אוסקר 2012

אוסקר 2012

אני בשוק שאף אחד לא היה פה בלילה, פעם ראשונה נראה לי מאז הקמת הפורום. יאללה דסקסו על הזכיות, הטקס וכו'
 

AeroTom

New member
צפוי, צפוי וצפוי

נשארתי לראות, הימרתי על 10 הקטגוריות המובילות לפני הטקס ופגעתי בכולן. זה פשוט היה צפוי מדי. מה שכן, הוא עבר לי יחסית מהר. אני שמח ש"היורשים" אכן לקח את התסריט המעובד. כשיצאתי ממנו בקולנוע אחרי הצפיה הוא היה לי בדיוק מהסרטים האלה. שלא זוכים בסרט הטוב ביותר, אבל כן לוקחים פרס תסריט. אלו הסרטים שאני בדרך כלל הכי אוהב באוסקרים מבין המועמדים. גם היה משעשע לראות את ה-Dean מ"קומיוניטי" על הבמה מקבל את האוסקר (הוא חלק מהכותבים של הסרט) וגם עושה פוזת עמידה כמו אנג'לינה ג'ולי שהגישה אותו. העניקו ל"הוגו" הרבה דברים טכניים, אז לפחות זה. האמת ככל שהטקס התקדם עלתה אולי מחשבה על הפתעה קטנה ושסקורסזה ייקח את הבמאי. אבל זו היתה מחשבה שחלפה בין רגע. הסרט, הבמאי והשחקן הטוב ביותר היו כמו שציפו, כולם לארטיסט. בילי קריסטל היה משעשע לפרקים, אבל לא יותר מדי. כריס רוק היה מצחיק נורא בדקה בערך שדיבר. רוברט דאוני ג'וניור גם כן היה מצויין בהגשה שלו, עם הכאילו סרט דוקו... לא זוכר עוד ממה נהניתי ממש. שורה תחתונה הטקס של השנה היה עוד יותר צפוי מזה של שנה שעברה. אולי בשנה הבאה האקדמיה תקבל קצת יותר אומץ.
 

ניר4819

New member
אכזבה, ואני חושב שאתם יודעים למה...

לא שהסרט האיראני אינו סרט נפלא. הוא כן. הוא סרט מדהים. ואם הוא לא היה איראני, זכייתו במקום הסרט הישראלי (המצויין לכשעצמו) לא הייתה מאכזבת אותי. זה נורא להגיד שאני מבואס שהאיראנים זכו בטקס ולא אנחנו? ושוב, זה לא שפרידה אינו סרט ראוי לפרס. הוא ראוי לגמרי, לדעתי, וכבר חפרתי פה על כמה שאהבתי את הסרט הזה. אבל... טוב, אתם מוזמנים לרדת עלי, שאני מערב עכשיו פוליטיקה ואמנות וכדומה. ובאמת שלא רציתי והשתדלתי מאד שלא יהיה לי אכפת חחח. חוץ מזה, הבנתי שמריל סטריפ לא ממש מוצלחת בסרט שעליו היא זכתה, ואני מצטער שהשחקנית של נערה עם קעקוע דרקון המצויין לא זכתה באוסקר. ועוד משהו - הארטיסט הוא לא סרט צרפתי? כלומר, המקום שלו אינו בקטגוריית הסרט הזר, ולא הסרט הטוב? איך קובעים את הדברים האלו, מישהו יודע?
 
להפך

דווקא מה שכולם אומרים על הסרט של מריל סטריפ זה שהוא מעפן אבל היא מדהימה. ואחרי 17 מועמדויות (!!!!!) זאת בסך הכל זכיה שלישית או רביעית שלה, היא הרוויחה את זה ביושר. ופרידה לדעתי רחוק מלהיות ראוי אוסקר, זה הדבר היחידי שמפריע לי עם הזכיה שלו, שהוא לא מספיק טוב. בטח שלא ליד סרטים איראנים אחרים. מה שכן הפתיע אותי לגלות אבל זה שזאת זכיה ראשונה של אירן בפרס, שזה מפתיע מאוד בהתחשב בקולנוע הנהדר שלהם. רק חבל שאנשים יחשפו לקולנוע שלהם דרך הסרט הזה ולא דרך סרטים פי כמה טובים יותר.
 

