אוטובוס ואופניים

מצב
הנושא נעול.
אוטובוס ואופניים

אוטובוס ואופניים
שלום לקוראיי הפורום.
רציתי לדעת מה המדיניות של חברות האוטובוסים בדבר הסעת אופניים לא מתקפלים באוטובוס.
חשוב לציין שאני רוצה לברר לגבי אוטובוסים שאינם בין עירוניים ואין להם תא מטען. האם יש סיכוי שניתן לעלות עם האופניים?

נתנאל531

Well-known member
בעיקרון - אסור

אוטובוס ואופניים
שלום לקוראיי הפורום.
רציתי לדעת מה המדיניות של חברות האוטובוסים בדבר הסעת אופניים לא מתקפלים באוטובוס.
חשוב לציין שאני רוצה לברר לגבי אוטובוסים שאינם בין עירוניים ואין להם תא מטען. האם יש סיכוי שניתן לעלות עם האופניים?
בעיקרון - אסור
בפועל כבר ראיתי מקרים שהנהג לא מנע זאת, כולל מקרה אחד של 3 זוגות במטרונית, ומקרה אחד ברק"ל הירושלמי (שם אין מי שימחה, אם הנהג לא מסתכל).

ממש חבל, ומה לגבי אופניים מתקפלים, מותר? רק

בעיקרון - אסור
בפועל כבר ראיתי מקרים שהנהג לא מנע זאת, כולל מקרה אחד של 3 זוגות במטרונית, ומקרה אחד ברק"ל הירושלמי (שם אין מי שימחה, אם הנהג לא מסתכל).
בתא המטען? טוב לב הנהג?

נתנאל531

Well-known member
מתקפלים מותר תמיד

בתא המטען? טוב לב הנהג?
מתקפלים מותר תמיד
בכל שעה, בכל כלי תחבורה, ובתנאי שהם בתוך 'תיק'. כבר ראיתי ברכבת אופניים מתקפלים מכוסים בסדין כדי לצאת ידי חובת 'תיק'.

amirv

New member
הן לא חייבות להיות בתוך תיק

מתקפלים מותר תמיד
בכל שעה, בכל כלי תחבורה, ובתנאי שהם בתוך 'תיק'. כבר ראיתי ברכבת אופניים מתקפלים מכוסים בסדין כדי לצאת ידי חובת 'תיק'.
אבל הן כן צריכות להיות מקופלות למשעי, כלומר בלי שום קצוות בולטים) כמו שעושים לפני שמכניסים אותם לתוך תיק.

ובפורטל המידע הממשלתי - בתא מטען בלבד!

אבל הן כן צריכות להיות מקופלות למשעי, כלומר בלי שום קצוות בולטים) כמו שעושים לפני שמכניסים אותם לתוך תיק.
ובפורטל המידע הממשלתי - בתא מטען בלבד!
http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/S...ansportation/SDrivingInBus/SDAnswerQuestions/

ZILYON

New member
היה לי פעם מקרה

אוטובוס ואופניים
שלום לקוראיי הפורום.
היה לי פעם מקרה
שבו ראיתי אדם שהעלה אופניים רגילות לאוטבוס של דן והנהג לא אמר לו כלום

האופניים כל כמה דקות היו נופלות והנהג לא אמר לו כלום

יש כמובן לציין שהאוטבוס לא היה עמוס והיו לא מעט מקומות פנויים לשבת לכן זאת הסיבה שהנהג אישר לו לעלות עם האופניים

למיטב ידיעתי אפשר לקרוא את כל התקנות

אוטובוס ואופניים
שלום לקוראיי הפורום.
למיטב ידיעתי אפשר לקרוא את כל התקנות
באתר אגד (הן חלות על כל החברות, פשוט שם זה מסוכם הכי נוח).

מדוע לא לרכוב עליהם, זה בד"כ יותר מהיר

אוטובוס ואופניים
שלום לקוראיי הפורום.
מדוע לא לרכוב עליהם, זה בד"כ יותר מהיר

מצב
הנושא נעול.
למעלה