אוכלים מהחרדה? הנה כתבה בשבילכם

ליבי3617

New member
אוכלים מהחרדה? הנה כתבה בשבילכם

לפני כיומיים ראיתי כתבה נחמדה ב YNET על אכילה מתוך חרדה.

לשמחתי אני לא מהחרדים (חרדית לאומית אבל לא חרדה
) אבל בכל זאת המצב הזה גורם לחלק מאיתנו לאכול יותר, לצאת מהבית פחות... וחבל.
כתבתי לקבוצה שלי שזה כמו שבת. בשבת ידוע שיש נשמה יתירה ולכן אוכלים יותר. הבעיה? השבת יוצאת והמשקל נשאר.
כך גם במבצע הזה. המבצע יסתיים והמשקל שלנו וגם ההרגלים יישארו.
די קשה להתניע מחדש הרגלים אחרי תקופה של חוסר איזון וזה לא משנה אם זה אחרי מבצע צבאי שגורר מצב בטחוני נפיץ או חופשה ארוכה.

אני רוצה להדגיש כמה דברים מתוך הכתבה.

שתו תה ירוק. זה מרגיע, זה חם. תמתיקו קצת. אני אוהבת סטיביה אבל אפשר גם עם קצת סוכר.
שתו הרבה במקום לאכול.
אפשר להכין חטיפים בריאים כמו פירות חתוכים דק או ירקות עם גבינה/קוטג'. זו ארוחת ביניים נהדרת וכזו שתפעיל את הפה ולא תתרום הרבה קלוריות.
מי שמרגיש נוח אפשר לעשות ספורט. אני אישית לא הפסקתי ללכת לחדר כושר. אז הייתה אזעקה בזמן שיעור זומבה.. זה בסדר. קורה. יצאנו למרחב המוגן וחזרנו תוך כמה דקות.
אני ממשיכה ללכת לחדר הכושר כדי לקבל שעה של שפיות ומוזיקה טובה.

נורמלי בהחלט להילחץ. אבל בואו נמזער את הנזק האישי עד כמה שניתן.

ecohen11111

New member
הרגלים

אני מסכים עם כל מה שליבי כתבה , ואני רוצה להוסיף מנסיוני האישי.
בתהליך שעברתי מאז הניתוח, קבעתי לעצמי מספר כללים (שלוש כללים ליתר דיוק) שאותם אני מנסה לשמור באופן אדוק.
על הכללים הללו אני משתדל לשמור באדיקות גם בתקופת לחץ (וגם אם לפעמים יש פספוסים זה לא נורא):
1) ספורט: גם בתקופה מתוחה כמו היום אני ממשיך בשגרת הספורט שקבעתי לעצמי. 3-4 אזעקות ביום לא אמורים לשנות לי את השגרה. אם יש אזעקה , אני נשמע להוראות כוחות הבטחון, וממשיך כרגיל לאחר מכן.
כמו"כ, סיגלתי לעצמי ביומיום תגבור פעילויות ספורטיביות על מקרים שאני לא יכול לעזוב את הבית: שימוש במדרגות, הליכות בסביבה הקרובה לבית (הולך לקניות בסופר, הולך עם הילדים לגן משחקים וכולי)
2) שתייה מרובה של מים. תקופה מתוחה לא אמורה להשפיע.
3) ארוחה כל שעתיים-שלוש: באופן זה אני נשמר שלא להיות רעב וליפול לאכילה לא מבוקרת, גם ארוחה של שעתיים-שלוש לא אמורה להיות מושפעת מהמתיחות.

מקווה שעזרתי...

ליזי72

New member
את הכי מחזקת שיש

תודה ליבי אני מאוד מעריכה את היידע שאת.תורמת לקבוצה תודה תודה

למעלה