אולי תוכלו לעזור לי

ב א ל ק י

New member
אולי תוכלו לעזור לי

האם זה אפשרי לשמוע בשידור ישיר את התוכנית של האוורד שטרן דרך האינטרנט ? מכירים כתובת? מתי בדיוק זה בשעה שלנו? ועוד שאלה זה פורום לתחנת רדיו מסויימת? או רדיו בכללי

אוייי זה קשה

אני מתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת לשמוע את התכנית שלו ברשת אבל עד עכשיו לא מצאתי כיוון שזה משודר בתחנות FM גדולות יחסית (KROCK וכאלה) שלא מעלות סטרים לאינטרנט תודות לחברים ה"יקרים" (תרתי משמע) שלנו מחברות התקליטים שהבריחו לחלוטין את כל התחנות האלו מהאינטרנט. מצד שני התכנית משודרת בסינדיקציה אז אולי בכל זאת מישהו יעלה על תחנה כלשהי שכן משדרת את התכנית שלו ברשת. מזמן לא חיפשתי ואני מ-א-ד מקווה שיימצא מישהו שיסתור את ההודעה שלי.

EladCanada

New member
תתפלא עופר

אבל מה שהבריח את התחנות האמריקאיות מלשדר באינטרנט זה לא בהכרח התמלוגים לחברות התקליטים אלא דווקא התמלוגים לפרסומות. לפני כמה שנים הוחלט בארה"ב שאסור לשדר באינטרנט פרסומות שהוקלטו עבור הרדיו, ולכן כל תחנה שמשדרת באינטרנט חייבת למצוא פרסומות שישודרו באינטרנט בזמן שמשודרות הפרסומות ברדיו. ההחלטה המשפטית הזאת גרמה להמון תחנות להפסיק לשדר באינטרנט ורק לאחרונה הן חוזרות לזה לאט לאט. ההחלטה לא תקפה רק על פרסומות אלא גם על תוכניות מסויימות שמשודרות בסינדיקציה בארה"ב. אם אני לא טועה, תוכניתו של הווארד סטרן היא אחת מהתוכניות האלה ולכן הסיכוי למצוא שידור שלו באינטרנט קלוש (אני זוכר שכשתחנה כאן בטורונטו העבירה את התוכנית שלו, היא נאלצה לחסום את הסטרים שלה בשעות השידור שלו).

תוכניתו של הווארד סטרן...

אחד מהאתרים שאני מיד אציין סופר לאחורה את השעות, הדקות והשניות שנותרו עד לסיום חוזהו של הווארד סטרן בתחנות ה- FM בארה"ב. נכון לדקה זאת, השעון עומד על 298 ימים, 13 שעות, ו- 50 דקות. מה שאומר שבעוד 9 חודשים - הווארד מעביר את תוכניתו (בגירסה הלא-מצונזרת) לרדיו הלוויני. הווארד סטרן משדר מ- 6:00 עד 11:00 בבוקר, שעון מקומי - ארה"ב. (תוסיפו כ- 7 שעות, למיטב ידיעתי, בכדי להגיע לשעון ישראל) באתר הרשמי של הווארד ניתן למצוא את רשימת התחנות המעבירות את תוכניתו. נכנסתי למספר רב של אתרים מתוך הרשימה, ולצערי, אף אחד מהאתרים להם אני נכנסתי לא משדר את שידורי התחנה על גלי האינטרנט. ואני עוד חשבתי שהרדיו (והאינטרנט) הישראלי לא מפותח... בכל מקרה, שווה לך לנסות ולהיכנס לאתרים; אולי תמצא תחנה שכן מעבירה את שידוריה דרך האינטרנט. לשאלתך האחרת, הפורום שלנו מיועד לכל אוהבי מדיית הרדיו באשר הם. ברוך הבא!

מדהים, אה?

גם אני עברתי בזמנו תחנה אחרי תחנה וזה פשוט מדהים - אף לא אחת(!) הוציאה סטרים לאינטרנט. זו אחת הדוגמאות המוחשיות ביותר לנזק העצום שגרמו חברות התקליטים לאנושות. אז נכון שזכותן לקבל תמלוגים אבל לפעמים נדמה שהן לא יודעות מתי לעצור. לא מדובר בתחנות של רדיו אינטרנט לשמו אלא בתחנות FM רגילות שממילא משלמות תמלוגים - והרבה. השידור שלהן באינטרנט מקבל פלח האזנה לא משמעותי ביחס לאנשים שמאזינים דרך האויר. היה מקום לעשות את השיקול הזה ולא להסתער כמו עלוקות בדרישות מוגזמות וחסרות פרופורציה ולחנוק את השידור באינטרנט. המשמעות, בבוטום ליין היא שחברות התקליטים והאומנים לא הרוויחו שקל אחד מהמדיניות הזאת - כי כל התחנות פשוט ירדו מהאינטרנט אחת אחרי השניה כי הן עשו את החשבון שהחשיפה הזאת לא מצדיקה את הסכומים הגדולים שדרשו חברות התקליטים. מצד שני האנושות עצמה הפסידה את הערך המוסף המופלא של החשפות לתרבויות אחרות בשפת המקור ובאווירה של המקור. ואפילו שאת המוזיקה עצמה אפשר לשמוע גם בתחנות מקומיות - עדין לשמוע את HOT97 משדרים היפ הופ מניו יורק - זה לא כמו לשמוע הופ הופ בשום תחנה אחרת. ואם הולכים עוד צעד אז יוצא שבסופו של דבר חברות התקליטים והאומנים יצאו בהפסד מהמהלך הזה כי עוד חשיפה פרושה עוד אנשים שרוצים לרכוש מוזיקה של האומן ועוד קהל שיבוא לסיבוב ההופעות שלו בחו"ל ואין לזה סוף. כבר כתבתי בעבר ואני מאמין בזה - שבשנת 2005 אומן לא מתפרנס ממכירות תקליטים אלא מחשיפה, אבל חברות התקליטים עדין מתעקשות לקלוט את זה. חבל. את הנזק העצום של ההתעקשות המטופשת שלהם אפשר לראות היטב כיום והחיפוש המייאש אחרי הווארד סטרן ברשת ממחיש את זה היטב. נקווה רק שבתי המשפט בארצות הברית ימשיכו במדיניות שמסתמנת לאחרונה וזה להפסיק לרדוף את יצרני הטכנולוגיות ולהתמקד באנשים שמנצלים את הטכנולוגיה להורדות לא חוקיות.

ב א ל ק י

New member
ועוד שאלה

היתה בעבר תוכנית סינדרלה בשידור חודר מי היו המנחים ובאיזה תחנה היא שודרה? ונראה לי יש תכנית דומה אם אותם מנחים? איפה היא משודרת היום ומתי

למיטב ידיעתי...

האוורד סטרן לא משודר באינטרנט מתוך מניעים כלכליים. שמעתי שישנו אתר שדרכו ניתן לרכוש קטעים של האוורד ששודרו בשידור חי, וזו אחת הסיבות שאין שידור אינטרנטי שלו. זו וודאי גם הסיבה שה"סטרים" של התחנות שכן משדרות אינטרנטית נחסם בשעות השידור שלו. לגבי השאלה השניה, "סינדרלה" היתה תוכנית ששודרה ב"רדיוס" עם יקיר אביב ואורחים בימי חמישי בלילה אם אינני טועה, עד היום ישנה עדיין הרצועה אבל התוכנית עברה תהפוכות כאלו ואחרות בגלל הגבלות שונות של הרשות השניה. יש אומרים שזו התוכנית הכי פרובוקטיבית ששודרה בישראל...

למעלה