אולי זה המקום לדון בנושא

מצב
הנושא נעול.
אולי זה המקום לדון בנושא

אולי זה המקום לדון בנושא
התאמת תחבורה ציבורים ותחנות לנכים.... אני יודעת שיש החלטה ואף בגץ... וגם שמשרד התחבורה עובד על זה אבל בעצלתיים.... מה יהיה טל מנהלת פורום ריפוי בעיסוק

תאימות רכבת ישראל למתקשים בתנועה

אולי זה המקום לדון בנושא
התאמת תחבורה ציבורים ותחנות לנכים.... אני יודעת שיש החלטה ואף בגץ... וגם שמשרד התחבורה עובד על זה אבל בעצלתיים.... מה יהיה טל מנהלת פורום ריפוי בעיסוק
תאימות רכבת ישראל למתקשים בתנועה
לא רק לנכים בכיסא גלגלים קשה להסתדר בתחבורה הציבורית - גם זקנים, אנשים על קביים, הורים עם עגלות תינוק וכיו"ב. אני מודה שידיעותי בתחום החוקי לוקות בחסר קשה, אבל אני כן יכול לומר דבר או שניים לגבי המצב בשטח ברכבת ישראל: 1. בכל התחנות בהן יש מעבר תת קרקעי (אולי למעט חיפה בת-גלים) ישנו מעלון ו/או מעלית ממש (מעלון הוא מעין משטח שמחובר למסילה המוצמדת לקיר של גרם מדרגות ומשמש כמעלית לאורכו). בתחנות שבנויות מעל למסילה (לב המפרץ, ת"א מרכז, ת"א השלום, ת"א ההגנה) יש מעליות, ורכבת ישראל עובדת כיום במרץ להתקין מעליות גם במקום רוב המעלונים הקיימים. 2. התחנות הפעילות היחידות ברכבת ישראל כיום שלחלוטין לא מצוידות לשימוש נכים הן תחנת חיפה מרכז ותחנת הרצליה, אשר בשתיהן גשרים בעלי מדרגות רגילות בלבד ובשתיהן אין דרכים לעקוף את המדרגות בתחנה עצמה. 3. בינתיים כל הדיון הזה הוא ערטילאי מעט מפני שהרכבות עצמן לא ערוכות לקלוט כסאות גלגלים. יש שמועות על שיפורים בתחום בקרוב, אבל עד שלא אראה לא אאמין. 4. מה שכן נעשה בינתיים זה הגבהה של כמעט כל הרציפים כך שהעליה לרכבת תהיה קלה בהרבה ביחס למצב שהיה לפני כן.

איליה.

New member
אגד

אולי זה המקום לדון בנושא
אגד
כל האוטובוסים העירוניים החדשים שנכנסים לשירות באגד מצוידים בצורה מושלמת עבור נוסעים על מוגבלויות. בחיפה למשל, קרוב לחצי מהאוטובוסים העירוניים הם מהדגם החדש (נתון לא רשמי).

איליה.

New member
סליחה, על=עם

אגד
כל האוטובוסים העירוניים החדשים שנכנסים לשירות באגד מצוידים בצורה מושלמת עבור נוסעים על מוגבלויות. בחיפה למשל, קרוב לחצי מהאוטובוסים העירוניים הם מהדגם החדש (נתון לא רשמי).
סליחה, על=עם

במקרה אני יודעת

סליחה, על=עם
במקרה אני יודעת
כוון שבדקתי את הענין ואף ישבתי עם נהגי אגד בירושלים האוטובוסים החדשים אינם מותאמים לנכים.... והנהגים יעדיפו לפסוח על תחנה מאשר לעצור לכסא גלגלים וגם אני מסכימה עם הענין שלא רק מדובר בנכויות פיזיות.... מספר עובדות בנושא ראשית על הנהג לעצור לדומם את המנוע לקחת את התיק שלו עם כל הכסף ללכת למרכז האוטובוס לקוות שהאוטובוס לא מלא מידי להוריד את הרמפה (בלי לפגוע באף אחד) לרדת לעלות את היושב על כסא הגלגלים כוון שהשיפוע חד מידי וכו´ וכו´ ולגבי הרכבת בצומת סגולה בטוח שלא מותאם לא לכסא גלגלים ולא בשילוט ולא לעיוור ולא לחרש וודאי שלא לקשיש בקיצור לא בכלום ואם מישהו הגיע לתוך הכלי תחבורה הוא במילא לא יכול כיום להמשיך משם כוון שרוב המדרכול לא נגישות זהו המצב בתקווה שישתפר ואנא אל תחנו בחניית נכים טל מנהלת פורום ריפוי בעיסוק

איליה.

New member
האם קיים אוטובוס שכן מותאם לנכים?

במקרה אני יודעת
כוון שבדקתי את הענין ואף ישבתי עם נהגי אגד בירושלים האוטובוסים החדשים אינם מותאמים לנכים.... והנהגים יעדיפו לפסוח על תחנה מאשר לעצור לכסא גלגלים וגם אני מסכימה עם הענין שלא רק מדובר בנכויות פיזיות.... מספר עובדות בנושא ראשית על הנהג לעצור לדומם את המנוע לקחת את התיק שלו עם כל הכסף ללכת למרכז האוטובוס לקוות שהאוטובוס לא מלא מידי להוריד את הרמפה (בלי לפגוע באף אחד) לרדת לעלות את היושב על כסא הגלגלים כוון שהשיפוע חד מידי וכו´ וכו´ ולגבי הרכבת בצומת סגולה בטוח שלא מותאם לא לכסא גלגלים ולא בשילוט ולא לעיוור ולא לחרש וודאי שלא לקשיש בקיצור לא בכלום ואם מישהו הגיע לתוך הכלי תחבורה הוא במילא לא יכול כיום להמשיך משם כוון שרוב המדרכול לא נגישות זהו המצב בתקווה שישתפר ואנא אל תחנו בחניית נכים טל מנהלת פורום ריפוי בעיסוק
אם כן, מה יש בו שאין באוטובוסי אגד?

כן../images/Emo10.gifבחו"ל

אם כן, מה יש בו שאין באוטובוסי אגד?
כן
בחו"ל
ויש בכלי תחבורה האלו הרבה דברים מעלית שלטים לכבדי ראיה ושמיעה מקום לכלב עבור נכים מקום בטוח לנעול את הכסא גלגלים וכו´ ובינתים בשל החוק כל אוטובוס חדש "מותאם" כביכול לנכים האם אתם רואים יותר נכים ברחובות אני לא דרך אגב השתתפתי בקב´ שהגישה למשרד התחבורה את הצרכים אבל קשה לי להיות אופטימית טל

קפץ לי

כן
בחו"ל
ויש בכלי תחבורה האלו הרבה דברים מעלית שלטים לכבדי ראיה ושמיעה מקום לכלב עבור נכים מקום בטוח לנעול את הכסא גלגלים וכו´ ובינתים בשל החוק כל אוטובוס חדש "מותאם" כביכול לנכים האם אתם רואים יותר נכים ברחובות אני לא דרך אגב השתתפתי בקב´ שהגישה למשרד התחבורה את הצרכים אבל קשה לי להיות אופטימית טל
קפץ לי
אז התשובה היא לאיילה ולך פבלו על כך הדיון על כך שהאוטובוסים ורכבות לא מותאמים בעצם טל

oren*

New member
לא רואים נכים ברחובות כיוון שחוץ

קפץ לי
אז התשובה היא לאיילה ולך פבלו על כך הדיון על כך שהאוטובוסים ורכבות לא מותאמים בעצם טל
מהתאמת התחבורה הציבורית צריכים להתאים עוד כמה דברים בכדי שהם יוכלו להסתדר בחופשיות. כניסה לבתי קולנוע, כניסה למשרדי ממשלה (האם ידעתם שאי אפשר להיכנס לעיריית רעננה בכיסא גלגלים?), כניסה לחנויות וכו... יש סיפורים קשים על נכים שמקבלים יחס מזלזל מבעלי חנויות, מנהגי מוניות ואפילו אוטובוסים עמוסים בנוסעים שלא עוצרים לאדם עם כיסא גלגלים כי פשוט אין לו לאן להיכנס. תחבורה ציבורית היא רק אחוז קטן משגרת חייו של האדם הנכה.

ברור שהבעיה אינה רק בתחבורה

מהתאמת התחבורה הציבורית צריכים להתאים עוד כמה דברים בכדי שהם יוכלו להסתדר בחופשיות. כניסה לבתי קולנוע, כניסה למשרדי ממשלה (האם ידעתם שאי אפשר להיכנס לעיריית רעננה בכיסא גלגלים?), כניסה לחנויות וכו... יש סיפורים קשים על נכים שמקבלים יחס מזלזל מבעלי חנויות, מנהגי מוניות ואפילו אוטובוסים עמוסים בנוסעים שלא עוצרים לאדם עם כיסא גלגלים כי פשוט אין לו לאן להיכנס. תחבורה ציבורית היא רק אחוז קטן משגרת חייו של האדם הנכה.
ואני גם ציינתי זאת שיש צורך גם להתאים מדרכות, כבישים חנויות ומקומות ציבוריים אני חושבת שאנחנו האזרחים צריכים להוות מנוף לכך לדוגמא אני כשאני הולכת למקום ציבורי, או משתמשת בתחבורה ציבורית וראוה שאינו מותאם כותבת מכתב במקום שניתן לכתוב הערות אתם יודעים לפעמים יש תיבה כזו... ומציעה שהמקום יהיה יותר מותאם אני מזמינה אותכם להצטרף טל

