אולי תוכלו לעזור לי?? שאלת פסיכיאטר

אולי תוכלו לעזור לי?? שאלת פסיכיאטר

היום הלכתי לפסיכאטרית דרל קופ"ח במרפאה ששיכת לקופה.
לא אלאה אתכם בכל מה שקרה.

בקצרה-
לאלו שהולכים לפסיכיאטר ומוכנים כמובן לשתף:

למי שהולך דרך הקופה-
1, האם אתם הולכים דרך הקופה ומרוצים? (אני לא הייתי מרוצה ושוקלת אם לחזור אליה בכלל)

2.איך הפגישה מתנהלת? אתם מרגישים שהובנתם? (אני הרגשתי שהיא לא הבינה מי אני ומה הבעיה שלי בכלל)

. למי שהולך פרטי-
1. כמה בערך עולה פגישה ואיך זה מתומחר? כמה לפגישה הראשונה וכמה למעקב?

2. איך מתנהלת הפגישה? היא כוללת גם שיחה, כלומר טיפול פסיכולוגי הוא רק מעקב לגבי התרופה?

3. אתם מרגישים שהוא מבין לליבכם? שמחים על כך? אני מתלבטת בגלל המחיר.

ושאלה לכולם-
קיבלתי מרשם לציפרלקס-
קצת מפחיד אותי לקחת, כרגע אני גם לא אקח עד שאחליט אם אני חוזרת אליה למעקב או הולכת פרטי.

הלוואי שתענו,
תודה!

askimosi

New member
עזרה....

2+1.באיבחון הראשוני שהיה לפניי 10 שנים, הלכתי דרך הקופה למרפאה הציבורית\מחוזית אייך שקוראים לזה וישבו שם שלושה פסיכאטרים.בגלל המצב לא היה לי נוח אז בסוף איבחנה אותי פסיכאטרית אחת.היום אני מבין שזה שונה קצת.סה"כ הייתי מרוצה לאחר סיפרתי לה את הקשיים שלי אז היא יצאה להתייעץ עם אותם פסיכאטרים שיצאו ולאחר חצי שעה הגיעה אליי עם איבחון.

פרטי -

1.לפניי חצי שנה הייתי שוב באיבחון מחדש כידיי לבדוק היכן אני עומד אז באופן פרטי עלה לי 1000 ש"ח כמובן שאם את חברת קופה את מקבלת החזר 80% רק תוודאי שאותו פסיכאטר\ית עובדים עם הקופה שלך.אחרת זה קצת ייקר הייתי אומר.
2.פשוט הפסיכאטר לוקח דף ועט שואל מלא שאלות ואת מתארת לו רגשות ותחושות ברמה היומיומית שלך בכול מיני מצבים חברתיים ולא חברתיים+רקע על עצמך והמשפחה שלך.וכן הוא נותן מרשם.
3.לדעתי במקרי חרדה ודכי מומלץ ללכת לפסיכולוג.פסכיאטרים מיועדים למקרים הכבדים של המחלות הנפשיות כמו:סכיזופרניה,מקרי גבוליות,פסיכוזה,דו - קוטביות וכמה הפרעות אישיות.לא עלינו.

גם אני קיבלתי מרשם ציפרלקס לפניי כחודש הוחלף מסרוקסט שלא עשה לי טוב וגם אני חיפשתי כול מיני סיבות למה לא לקחת.עכשיו יש סיבה מוצדקת,אני קצת עסוק אבל שיהיה זמן אתחיל לקחת ברצינות.נמאס מהמצב הממושך הזה.

הגשמתי לך את המשאלה ועניתי

הי

תודה שענית.

אני בטיפול אצל פסיכולוגית.

על מה מקבלים החזר מהקופה? רק על האבחון, או גם על ההמשך?
ובמה זה תלוי, אם מקבלים או לא?

הבעיה היא שהפסיכו' יוצאת לחופשת לידה בקרוב ממש.
ובלי קשר יכול להיות שאתחיל טיפול תרופתי, לכן היא חשבה שאם כבר אהיה בינתיים אצל פסיכיא' עד שתחזור.

אז בוא נתחיל יחד לקחת :) נראה מי יישבר ראשון..

askimosi

New member
רק על האיבחון לדעתי....

אבל תבדקי אפשרות להחזר רגיל אם כי לא סביר זה כבר לא משהו כללי אלא יותר ממוקד בינך לבין הפסיכאטר.
אני לא מבין אבל למה את מחפשת פסיכאטר ולא פסיכולוג?נכון שזו הפרעת אישיות, אבל הבסיס שלה שונה משאר הפרעות אישיות לא עלינו.שונה בכך שהבסיס הוא חרדתי ובזה צריך לטפל ולא בנסיונות חפירה על הצקות בביה"ס בעבר ועל מה שהיה אז.כן צריך שיחפרו לך על תסביך נחיתות אבל זה גם פסיכולוג יכול לעשות ולקחת פחות.

