אומגה 3 וחרדה חברתית

shkool

New member
אומגה 3 וחרדה חברתית

שלום! בימים אלו אני משתתף במחקר הבודק אם יש קשר בין נטילת אומגה 3 להקלה על חרדה חברתית.. אני נוטל את הכמוסות כשבוע, ואני קצת מודאג כי הכמות נראת לי גדולה מאוד.. החוקרת אמרה לי שאני צריך לקחת 6 קפסולות ביום. זה יוצא DHA - 1800 mg EPA 252 mg אני יודע שבד"כ אנשים לוקחים הרבה פחות, שאלתי אותה אם הכמות לא מוגזמת והיא אמרה לי שזו הכמות שהשתמשו בה במחקרים קודמים ושאין לי מה לדאוג... בכל אופן חשוב לי לקבל חוות דעת נוספת לגבי העניין, האם זוהי כמות מוגזמת? האם יש דרך לבדוק שאכן במחקרים קודמים השתמשו בכמות כזו?

shkool

New member
אני לא זוכר אם היא שאלה

אבל כן עשו לי בדיקת דם. ויעשו לי עוד אחת בעוד שבוע, שמונה שבועות, וארבע עשרה שבועות..

אומגה 3 - תשובה

שלום רב, אני מניחה שאתה משתתף במחקר במקום מסודר כמו ביה"ח או חברת תרופות - כאשר מבצעים מחקר בבני אדם צריך לקבל אישור של ועדת אתיקה שהמחקר אינו מזיק לבני אדם. בעקרון מנהל המזון והתרופות האמריקני ממליץ על צריכה של עד 3 גר' אומגה 3 ליום, מהם עד 2 גרם מתוספי אומגה 3. עם זאת לאנשים הסובלים מטריגליצרידים גבוהים ההמלצה היא על 2-4 גר' אומגה 3 לפי המלצת דיאטנית או רופא. בנוסף עד כה לא הצליחו לקבוע מה הגבול העליון שממינון זה והלאה אומגה 3 גורם לנזקים שעולים על התועלת. ישנם מחקרים שבדקו מינונים גבוהים של אומגה 3 לטיפול בבעיות בריאות שונות כולל דכאון וחרדות וכללו גם מינונים של 8-9 גר' אומגה 3 ליום. חשוב כמובן לברר האם אתה נוטל איזשהו טיפול של נוגדי קרישה, האם אתה סובל מכולסטרול גבוה (בדגש על LDL) ולבצע מעקב בדיקות דם אחר מדדי קרישה. אם אתה מודאג הייתי ממליצה לך לפנות לרופא המטפל ולספר לו על המחקר שאתה משתתף בו וגם לחוקרים שעימם אתה נפגש.

למעלה