לדעתי האוטובוס שהזכרתי יחסית

ואני גם ציינתי זאת שיש צורך גם להתאים מדרכות, כבישים חנויות ומקומות ציבוריים אני חושבת שאנחנו האזרחים צריכים להוות מנוף לכך לדוגמא אני כשאני הולכת למקום ציבורי, או משתמשת בתחבורה ציבורית וראוה שאינו מותאם כותבת מכתב במקום שניתן לכתוב הערות אתם יודעים לפעמים יש תיבה כזו... ומציעה שהמקום יהיה יותר מותאם אני מזמינה אותכם להצטרף טל
לאוטובוסים בארץ כן מותאם. יום טוב, פבלו

katykr

New member
יש המון אוטובוסים שמותאמים

לאוטובוסים בארץ כן מותאם. יום טוב, פבלו
לנכים. אני גרה בחולון ויש פה הרבה קווי דן ואגד . ויש המון אוטובוסים שמותאמים לנכים.....במיוחד של אגד! אף פעם לא ראיתי נכה באוטובוס אל הם מותאמים וזה דווקא נראה כרעיון טוב ומוצלח. קטי

oren*

New member
אני ראיתי נכים באוטובוסים הנמוכים

לנכים. אני גרה בחולון ויש פה הרבה קווי דן ואגד . ויש המון אוטובוסים שמותאמים לנכים.....במיוחד של אגד! אף פעם לא ראיתי נכה באוטובוס אל הם מותאמים וזה דווקא נראה כרעיון טוב ומוצלח. קטי
אני ראיתי נכים באוטובוסים הנמוכים
של דן. אלה שהדלת האחורית שלהם נפתחת מספיק רחב בכדי שנכה בכיסא גלגלים יוכל לעבור בה (הרצפה בדיוק בגובה של המדרכה), ויש להם כזו מסגרת מתכת עם חגורה שהם מתחברים אליה ויכולים ליסוע בבטחון. שוב, אם אין לנכים לאן ליסוע, מה יש להם לחפש באוטובוסים? כל עוד רוב המבנים הציבוריים והחנויות לא מותאמים לנכים, אין להם מה לחפש בנסיעות באוטובוסים (אלא אם זו נסיעה למרכז רפואי או לחברים או לפגישה כלשהי או למקום עבודתם). חבל שזה ככה.

ST

New member
אדם שיושב בכיסא גלגלים ../images/Emo29.gif

במקרה אני יודעת
אדם שיושב בכיסא גלגלים

דווקא כן יכול לנסוע באוטובוס כזה (מניסיון), בעיקר בגלל שלפחות בחלק מהמקרים אדם כזה מלווה בעוד מישהו, שעוזר לו להתנייד גם מחוץ לאוטובוס - דבר שהוא משימה לא פשוטה בכלל - אם מכוניות לא היו חונות על המדרכה, זה היה הרבה יותר פשוט, וכנ"ל אם הירידות מהמדרכות למעברי החצייה לא היו מרוצפות באבני שפה, אלא היה מעין שיפוע שיורד לכביש (כמו בכניסה לחניה במלון דן פנורמה בחיפה - אתמול הייתי שם, וגאון מי שחשב על הרעיון הזה! זה כ"כ מקל על הירידה לכביש...). בכל אופן, הנהג רק צריך להתקרב עם האוטובוס למדרכה, ולהוריד את הצד הימני של האוטובוס לכיוון המדרכה. אם האוטובוס לא מלא, ויש מקום לכסא הגלגלים מול הדלת האחורית, נסיעה באוטובוס עבור אדם שיושב בכיסא גלגלים היא לא נוראית כזאת. התחבורה הציבורית (לפחות אוטובוסים) היא לא הבעיה העיקרית (לדעתי) של נכה... זה דווקא אחד הדברים היותר מקלים במסלול שאדם צריך לעשות... (לדוגמה.. נסעתי כבר בלא מעט מדרכות, שהיו משופעות לכיוון הכביש (או לכיוון השני) וכשאין אדם שתומך מאחור, זה לא פשוט בכלל לנסוע, כיוון שפרט לדחיפת הכסא קדימה, צריך לשמור על שיווי משקל כדי לא להדרדר לכביש...) הארכתי קצת.... סליחה... בשורות טובות, אסתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה