אול-יר

top102

Active member
אני מסכים איתך. הכל פה לא שקוף וזה מקשה על קבלת החלטות. אני מניח ש בקרוב נדע יותר כי זה מה שהם אמרו.

בורסה 2008

Well-known member
אומרים שבקרוב נדע יותר כבר מהשעיית המסחר באג"חים.
אני מתייחס לכסף הזה ככסף מת. למזלי לא התפתיתי לשים יותר ממנה קטנה, ואלוהים יודע מתי נראה ממנה משהו. אני מאמין שבסוף כן נקבל עשרות אחוזים על שער הסגירה, אבל זה יכול לקחת זמן.
מצד אחד מגיע שיפור בסביבה, אבל מצד שני גם הבעיות לא מפסיקות לצוץ. בסך הכל אני לא רואה שום התקדמות מרגע השעיית המסחר.

top102

Active member
אני יותר אופטימי ממך.
אני מצפה לראות פארי ב ג ו 40-50 אג ב ד שאני מחזיק. אני חושב ש בג אני אקבל את הכסף תוך שנה ו בד זה כן יקח זמן אולי כמה שנים.
אני לא ממהר ואין כרגע במה להשקיע.

jsphs

Well-known member
אני יותר אופטימי ממך.
אני מצפה לראות פארי ב ג ו 40-50 אג ב ד שאני מחזיק. אני חושב ש בג אני אקבל את הכסף תוך שנה ו בד זה כן יקח זמן אולי כמה שנים.
אני לא ממהר ואין כרגע במה להשקיע.
לבורסה, טאז וטופ,

לדעתי בנקודת זמן זו קשה להעריך. אף אחד לא באמת מספר מה קורה בחברה הזו.

אני מקבל את הניתוח של טאז לגבי שווי החבילות שהוצעו ובהחלט את הדרך שיש להוון תזרים עתידי לשנים קדימה למזומן.

הנהלת החברה לטעמי טעתה שהעלתה להצבעות כבר לפני כמה חודשים בסמוך להפסקת המסחר כשאגרות החוב נסחרו ב- 17אג לסדרות ללא הבטחונות וכ- 70אג לסדרא ג. לא מפתיע לגלות שזה פחות או יותר ההצעות שעמדו להצבעה אז. כשהציעו לנושים 17, 20, 28 אג הנושים דחו את ההצעות הללו. הכרישים בארה"ב משנים את הפורמט בעבור הילידים שקנו במחיר מלא אג"ח BVI נחות וברגע הצרות מכרו אותו ב- 17אג.
כעת מספרים לנו שהחבילות שוות 35אג כשהן שוות משהו כמו 15אג בהוון.

בשיחה מענה לשאלה פשוטה שאמורה להיות בדו"חות כספיים מה גובה בטוחי דירקטור ונושאי משרה - הם לא השיבו כשברור שזה מידע שחייב להיות ידוע להם.

בדווח ממאי 2020:
יש בטוח ל- 3 שנים על סך של 25M$ לנושאי משרה ודיררקטורים.

אם נניח כי זה המצב ואין ספק כי הנזק לנושים הלא מבוטחים הוא הרבה יותר מ- 25M$ בכמעט כל סיטואציה.
הטענה המתבקשת לטעמי היא להגיע להסדר בו נושי האג"ח יקבלו את הכסף הזה והוא יהיה מחוץ לידי החברה בכל עת. לא יוכל להיות מצב בו נושים נוספים באם קיימים בחברות הנכס שפתאם יגישו תביעות כנגד החברה וערבויות שלה.

הכסף הזה ישמש לפעילותה השוטפת של החברה כשנושי ג,ה בעלי הבטחונות ישארו עם האג"ח ועם הבטחונות ונושי ב ו- ד יקבלו 100% ממניות החברה. ה- 25M$ יהיה בקומה אחת מעל וישמש להון חוזר עד שמצב הנכסים ישתפר.

הסכון של בעלי האג"ח הוא שבמקרה בו שהעסק לא יצלח הם ישארו עם שום דבר אל מול לקבל 15אג חבילה שהכרישים בארה"ב מציעים להם.
במקרה שהעסק יצלח ויהיה ניתן למכור בהמשך את הנכסים לאט כשהם מניבים ומאוכלסים ומטופחים - המכירה תפרע את אג"ח ג או ה לפי העניין ויתרת הכסף תעבור לטובת בעלי המניות.

