אולמרט - יש למה לחכות...

מצב
הנושא נעול.

levikon

New member
עזוב אקדמיה, עמית.

זאת לא הוכחה
לקבלת תשובה מוסמכת אני ממליץ לפנות לאקדמיה ללשון העברית.
עזוב אקדמיה, עמית.
יש עכשיו המצאה חדשה - מבחן גוגל! קונצנזוס - 78,900 תוצאות. קונסנזוס - 15,200 תוצאות. כלומר, כותבים גם כך וגם כך, אך הבכורה היא לדרך של בועז...

אלכסיי03

New member
אם כבר, אז "קונסנסוס"

עזוב אקדמיה, עמית.
יש עכשיו המצאה חדשה - מבחן גוגל! קונצנזוס - 78,900 תוצאות. קונסנזוס - 15,200 תוצאות. כלומר, כותבים גם כך וגם כך, אך הבכורה היא לדרך של בועז...
אם כבר, אז "קונסנסוס"
כי בלטינית מאייתים את זה "consensus". אז מה פתאום "ns" יהפוך פעם ל "נז" ופעם ל "נצ" או "נס"?

mucool2

New member
דווקא לא

אם כבר, אז "קונסנסוס"
כי בלטינית מאייתים את זה "consensus". אז מה פתאום "ns" יהפוך פעם ל "נז" ופעם ל "נצ" או "נס"?
דווקא לא
מתוך אתר האקדמיה ללשון העברית - שאלות ותשובות: מילים ממוצא יווני שנתגלגלו לעברית מלשונות אירופה ונוהגים להגות בהן את ההגה [z] ייכתבו בזי"ן. לדוגמה: פיזיקה, פיזיותרפיה, מוזאון. אני מניח שהכלל תקף גם לגבי מילים שמקורן לטיני (למשל הסיומת "איזם", לא "איסם").

אלכסיי03

New member
רק ש"קונסנזוס" היא לא מילה יוונית

דווקא לא
מתוך אתר האקדמיה ללשון העברית - שאלות ותשובות: מילים ממוצא יווני שנתגלגלו לעברית מלשונות אירופה ונוהגים להגות בהן את ההגה [z] ייכתבו בזי"ן. לדוגמה: פיזיקה, פיזיותרפיה, מוזאון. אני מניח שהכלל תקף גם לגבי מילים שמקורן לטיני (למשל הסיומת "איזם", לא "איסם").
אלא לטינית. אבל גם אם הכלל שהבאת היה תקף לגביה, זה היה צריך להיות "קונזנזוס". כי בכל מקרה אין סיבה עניינית לתעתיק שונה של אותו צירוף אותיות בתוך אותה מילה. טוב, קצת גלשנו כאן מהנושא:)

בועז ל

New member
סוף לויכוח: עמית גרף את כל הקופה.

אלא לטינית. אבל גם אם הכלל שהבאת היה תקף לגביה, זה היה צריך להיות "קונזנזוס". כי בכל מקרה אין סיבה עניינית לתעתיק שונה של אותו צירוף אותיות בתוך אותה מילה. טוב, קצת גלשנו כאן מהנושא:)
סוף לויכוח: עמית גרף את כל הקופה.
עם זאת יש לקוות שהאקדמיה תגלה גמישות ותכשיר גם את הקונצנזוס, ע"מ שהקונסנזוס ישרור במחוזנו הקט.

mucool2

New member
גם זאת לא הוכחה

עזוב אקדמיה, עמית.
גם זאת לא הוכחה
"גרביים יפות" - 153 "גרביים יפים" - 6

אורי404

New member
אם אני לא טועה, זוהי לא הפעם הראושנ

ואם בפוליטיקה עסקינן , חיפשתי
נמרצות בבוידעם ותראו איזה מפלגה דה לוקס מצאתי לכם. יחי הקוצנזוס !
מפלגה שכולנו נאהב !
הראשונה שהמפלגה הזו רצה לבחירות לכנסת. לגבי קונצנזוס - זוהי מילה לועזית. לכן, אפשר לכתוב אותה גם "קונצנזוס" וגם "קונצנסוס". אני יותר נתקל בצורת הכתיבה הראשונה.

mucool2

New member
שתי הצורות שהבאת לא נכונות.

הראשונה שהמפלגה הזו רצה לבחירות לכנסת. לגבי קונצנזוס - זוהי מילה לועזית. לכן, אפשר לכתוב אותה גם "קונצנזוס" וגם "קונצנסוס". אני יותר נתקל בצורת הכתיבה הראשונה.
שתי הצורות שהבאת לא נכונות.
בלי קונצים.

ישר כוח! נקווה לבשורות בעניין החשוב

אולמרט - יש למה לחכות...

מכתב ששלחתי למפלגת קדימה - והתשובה שקיבלתי איכשהו נראה שאני לא הולך לקבל את התשובה לפני הבחירות אבל אתם כמובן מוזמנים לשלוח מכתבים גם בעצמכם ולפרט יותר למה קו A1 כ"כ חשוב (המכתב שלי למטה, התשובה למעלה) --------------------------------------------------- שלום רב, שאלתך התקבלה במפלגת "קדימה" והופנתה אל לשכת רוה"מ למתן תשובה. בברכה, גלי הוכמן, פניות הציבור, מפלגת "קדימה" רחוב שמואל מילס 1, פתח תקוה 49516 טל': 03-9788000 --------------------------------------------------- Subject: קו הרכבת A1 אולמרט רמז מספר פעמים לציבור שבכוונתו לבטל את קו הרכבת A1, אחד הפרוייקטים החשובים ביותר שנבנו במדינה אי פעם (או ליתר דיוק: שהוחלט על בנייתם). את הקו הוחלט לבנות לאחר עבודה רצינית מאוד של משרד התחבורה ושל גופים נוספים, וההשקעה בקו הייתה בידיעה ברורה שתרומתו למשק תהיה אדירה. עכשיו, נראה שאולמרט מנצל את מעמדו כראש ממשלה, כדי להפוך החלטות שלא הצליח לסדר כרצונו כראש עיריית ירושלים. הרי ברור לכל שההשקעה ב-A1 כדאית וחיונית לתחבורה במדינת ישראל והיא הפתרון היחידי שיביא את הנהגים מהרכב לרכבת. בעבר שקלתי להצביע "קדימה", רמיזותיו של אולמרט בקשר לעתיד הקו החשוב הזה, הורידו אותי סופית מהרעיון... אבקש לקבל את עמדתכם בעניין... תודה
ישר כוח! נקווה לבשורות בעניין החשוב
הזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה