אוכל מוצק

אוכל מוצק ../images/Emo53.gif

אני אמא לתינוק בן-5 חוד´.לפני חודש התחלתי איתו באוכל מוצק(תפוח,בננה,אגס - קישוא+גזר+תפ"א)בהמלצת רופא הילדים.(חשוב לציין שאני גרה באירופה וככה נהוג כאן).עוז קיבל את זה יפה וכרגע אוכל 3 ארוחות תחליב, ארוחה ירקות של 100 וארוחה פירות של 80 . הרופא אומרת לגוון בירקות ובפירות (אפרסק+תות+תפוזים)(דלעת+סלרי+אפונה+כרובית).ואני גם ככה בחרדה כי הוא התחיל מוצק מוקדם האם כדי להקשיב לרופא ולתת לו פירות הדר וירקות+קטניות ובשר? מנסיון שלכם יש נזק לילדים שמתחילים מוצק מוגדם מדי? אנא עזרו לי אין לי גם טיפת חלב לשאלות האלה...

linet1

New member
אני יכולה לספר לך מה מקובל כאן

ומה שידוע לי מקריאת ספרים אודות תזונה... בגיל חצי שנה מתחילים מוצק כאשר ההעדפה היא להתחיל עם ירקות כדי שיתרגלו לטעם שהוא פחות אנין מפירות. בשלב זה מקובל לתת ארוחת ירקות וארוחת פירות ביום. אחרי חודש והסתגלות של מערכת העיכול ניתן לשלב בתוך הירקות גם עוף. אם לילד יש שיניים בפה ניתן גם לתת לו עוד כדי ללעוס בחתיכות קטנות. לגבי בשר - לא מומלץ עד גיל שנה. הכוונה היא לבשר אדום. עכשיו - עם זאת שכתבת שזה מה שמקובל במקום שאת גרה וכך גודלים שם אלפי ילדים וכולם בריאים - אז כניראה שגם הגישה הזו טובה.

דסי אשר

New member
ועוד- קיבלתי למשפחתון

בראשית ספטמבר תינוקת ישראלית, המבקרת בטיפת חלב כאן בתל אביב. התינוקת תהיה בת חצי שנה בסוף ספטמבר. כלומר, אלי הגיעה בת 5 חודשים. אני נוהגת "ללכת עם האכל המוצק אחרי ההורים" - הכוונה לנסיונות של אוכל חדש - שהנסיון יעשה על ידי ההורים. הילדה אוכלת אצלי כבר כמעט כל החודש קערת פירות מרוסקת בבלנדר - בכפית. גם ארוחת צהריים, מקבלת ירקות ועוף מרוסקים בבלנדר -גם בכפית. היא נהנית מארוחה זו יותר מאשר מארוחת הפורמולה... שנה טובה, שוב דסי

אמיר.

New member
זה מה שאמר הרופא שלי...

(וניסינו על ארבעה ילדים). מגיל חצי שנה: 1. גזר מבושל מעוך. 2 + קשוא. 3.+ תפו"א. 4.+ עוף. בגיל 8-9 אפשר גם פירות ואחר כך .. מה שאוהב... חלב ממש ? רק מגיל שנה. כנ"ל בשר וביצים. בתאבון ובאמת כדאי לשאול מומחה (המידע כבר בן שנתיים - בטח שכחתי, מקווה להזכר
)

דסי אשר

New member
מעבר לתשובות שתקבלי

יש גם אתר אינטרנט של טיפת חלב, וכמו שהגעת אלינו, תוכלי להגיע אליהם, להציג שאלה ותקבלי תשובה. חברה שמפעילה משפחתון, הציגה לאנשי המקצוע באתר של טיפת חלב את השאלה האם ילד שהוריו לא מחסנים אותו, כתפיסת עולם, מסכן את הילדים האחרים במשפחתון או רק את עצמו. התשובה שקיבלה היתה בדיוק כמו שהשבתי אני לה - החיסון שהילדים שלנו מקבלים יעיל, אין סכנה לילדים המחוסנים אלא לילד הלא מחוסן בלבד. אנסה להשיג לך את כתובת האתר. שנה טובה, דסי

דסי אשר

New member
כתובת אתר "טיפת חלב"

הי, מצאתי. הכתובת היא: http://www.tipa.co.il מצאתי אותה באתר "הגיל הרך", http://www.gilrach.co.il ,שם יש הפניות לפורומים שונים בנושא הורות, והם מביאים גם כתובת של אתר המבוסס כולו על מנחים בעלי מקצוע בתחום הורות לגיל הרך. כדאי להכנס לאתר. שם האתר "הורים" . תמצאי את כתובתו באתר"הגיל הרך", תחת כותרת המשנה "אתרים להורים ולבעלי מקצוע". אם לא תצליחי, כתבי לי, ואוציא לך אותו. דסי

anat30g

New member
תשובות גם באתר של מטרנה

אני ממליצה לקרוא גם את ההסברים באתר של מטרנה - יש שם גם תפריטים מומלצים לתינוקות בגילאים השונים - מאוד נוח. אפשר גם להתקשר ליועצות התזונה ולדבר איתן באופן אישי. בהצלחה - ענת

noy4

New member
עוז

שלום אמא של עוז! קוראים לי שושי ואני אחות בטיפת חלב. אני אשמח לענות לך על כל מיני שאלות שיש לך. עוז הוא הילד הראשון שלך? הרופא צודק, זה טוב לגוון במאכלים וזאת כדי שעוז הקטן יתרגל לאכול טעמים,מרקמים וצבעים שונים. לא תגרמי לעוז נזק בכך שהוא מקבל מזון מוצק מוקדם יחסית לארץ, רק תשימי לב להתחיל איתו פרי פרי וירק ירק בכדי לראות שהוא לא רגיש. הבעיה היחידה בפירות טרופיים זה עניין של רגישויות. לכן לאט לאט ועדיף להתחיל בפירות בנליים יותר. בהצלחה! אם יש לך עוד שאלות תשלחי לי אי מייל

mnirit

New member
בנוסף לתשובות שכבר קיבלת

פעם גם בארץ טיפות החלב הנחו את ההורים להתחיל מוצקים בגיל 3 חודשים. היום ההנחיה היא חצי שנה. הרעיון הוא לחכות שמערכת העיכול של התינוק תבשיל ושגם יהיה פחות פגיע בפני מזונות אלרגנים. אינטואיטיבית התחלה בגיל 5 חודשים אם הילד מראה סימנים של מוכנות ורצון אין בה נזק. מה שכן אני ממש ממליצה לך להמנע מפירות טרופיים, פירות שעירים כגון תות, אפרסק, קיוי, מנגו ופירות הדר. אלה מאוד אלרגניים. היום עולה גם המודעות לבעייתיות במוצרי חלב פרה ולכן ממליצים לא לחשוף את התינוק למוצרים אלה לפני גיל שנה והמחמירים אף אומרים גיל שנתיים. לגבי ביצים ממליצים לחכות לגיל 9 חודשים.

למעלה