ניר4819

New member
איזה סרטים איראנים אחרים ראית?

ועל מה את ממליצה? אני זוכר את צבע גן העדן המרגש והאנושי כל כך. ובתיאוריות עכשוויות עשינו רפרט על סרט איראני, ששמו פרח כרגע מזכרוני אבל הוא היה לא רע. ולדעתי ראיתי עוד כמה סרטים איראנים, אבל בחיי שאני לא זוכר כרגע איזה... אז באמת, איזה סרטים איראנים את ממליצה לראות? ולגבי סטריפ, אולי הבנתי לא נכון. היא שחקנית נהדרת, ואני מת עליה, שלא תביני לא נכון.
 
קודם כל 10

של קיארוסטמי, שהוא בין הסרטים היותר רואיים לזכיה במשהו ראיתי הרבה בתקופת הלימודים ובאמת פחות זוכרת אותם עכשיו אבל אני אנסה לחשוב. אני כן זוכרת שנהניתי מאחרים יותר, שגם היו דברים קולנועית מעניינים מה שבפרידה אין ממש
 

ניר4819

New member
שמעתי על 10 אבל לא יצא לי לראות עדיין

אני אבדוק אותו, באמת הגיע הזמן.
 

lollapalooza

New member
אותי הוא כל כך שיעמם


 

AeroTom

New member
אישית לא אהבתי את "פרידה"

ודווקא השנה הסרט הישראלי המועמד היה באמת סרט שאהבתי, בניגוד לאחרונים שהגיעו לשם. סוף סוף גם מועמד שהוא לא מלחמתי\פוליטי. ואהבתי אותו. אז קצת חבל. על רוני מארה דיברנו פה. הייתי רוצה נורא שהיא תזכה גם, אבל אין להם את האומץ להביא לה אוסקר כנראה. הם חייבים להיות משעממים וצפויים. אותו סיפור כמו ג'ניפר לורנס שנה שעברה, שהייתה הפייבוריטית האישית שלי. רוני מארה ממש התמסרה לתפקיד בסרט. מצויינת. אולי בסרטי ההמשך
 
בכלל נערה עם קעקוע דרקון

נראה לי שהוא הסרט האהוב עלי של השנה האחרונה. הם קיבלו על עריכה שזה גם משהו, לפחות לא יצאו בידיים ריקות. אבל כן, כל כך כל כך הגיע לה. היא נתנה שם הופעה באמת נהדרת. אני מקווה שהסרטים הבאים ישארו באותה רמה כמו זה
 

AeroTom

New member
לפחות זה, אכן

האמת שבכיף הייתי מביא לו גם מועמדות לתסריט מעובד. אולי במקום "Tinker Tailor" שלדעתי נורא משעמם. תכלס אני חושב שהיה לו גם מקום בסרט הטוב ביותר עם המועמדים של השנה.
 
אני בכלל נראה לי שלא אהבתי

את רב הסרטים של השנה האחרונה. מאלה שראיתי כמובן, כי כרגיל את הרב לא ראיתי. אבל למשל שני הסרטים שזכו על תסריט לדעתי לא ראויים ורב הסרטים המועמדים לסרט ממש אבל ממש לא ראויים לפרס בעוד שנערה עם קעקוע דרקון היה מרתק ומטלטל והשאיר אותי דרוכה לכל אורכו ולא עזב אותי הרבה זמן טינקר טיילור עד כמה שהוא בעייתי עדיין נהניתי ממנו יותר מסרטים אחרים שהיו מועמדים כמו היורשים למשל שאותי קצת שעמם
 