הבעיה שאין קבוצות ספיצפיות למי שיש אישיות המנעותית שזה ח"ח דיי קשה הייתי אומר.

חחח תחרות תרופות
.אולי עדיף ארץ, עיר ,חי צומח דומם?אני אתחיל א'..........[תגידי לי מתיי לעצור]

אני לא מחפשת פסיכיאטר

אני אצל פסיכולוגית שיוצאת לחופש.. לצערי

בלי קשר רציתי ייעוץ אצל פסיכאטר, אז בגלל שזה יצא כך אמרנו שאולי ננסה שבזמן החופש אהיה אצל הפסיכאטרית.

הובנתי??

ואני טובה בארץ עיר.. יודעת הכל בעל-פה

askimosi

New member
אוקיי את זה הבנתי רק שכתבת גם

"היא המליצה לי על פסיכיאטרית ואמרה לי לפגישה ראשונה 600 שח ולשאר 400:" אז כתבתי שזה יקר ועדיף פסיכולוג

יש מבין?

יודעת הכול אה?טוב בואי נראה מה היא בירת איסלנד יש לך שתיי דקות לענות לי.

אהה ועוד משו

לגבי מחיר-
היא המליצה לי על פסיכיאטרית ואמרה לי לפגישה ראשונה 600 שח ולשאר 400.
זה סביר? יקר?

לא שיש לי כסף, אבל אם אלו המחירים אולי אתפשר.

askimosi

New member

יקר רצח
.

אצלי הפסיכולוג לקח עבור הפגישה הראשונה 350 ש"ח והשנייה הייתה בחינם
[הוא שיכנע אותי להתחיל לקחת כדורים, אחרת אין טיפול].

askimosi

New member

כתבתי שזה נורא יקר.

ובמשפט השני השוואתי לפסיכולוג שבהשוואה עליו זה ממש יקר.

אבל ביחס לפסיכאטר, זה גם יקר?

בדוג' שלך מלפני עשר שנים זה עלה אלף שח,,

ברור שזה יקר, השאלה איך זה ביחס למקובל?

מי היה מאמין שאחשוב שטיפול פסיכולוגי הוא זול :)

askimosi

New member
לא טופלתי אצל פסיכאטר אז לא מכיר

אבל ממה שהיא אמרה לך עם ה 600 וה - 400 ש"ח נשמע יקר.אבל הוא אחריי הכול רופא אז על ערך מוסף משלמים בהתאם

בדוגמא שלי לפניי 10 שנים הלכתי למרפאה ציבורית וזה היה בחינם - תקראי שוב

לא יודע מה מקובל בתחום.

טוב, אכן התבלבלתי בדוג' שלך.

אבל במידה ותחליט לקחת את הטיפול התרופתי, איפה תהיה במעקב?

ולגבי הפסיכולוג- מה ז"א פגישה שניה בחינם? אתה לא הולך אליו כבר? היית רק פעמיים?

לגבי הארץ עיר לא אמרתי שאני יודעת מהן ערי הבירה בכל העולם, אלא שאם תאמר לי חיה בח' או עיר בג' וכו', אדע...

ואני מקווה שהבנת שבסוף נרדמתי.

askimosi

New member
לא נורא....

אהיה במעקב עצמי בהתחלה
. אם אחוש הקלה אז בטח כול חצי שנה אלך לפסיכאטר לא שכרגע אני מרגיש חרד או מדוכא.טוב נו זה לא חוכמה אני לא נמצא במצב מעורר חרדה

כן הייתי רק פעמיים.בפעם הראשונה הוא אמר במפורש בלי תרופות לא להגיע.אבל הגעתי בכול זאת אז השיחה התנהלה במין וויכוח משהו כמו שעה.אמר לי שבלי תרופות לא מוכן לקבל אותי כי זו שיטת הטיפול שלו למצבים ממושכים כמו שלי.אז את הכסף החליט לא לקחת, הוא אמר זאת עוד לפניי שהתחיל בשיחה.

Lichy87

New member
סביר ביותר!

גם לי היו מחירים כאלו וזה בדר"כ מה שפסיכיאטרים לוקחים.

נועה1984

New member
מעולם לא הלכתי, אבל

אני רואה את המחירים וזה פשוט הזוי נכון שהם למדו לא מעט בשביל להגיע למעמד ולמקצוע אבל 350-400 שקל למפגש של שעה? ואם מדובר על מפגש שבועי? זה חתיכת חור לכיס ורק מזה אפשר להיכנס לחרדה! ברצינות קחו בנאדם רגיל בלי חרדות ובלי כלום ותנו לו לשלם 400 שקל פעם בשבוע הוא ייכנס טוב טוב לחרדות..

Lichy87

New member
הכוונה היא לפגישות ייעוץ ומעקב בטיפול תרופתי

לא לפגישה שבועית במסגרת פסיכותרפיה.
זה אומר להיפגש פעם אחת לייעוץ ואם מרגישים צורך אז עוד פגישה אחרי חודשיים בערך. שוב, לייעוץ תרופתי לא טיפול של שיחות.

למעלה