אוקיי אנשים אז ככה....

Megapuzik

New member
אוקיי אנשים אז ככה....

אני רוצה לקבל קצת הסברים על לינוקס כי אין לי מושג מזה... ואני שומע על זה רק דברים טוב.... ניסיתי להוריד את התוכנה (שמעתי שהיא ממש "כבדה" אבל אין לי בעיה להשאיר את המחשב שלי כמה ימים דולק..) וכמובן שלא הצלחתי . תצחקו כמה שבא לכם אבל באמת לא תזיק (בבקשה עזרו לי) לי עזרה והסברים.... ------ דימה

mavor

New member
עזרה

לגבי ה"תוכנה" אם תיצור איתי קשר אני אסמך לשלוך אותה לך :) לגבי הסברים אני ממליץ שתתחיל ברשימת האתרים הממלצים של הפורום נדב

תמר,

New member
באופן עקרוני מדובר במערכת הפעלה

זאת אומרת שזה לא תוכנה שרצה תחת miro$oft windows, אלא מערכת הפעלה שמפעילה תוכנות. לינוקס יכול לתפקד כשרת (web, ftp, email, irc ועוד ועוד), וגם כתחנת עבודה. מכיון שהעברית לא נתמכת כ"כ טוב, אני לא הייתי ממליצה להתקין לינוקס כתחנת עבודה אלא כשרת. לינוקס עצמו וגם הרבה (ואולי רוב) התוכנות שבאות איתו הן open source, מה שאומר שאתה יכול לקמפל אותן בעצמך - וכך הן יתאימו למחשב שלך, אתה יכול להביט בקוד וללמוד ממנו, ואתה גם יכול לשנות אותו - כמובן בהתאם לרישיון. ולסיכום: אם אתה רוצה להתקין לינוקס בשביל לשחק במשחקי מחשב משוכללים - זה לא מומלץ מכמה סיבות שלא אפרט כאן. אם אתה רוצה את זה בשביל שרת יציב ואמין שנתון לשליטתך המלאה - קח בשתי ידיים. דרך אגב - מה שאתה צריך להוריד זה image לדיסק התקנה (מה שנקרא iso file). אם בחרת RedHat או Mandrake מההפצות האחרונות, תצטרך להוריד שני קבצים כאלו (התקנה ותוספות). הקבצים בגודל של קרוב ל-700M ולכן זה מאוד איטי להוריד. כשאתה צורב - תצרוב את זה כ-image

Megapuzik

New member
תודה רבה לשניכים... עוד כמה שאלות..

אז ככה... כמו שהבנתי מהתגובות.. לינוקס היא שרת מעולה.. אני מואד רוצה שיהיה לינוקס אבל איזו להוריד ?? יש redhat ועוד איזה משהו.. אני לא יודע איזו להוריד ??? מישהו יכול בבקשה לשלוח לינק ישיר לקובץ.. דימה

Megapuzik

New member
ועוד כמה שאלות...

יש לי win98 זאת אומרת שאם אני מתקין לינוקס אני חייב למחוק את הwindows ?? יש לי מחשב פנטיום 3 500, זיכרון 64 ראם.. התוכנה בכלל תעבוד ?? תודה ..דימה

תמר,

New member
תשובות

אם אתה רוצה להריץ גם לינוקס וגם windows אתה יכול. אבל אז לא תוכל להשתמש בלינוקס כשרת כשתשתמש במחשב כ-win98. ישנה עוד אפשרות - להריץ בלינוקס תוכנה שנקראת vmware - שיכולה להריץ את ה-windows שלך בתוך חלון בלינוקס (מכונה וירטואלית). ובכל מקרה - הרבה אנשים משתמשים באותו מחשב עבור לינוקס ו-windows, כך שזה אפשרי. בעניין הלינקים להורדה - ב-RedHat צריך "לחפור עמוק" עד שמוצאים את הקישור. אני מציעה לך להריץ חיפוש עם הפרמטרים הבאים: Redhat 7.2 download ISO או משהו כזה יש גם mandrake 8.1 או 8.0 (חפש ב-mandrake.com או משהו בסגנון.) עוד הפצה: SuSE. אני לא יודעת אם אפשר להוריד, כי יש להם גם גירסה מסחרית. יש עוד הפצות. יש כאלו שרצות על גבי ה-windows, יש אפילו שאלה בעמוד הזה של הפורום על הפצה כזאת. לי אין ניסיון בהפצות כאלו.

