשור לדת או תרבות. אבל - וזה אבל די משמעותי - לאורך זמן, במערכת יחסים עוזר מאד כשבאים מאותו רקע תרבותי. הרבה יותר קל לתקשר שיש קונוטציות משותפות - בין אם מדובר בדת, שפה, מנהגים וכו', ולא צריך להסביר כל דבר ולפעמים להשמע מגוחכים בגלל שהמנהגים של הדת שלך נשמעים קצת אינפטילים. אין לי בעיה לעבור לגור במקום אחר - הרבה יותר חשוב עם מי אתה נמצא ופחות איפה. אני אהיה אפילו מוכן לשקול לחזור לניו יורק או מקומות קרים אחרים (עד גבול מסויים..), למרות שהחלטתי באיזשהו שלב שלא לגור באקלים שבו אי אפשר לגדל גפנים ועצי זית.. (מה שטוב להם, טוב גם לי).

Vdrums

New member
גם יותר חו"ל ופחות סינגלס (הרבה פחות)

איפה את גרים כיום, והאם את שואפים לעבור לגור במדינה/עיר אחרת? לוס אנג'לס, ואלי האם יצא לכם לצאת עם בחורות/רים לא יהודים? אם כן מה המסקנות? אני מעדיף את ההפרדה של ישראלית ואמריקאית בלי הקשרי דת מהסיבה הפשוטה שיש הבדלי מנטליות עצומים. יצאתי עם שתי בחורות אמריקאיות, אחת יהודיה השניה לא. אני צריך את העברית, לא בגלל קשיי שפה, אבל זה משהו שאני חושב שצריך להיות קרוב לבית שהגעתי ממנו. האם יצאתם עם יהודים/יות אבל לא ישראלים/יות? אם כן מה המסקנות? מה ההבדל בין השאלה הזאת לקודמתה? האם אתם רואים את עצמכם גרים פה עוד הרבה שנים? כן. האם אתם נמצאים בסביבה שיש לה מגע יום יומי עם ישראלים/ או שבעיקר לא ישראלים/יהודים. בתור אחד שעוסק בHOME IMPROVMENT קצת קשה להימנע ממגע עם ישראלים. מעבר לזה, יש חברים ישראלים ויש אמריקאים. אני גר בסביבה ישראלית, למרות שבבניין שלי אין אפילו אחד. (עדיף) האם אתם מנסים לשמור קצת על המסורת (אני יודע? אולי להדליק נרות בחנוכה)? כן, זוגתי יותר ממני. אם אתם פתוחים בכל הקשור בדייטים אם לא יהודיות/יהודים, האם אתם חושבים שאפילו הייתם מתחתנים איתם אם היה מצב? כן אם הייתם יוצאים עם לא יהודים/יהודיות האם יש לכם מגבלות, למשל האם הייתם יוצאים עם נוצריה קתולית שהולכת כל יום ראשון לכנסיה, ואומרת לך מראש שהיא מתכננת לגדל את ילדה כנוצרים? אם היא היתה אומרת מראש בחודש הראשון הייתי בורח גם אם היא היתה יהודיה. מה החלום שלכם בכל הקשור לקטע זוגי? כבר הסתדרתי בקטע הזה. נולדה בארץ, פה מגיל שנתיים, עשתה צבא וקיבלה קצת ישראליות בתקופה הזאת. אחלה שילוב.

למעלה