AeroTom

New member
הייתה שנה יחסית חלשה לדעתי בקולנוע

מבחינת הסרטים המועמדים: ראיתי שישה. השלושה האחרים או שלא עניינו\משכו אותי (עץ החיים, חצות בפאריז) או שלא הספקתי לראות (סוס מלחמה). מתוך השישה האלה די חיבבתי\אהבתי את כולם. הפייבוריטיים האישיים שלי היו היורשים ו-הוגו ואחריהם מאניבול. אבל - גם אלו שאהבתי, לא הפילו אותי ממש. בניגוד לסרטים בשנים קודמות שממש אהבתי. גם לא קניתי אף סרט של 2011 ב-DVD בינתיים. וזה אומר משהו מבחינתי. שנה שעברה למשל ממש אהבתי את: Winter's Bone פייטר הרשת החברתית צעצוע של סיפור 3 אומץ אמיתי לפני שנתיים נגיד: ממזרים חסרי כבוד Up Up In The Air אלו סרטים שממש ממש אהבתי. כאלו שהרגשתי כשיצאתי מהאולם שאני הולך לקנות אותם ב-DVD מיד כשיצאו ולראות אותם שוב. מאוד נהניתי מהסרטים שאהבתי השנה שהיו מועמדים לאוסקר, אבל אף אחד מהם לא הביא לי את ההרגשה הזאת. לכן הרגשתי שזו שנה קצת חלשה מבחינתי האישית בקולנוע. הסרטים הנוספים של השנה האחרונה שהכי אהבתי היו: 50/50 Another Earth Win Win וגם די אהבתי\נהניתי מהשבוע שלי עם מרילין, Ides of March, נערה עם קעקוע כאמור, הארי פוטר האחרון (שהיה סרט קולנוע ממש טוב לדעתי, בלי קשר להארי פוטר), אקסמן: ההתחלה ו-Rise of the Planet of the Apes (שיש בהם אלמנטיים קולנועיים ואנושיים הרבה מעבר לעלילה שלהם או הקטגוריה של סרטי אקשן\מדע בדיוני). בכל אופן, השנה הקרובה תהיה בטח מוצלחת יותר. שנה שעברה לגמרי הייתה כמות סרטים גדולה בהרבה שממש ממש אהבתי.
 
אוקיי

אין לי ממש מה להגיב מעבר לזה שבאמת עושה רושם שהיתה שנה חלשה. את חצות בפריז למשל ראיתי ולא אהתי, בכלל רב הסרטים שראיתי בזמן האחרון לא נהניתי מהם. אולי זה לא ניסוח נכון, זה לא שסבלתי, פשוט הם לא היו מספיק טובים. וכן אקסמן היה נהדר, וכוכב הקופים שדווקא השלמתי בסוף מאוד הפתיע אותי לטובה. את הארי פוטר עוד לא ראיתי ואני תוהה אם אי פעם יצא לי להשלים אותו. הוא יצא בדיוק בתקופה שהייתי מרותקת לבית וכולם הלכו לראות בלעדי, החברה שהבטיחה שתראה את זה איתי בבית עברה לחו"ל ואיכשהו זה נשכח כזה. לא שבעיה להשלים סתם זה נראה לי הולך להיות מהחורים האלה.
 
רוני מארה מצויינת


וממש חבל שהיא לא קיבלה הכרה על התפקיד שלה בנערה עם קעקוע דרקון.
 

** רוזבד

New member
לגבי השאלה שלך על "הארטיסט" (ייתכן
)

קודם כל, גם "החיים יפים" של בניני היה מועמד בקטגוריית הסרט הטוב, וזכה על הסרט הזר, דבר שני, כפי שבטח זכור לך המקרה של "ביקור התזמורת" על הדיאלוגים באנגלית, ובכן, בסרט "הארטיסט" בסצנה האחרונה, השורות היחידות שבאמת נשמעות הן באנגלית, וזה בעצם מה שפוסל אותו מקטגוריית הסרט הזר.
 

lollapalooza

New member
מה שקובע זו השפה.

למשל, סרט בריטי לא ייחשב זר כי הוא דובר אנגלית. ב"הארטיסט" אין ממש מילים, הכתוביות הן באנגלית ובמעט שכן שומעים משהו, זו אנגלית.
 
מה שמביא לי ת'סעיף

זה שהיום הציגו את אי הזכייה של הערת שוליים כ"הפסד" (כותרת היום בהארץ אונליין: "הארטיסט ניצח הערת שוליים הפסיד") ממש מעצבן. עצם המועמדות היא הרי זכייה מטורפת וכבוד חד פעמי (במקרה של סידר זה כבר דו פעמי!). אני מאחל "הפסד" כזה לעצמי בעתיד.
 
זה דבר ידוע בארץ

לא יודעים פה להפסיד בכבוד בכלום. מישהו מגיע מקום שישי באולימפיאדה וחושבים שכל המדינה צריכה להתבייש בו
 
למעלה