אוכל ביד

• פותח הנושא dna5
  • פורסם בתאריך

dna5

New member
אוכל ביד

שלום לכולם, רציתי להתייעץ בנושא שקשה לי להשתחרר ממנו. הקטנה שלי בת 11 חודש וכל הזמן משגעים אותי עם העובדה שאני פוחדת לתת לה מאכלים בידיים שלה כמו לחם, ביסקוויטיים וכדומה. האם אני מגזימה? האם זה מוצדק שאני פוחדת שהיא תיחנק? לקטנה שלי כולו שן וחצי, היא לא ממש לועסת היא אוהבת לאכול מהר וזה מלחיץ אותי!!!! אודה לכם על הייעוץ האמא הקצת לחוצה

apk

New member
תראי ...

הנטיה הראשונה שלי הייתה לענות לך, כן את מגזימה. אבל אז הגעתי למילים הבאות שלך: "היא אוהבת לאכול מהר". אז בהנחה שזה באמת ככה ולא רק פאניקה שלך (כפי שפעמים רבות אומרים לאמהות לא בצדק, "את סתם בפאניקה), אז הדאגה שלך במקום. ראשית עליך למצוא דרך להרגילה ליותר לעיסות (ולא צריך לשם כך שיניים, לשירילי השיניים הראשונות בקעו ב-10 חודשים וכבר בחצי שנה היא לעסה היטב. ללעיסה צריך שרירים, כלומר חיך ולשון בלבד. כשהשיניים מתווספות הן כלי עזר חשוב מאוד, אבל בהחלט ניתן ללעוס גם בלעדיהן). לאחר שהילדה תלמד ללעוס נכון תוכלי לתת לה מאכלים שאוחזים ביד, וזה אפילו יהיה רצוי מאוד, אבל לא במצב הקיים. זו דעתי האישית

את לא מגזימה, תעשי את מה שאת

מרגישה לנכון. אז יקח עוד קצת זמן עד שתעזי, לא יקרה שום דבר. את יכולה להתחיל עם חתיכות קטנות (טוב גם לפיתוח המוטוריקה העדינה) ולראות איך היא מסתדרת. אני מבינה את החחש שלך.

תעשי מה שאת חושבת לנכון,

אם הילדה אוכלת מהר, זו סיבה מספיק טובה לא לתת לה אוכל קשה, היא יכולה לבלוע ולהחנק חלילה. יהיה לה עוד מספיק זמן ללעוס, אל דאגה
בינתיים אפשר לתת לה בננה בשלה ורכה, שבי איתה ותראי אם היא לועסת היטב. הדריכי אותה למרות שהיא לא מדברת (קחי בננה ותלעסי מולה, כך שהיא תוכל לראות ולחקות אותך).

ילד בגיל בתך צריך כחלק מאימון

המוטוריקה העדינה, להתחיל להגיש אוכל לעצמו לפה. את יכולה לשים לה חתיכות קטנות של מזון על מגש ולתת לה לקחת ולשים בפה. השגיחי עליה , אם את רואה שהיא דוחפת חתיכות גדולות מדי או מכניסה לפה לפני שבלעה, התערבי באכילתה. והכי חשוב, קחי קורס במד"א שילמד אותך להתמודד עם מצבים מלחיצים של התקעות אוכל. או חנק שלא נדע. אני זוכרת שאחותי היתה מאכילה את בתה היא הייתה בהיסטריה, כל ביס שהבת לקחה אחותי התנפלה עליה. חייבים לשחרר את החבל, בהתחלה לאט ובהשגחה אבל לא לתת לחרדות שלך להשתלט על נושא האוכל.

את לא מגזימה בכלל.

אם ניראה לך שזה עוד מוקדם לתת לה לאכול לבד אז אל תילחצי ממה שאומרים אחרים. הבכורה שלי לא אכלה לבד גם עד גיל מאוחר ובטח לא נתתי לה במבה ושטויות כאלה שכולם אמרו לי שכדאי לתת לה.

למעלה