כרגע, מציעים לרכוש את אג"ח ג ו- ה בתספורת של כ- 30%. הוצאת ב ו- ד מהתמונה משאירה את מלוא הנכסים להם וניתן לבקש כי חלקם בעסקה יהיה הפיכת החוב ל- zero coupon החוב כלפיהם ישולם ללא ריבית במועד האפשרי הקרוב. אני מניח שאם ניתן למכור בתוך שנה - שנתיים את הנכסים הרי הם יספגו הפסד של 4-8% של הפסד ריבית עד אז.

top102

Active member
אני יוצא מנקודת הנחה שמי שמציע 30 אג רואה לעצמו רווח של לפחות 50 אחוז ו יכול להיות הרבה יותר. עם זה המצב למה אנחנו נסכים להצעות האלה. בכול מקרה זה ניו יורק וברגע ש המצב ישתפר ניתן יהיה למכור את הנכסים.
לגבי ההצעות אני לא חושב שאנשים יסכימו למשהו ש הוא לא מזומן. ההתניות האלה מסובכות ו בלי בטחונות. אני חושב שבהמשך הם ישתפרו.

Tazz

Active member
נראה שנכס הבסיס של אג"ח ה' כבר בשלבי מכירה סופיים והם צפויים כנראה לקבל פארי מלא או מאוד קרוב לכך.
נכס הבסיס של אג"ח ג' כנראה יחכו יותר זמן לקבלת שליטה על הנכס והתייצבות התיירות הנכנסת בניו יורק ואז ינסו לממש (שנה-שנתיים נגיד).

אני לא רואה את אג"ח ה' ואג"ח ג' שמוחזקות בעיקר ע"י גופים מוסדיים נכנסות איתנו להרפתקה, הדרישה של המוסדיים לממש כמה שיותר מהר. זה לא כסף שלהם, וזה כאב ראש ופרסום שלילי עבורם כל ההתנהלות בהסדרי החוב. לאג"ח ג' גם אין תזרים חיובי לתרום לנו בשלב זה.

קבלת החזר ביטוח לצערי כנראה יקח כמה שנים וממש לא סביר שיסייע לתפעול השוטף בזמן הקרוב.
סתם לדוגמה באי די בי זה לקח 5 שנים בהסכם פשרה. בסטרווד התביעות הוגשו במרץ 2019 ועדיין לא שמעתי על התקדמות.

הבעיה שגם אם נלך על הסדר וחלופת המזומן בהכנסת משקיע, כנראה שלא ישחררו לנו את הכסף שיתקבל עד שתתברר התמונה הסופית של גובה הנשיה הלא מובטחת שיש לחלק לה את התמורה שהתקבלה - אם להיות ריאלים, כנראה עניין של שנתיים לפחות, עד שתתברר כל התמונה המשפטית של הנושים השונים שעולים כל הזמן ועד שיממשו את הנכסים של האג"ח המובטחות ויתברר כמה חוב נותר כלפיהם.

אני אישית לא אוהב את זה שאנחנו מממנים מהקופה הדלה שלנו את המשך הפעילות עבור כלל הסדרות, שיקחו את הזמן לייצב את הפעילות ולמכור בנחת את הנכסים שלהם בתמורה מלאה, ומנגד בסוף אנחנו נשאר עם הכנסת משקיע בלחץ של קופת מזומנים הולכת ומתדלדלת, ללא יכולת לתת לתמונה המשפטית להתבהר ולהשיג תמורה הוגנת עבור הנכסים שלנו.

לא יודע אם זה ריאלי, אבל אולי אפשר לדרוש מאג"ח ה' שיקבלו 90% מהתקבולים ממכירת הנכס בשלב זה וישאירו 10% בחברה תמורת אג"ח עם זכויות נשיה מועדפות וריבית הוגנת של 6% נגיד ויתנו לנו שנתיים-שלוש נגיד למכור את הנכסים בשקט תעשייתי. בתמורה לזה שלא נגרור אותם להליך משפטי ונשחרר להם את מרבית הכסף מהר (בהנחה שסולידריות והוגנות זאת לא סיבה מספקת).

jsphs

Well-known member
נראה שנכס הבסיס של אג"ח ה' כבר בשלבי מכירה סופיים והם צפויים כנראה לקבל פארי מלא או מאוד קרוב לכך.
נכס הבסיס של אג"ח ג' כנראה יחכו יותר זמן לקבלת שליטה על הנכס והתייצבות התיירות הנכנסת בניו יורק ואז ינסו לממש (שנה-שנתיים נגיד).

