אולי יש פה איזה פסיכולוג/ית שיוכלו

אולי יש פה איזה פסיכולוג/ית שיוכלו

לעזור לי קיבלתי את השאלה הבאה אייך אני עונה עליה? שלום, שמי ל ואני בת 33 גרושה+ ילדה בת 4, גרושה חצי שנה, הגירושים יחסית היו טובים ובהסכמה,הגרוש אבא טוב ונוהג לבקר את הילדה בתדירות טובה, אבל יש לי בעיה עם הגרוש שלי שהוא נוהג להראות לילדה שלי כל בחורה שהוא יוצא איתה, אני לא מקנאה כי אין לי רגש כלפיו אך אני מרגישה שהילדה מספרת לי את זה היא עצובה ולכן זה מפריע לי ואני כועסת עליו שהוא עושה זאת, השאלה שלי היא, האם בזה שהיא רואה את אביה מחליף בחורות בתדירות גבוהה האם זה גורם נזק לילדה? מה לעשות?הערתי לו על זה כבר כמה פעמים אך הוא לא מתייחס. דרך אגב מאז הגירושים אני אישית לעולם לא הראתי לילדה בחורים שאני יוצאת איתם

אני אמנם לא פסיכולוגיה אבל

אני מקווה שדבריי יסייעו באיזשהי צורה. אני אישית מאמינה שיש טעם לנהל עם גרושך שיחה רצינית ובה לדבר על משמעות היציבות שלה זקוקה ילדה בת 4. עבור ילדה בת 4 דמויות קרובות המשתנות בתדירות גבוהה זהו מצב מבלבל המערער את עולמה כמו גם מקשה עליה להקשר בצורה מתאימה לאותה דמות. כדאי להבהיר לבעלך שהילדה בגיל זה לא מסוגלת להקשר ולהפרד בתחלופה גבוהה. למול דמות של בת זוג של אביה שאמורה להיות דמות קבועה, כמו שהיתה האמא שלה משך 4 שנים. בכל המקרה המצב החדש סביר להניח לא קל להסתגלות עבור הילדה ולפיכך כדאי לנהוג זהירות משנה בהצגת בני זוג חדשים לילדה. אני מניחה שבעלך מתנהג כך מתוך אהבה רבה לבתכם המשותפת, מתוך רצון לחלוק עימה את חיו ועם בנות זוגו הפוטנציאליות את ביתו המקסימה והצהרה כי היא דמות מהותית בחיו אל מול בנות הזוג הפוטנציאליות עמן הוא יוצא. אולם יש מקום להצביע בפניו על הפגיעה והערעור הפוטנציאלי של עולמה של הילדה. אם הייתי במקומך (ואני לא...) הייתי מנסה לקבוע עימו במשותף כללים הנוגעים לטווח הזמן ששניכם תצטרכו לצאת עם מישהו/י לפני שתפגישו אותם עם הילדה שלכם. או כל רעיון יצירתי אחר שיהיה בהסכמת שניכם ויהיה ריאלי והגיוני. בצורה כזו יהיה קונצנזוס וגם הבלבול אצל הילדה יפחת. בהצלחה
קחי את המלצותי והערותי בערבון מוגבל מאוד, אני בהחלט איני אשת מקצוע, דבריי נכתבו על בסיס ההגיון הבריא שלי.

למעלה