Megapuzik

New member
תודה תודה תודה...

התחלתי להוריד את ה redhat קובץ שנקרא enigma-SPRMS-disc1.iso הוא בגודל של 649 מגה... עכשיו זה שהורדתי אותו לא עוזר לי כי... אני לא יודע איך משתמשים ב iso (סליחה על הבורות..) את יכולה לעזור לי ?? אני כבר מת להתקין את הלינוקס (מכל הדברים הטובים ששמעתי עליו
) אה כן.. ותודה !! דימה

תמר,

New member
צר לי לאכזב אותך

אבל נראה לי שלא הורדת את הקובץ הנכון. אצלי יש שני קבצים, והם: enigma-i386-disc1.iso enigma-i386-disc2.iso נסה לחפש אותם. בעניין הצריבה: אני משתמשת ב-nero ועושים זאת כך: מקישים בתפריט: File -> Burn Image ... ובוחרים את קובץ ה-ISO. אחר כך מקישים על אישור, ובחלון הבא עוד פעם אישור (אם הפרטים שם מתאימים)- ואז זה צורב אני צרבתי במהירות כפולה אפילו שיכולתי יותר, מחשש שאם אצרוב מהר יותר זה לא יעבוד טוב. עם תוכנות צריבה אחרות אני לא יודעת איך עושים, אבל באופן עקרוני זה אותו דבר. אתה לא צורב קבצים אלא ממש image של דיסק.

Megapuzik

New member
אוףף

הורדתי 600 ומשהו מגה סתם.... טוב מילא זה היה רק שעתיים... תודה על האינפורמציה דימה

ג_ב

New member
כתובות הקבצים

ב-mirror של האוניברסיטה העברית: ftp://ftp.cs.huji.ac.il/mirror/linux/redhat/ftp/redhat/linux/7.2/en/iso/i386/enigma-i386-disc1.iso ו- ftp://ftp.cs.huji.ac.il/mirror/linux/redhat/ftp/redhat/linux/7.2/en/iso/i386/enigma-i386-disc2.iso

darkstar

New member
יש לך בעיה

תקנה ram כי 64 זה כלום! ובמיוחד אם אתה מתכונן להריץ vmware ותתקין דבר שנקרא wine זה יעזור לך להפעיל תוכנות של וינדוס בלינוקס ולפי ההתרשמות שלי אתה תאכל הרבה חצץ עד שאתה תבין את לינוקס את המערכת ומה שהיא עושה זה שונה מוינדוס! תשכח מכל מה שאתה יודע ואם אין לך סקרנות ורצון לדעת תפסיק להוריד עכשיו! דבר ראשון תקרא את המדריכים של לינוקס ב guides.co.il ולאחר מכן תקרא את הספר הזה על לינוקס המופץ פה חינם: http://www.astalavista.com/archive/index.asp?dir=linux%2FRedhat%5FLinux%5Ftutorial הדבר הראשון שאני מאמין שתתיתקל בו בקשיים שעלולים לגרום להבנה קלוקלת בעתיד: 1)איפה c:\ - אין c זה לא דוס זאת מערכת מבוססת יוניקס שבה הכל נכלל בתור הארד דיסק אחד. 2)אין עברית כמעט! בשביל זה אני בכלל הייתי ממליץ לחכות עוד קצת כי אם תוריד עכשיו סתם תידפק כי עוד חדשיים בערך תצא סביבת העבודה החדשה של לינוקס בה תהיה תמיכה טובה בעברית. 3)התקנה של תוכנות זה ממש ממש לא כמו בוינדוס בדרך כלל. טוב אני לא יכול לספר לך את כל התורה אני ישאיר קצת לך רק תזכור שלינוקס זה לא וינדוס והיא לא מערכת הפעלה ביתית! היא מערכת לשרת ופיתוח ככה שאל תצפה לנוחות כמו של וינדוס הממשק הגרפי הוא רק צ´ופר . ותקנה עוד ram זה ממש זול 128 מגה ראיתי אפילו ב 60 שקל המחשב שלך יטוס אח"כ וזה מובטח!

עוד שניה אני מתעלף ... זה היה..

אליי התגובה הזו ??? שניה .. (שותה כדור הרגעה מס´ 3 ..) כי אם כן אני לי ממש מושג מה אתה רוצה ממני... (.. כדור הרגעה מס´ 4 ...)

למעלה