אני לא רואה את אג"ח ה' ואג"ח ג' שמוחזקות בעיקר ע"י גופים מוסדיים נכנסות איתנו להרפתקה, הדרישה של המוסדיים לממש כמה שיותר מהר. זה לא כסף שלהם, וזה כאב ראש ופרסום שלילי עבורם כל ההתנהלות בהסדרי החוב. לאג"ח ג' גם אין תזרים חיובי לתרום לנו בשלב זה.

קבלת החזר ביטוח לצערי כנראה יקח כמה שנים וממש לא סביר שיסייע לתפעול השוטף בזמן הקרוב.
סתם לדוגמה באי די בי זה לקח 5 שנים בהסכם פשרה. בסטרווד התביעות הוגשו במרץ 2019 ועדיין לא שמעתי על התקדמות.

הבעיה שגם אם נלך על הסדר וחלופת המזומן בהכנסת משקיע, כנראה שלא ישחררו לנו את הכסף שיתקבל עד שתתברר התמונה הסופית של גובה הנשיה הלא מובטחת שיש לחלק לה את התמורה שהתקבלה - אם להיות ריאלים, כנראה עניין של שנתיים לפחות, עד שתתברר כל התמונה המשפטית של הנושים השונים שעולים כל הזמן ועד שיממשו את הנכסים של האג"ח המובטחות ויתברר כמה חוב נותר כלפיהם.

אני אישית לא אוהב את זה שאנחנו מממנים מהקופה הדלה שלנו את המשך הפעילות עבור כלל הסדרות, שיקחו את הזמן לייצב את הפעילות ולמכור בנחת את הנכסים שלהם בתמורה מלאה, ומנגד בסוף אנחנו נשאר עם הכנסת משקיע בלחץ של קופת מזומנים הולכת ומתדלדלת, ללא יכולת לתת לתמונה המשפטית להתבהר ולהשיג תמורה הוגנת עבור הנכסים שלנו.

לא יודע אם זה ריאלי, אבל אולי אפשר לדרוש מאג"ח ה' שיקבלו 90% מהתקבולים ממכירת הנכס בשלב זה וישאירו 10% בחברה תמורת אג"ח עם זכויות נשיה מועדפות וריבית הוגנת של 6% נגיד ויתנו לנו שנתיים-שלוש נגיד למכור את הנכסים בשקט תעשייתי. בתמורה לזה שלא נגרור אותם להליך משפטי ונשחרר להם את מרבית הכסף מהר (בהנחה שסולידריות והוגנות זאת לא סיבה מספקת).
לטופ וטאז,

הנחת היסוד שהצעתי מניחה כסוי בטוחי תוך שתוף פעולה של מרבית נושאי המשרה ודירקטורים שאינם גולדמן.
הם ישתפו פעולה ונגד התביעה תדרוש מהם את הכסוי הבטוחי בלבד ללא דרישה לרדת לרכושם הפרטי.
גולדמן זה סיפור בפני עצמו ולא נראה לי סביר לאפשר לו לצאת "נקי" לאחר כל מה שגרם.

אם אג"ח ה הולכים לממש את הנכס שלהם בפארי - מה הם צריכים את השאר הם יקחו את הכסף בדיוק כמה שמגיע להם ולא ישאירו שקל לשאר הנושים.

במצב שנוצר, לטעמי אין ברירה זולת לנסות להפעיל לבד ולקוות לטוב. בבחירה בין לקבל 15אג או 25אג לשקל או לנסות להפעיל לבד עם הסכון שהלך כל הכסף אני בוחר באופציית ההפעלה העצמית.

אני בהחלט מבין את עמדתך שהאג"ח שיחטוף את התספורת הקצוצה ביותר ישלם על כל שאר האג"ח - אבל ראה מה היה באג"ח IDB העמיסו את כל העלויות על אג"ח ט ואג"ח י"ד שהמוסדיים מחזיקים יקבל פארי + ריבית. ב- IDB זה היה מיליוני ש"ח על נכסים במאות מיליונים - כאן זה כנראה הרבה הרבה יותר.

R 1 3

Well-known member
קיבלתי את המזומן על ג׳ בשעה טובה
72 אג וגם מעל שער עצירת המסחר.

top102

Active member
מי ששילם לך 72 מצפה לראות את הפארי בסוף בפרק זמן סביר. אני מחזיק את ג ואמתין עד שימכרו את המלון.

R 1 3

Well-known member
מי ששילם לך 72 מצפה לראות את הפארי בסוף בפרק זמן סביר. אני מחזיק את ג ואמתין עד שימכרו את המלון.
ברור לי לגמרי שמי שהציע מתכוון לעשות רווח אבל בזמן שיקח לו, אולי שנים?
אני מעדיף לחפש עוד השקעות עם סיכון ולהרויח לא פחות. אני רואה בקניה של
האגח טעות מצידי ומצד המשקיע שמחזיק 11% ואף שילם עליהם מעל שער
עצירת המסחר. הרי לא היה נכנס להרפתקה הזו אם לה היה טועה מראש.
רובנו לא חשים נוח להיות אוכלי פגרים ולא היינו קונים מראש אגח בהסדר.
השאלה שצריך לשאול את עצמך האם היית קונה היום כמו המשקיע במחיר דומה?
אם יציע למכור מחוץ לבורסה ב 75 אג. תקנה ממנו? כנראה שיש יותר שהיו מוכרים
לו מאשר קונים ממנו (וכך היה נפטר בעצמו מהפגר שברשותו)

נערך לאחרונה ב:

top102

Active member
אני חושב ש במיקרה של ג זה לא יקח שנים. יש נכס שצריך למכור וזה יחזיר את הרוב אם לא הכל. אני גם קניתי ד ושם זה כן יקח זמן. יחד עם זה אני לא רואה הרבה השקעות טובות בשוק.

Reem88

Well-known member
לאן ילך המזומן הזה עכשיו?
האם יש השקעות טובות יותר?
לדעתי עדיין ג' יקבלו קרוב לפארי בטווח זמן של גג שנתיים.

R 1 3

Well-known member
לאן ילך המזומן הזה עכשיו?
האם יש השקעות טובות יותר?
לדעתי עדיין ג' יקבלו קרוב לפארי בטווח זמן של גג שנתיים.
מה דעתך על ווטרסטון? בטווח של שנה שנתיים מאמין שתהיה מפלת גם במדדים
וכדאי להחזיק גם מזומן שהרי אז זורקים גם אגחים טובים ומניות ביחד.

yel5

Well-known member
פורסם היום שבהצעת הרכש ש MC הגיש נענו 3.7M ע.נ. אגח ג.
כרגע MC מחזיק 64.3M ע.נ. המהווים ~ 11% מסך סידרה ג.
למה אני מציין זאת? כי אני שמח שיש גופים בודדים שמחזיקים נתח מהותי בסדרות המבוטחות ושבעצם ילחמו לפגוש את הפארי. במלחמתם להשיג פארי קיים סיכוי שההחזר עבורם יהיה מעבר לו, מה שמבטיח הפניית עודפים לנו, מחזיקי הלא מובטחות.

top102

Active member
רשות ניירות ערך לא אוהבת את מה שקורה באול יר.
חבל שגיסין החליט ללכת עם הצד השני.
באורבנקורף הוא עשה עבודה טובה למרות שזה עדיין נמשך.
לפחות היו דיווחים סדורים על מה הסטטוס ומה הוא הולך לעשות.

בורסה 2008

Well-known member
אני מקבל מבול של הודעות על החברה ממאיה. מישהו עוכב ויכול לתת עדכון קצר או פשוט לומר שכלום לא השתנה אם כך המצב?

תודה מראש

top102

Active member
אני עוכב אחרי מה שקורה וכרגע אין חדשות. לפי דעתי מורחים אותנו כי בכל מקום כתוב שנדל''ן באמריקה עולה ורק אצלינו הוא לא. היום יש הצבעה על הסדר חוב שאומר שמפעילים חברה בצורה עצמעית. סביר שהוא יתקבל כי אין משהו אחר.

yel5

Well-known member
כמה דברים.
1. פרט לגולדמן שמרח את מחזיקי האגח, לדעתי אף אחד לא מורח אף אחד.
במלון החברה פועלת לגבות חובות מהשוכר והחלפת חברת הניהול. מאמין שקונה במחיר טוב יתקבל בשמחה.
בדניזן החברה שכרה ברוקר למכירת 2 חלקי דניזן כיחידה אחת.
בד בבד, שכרה החברה בנק השקעות להכנסת משקיע\מציאת שותף.
2. יש משהו אחר. פירוק באמצעות בימש. לא כדאי לנו. זו הוספת אוכלי נבלות למסיבה שרצה כבר כמה חודשים.
זו סיבה מספיק טובה לרוץ להצביע בעד ההסדר. הצבעתי בעד.

למעלה