אוטובוסים בנתב"ג

מצב
הנושא נעול.

ארזS

New member
ב ש ד ה - ד ב [2] :

ב ש ד ה - ד ב :
פועלים אוטובוסים של ז'ק יולזרי.
ב ש ד ה - ד ב [2] :
הנה התמונה המלאה : למי שאוהב מטוסים, אז המטוס הוא מסוג פייפר צ'יפטיין. לא טסתי בו לצערי, אבל לפי מה ששמעתי זהו מטוס מעולה !

ארזS

New member
< הערה > :

ב ש ד ה - ד ב [2] :
הנה התמונה המלאה : למי שאוהב מטוסים, אז המטוס הוא מסוג פייפר צ'יפטיין. לא טסתי בו לצערי, אבל לפי מה ששמעתי זהו מטוס מעולה !
< הערה > :
למי שלא שם לב בתמונה השניה האוטובוס משמאל למטוס. בתמונה הראשונה פשוט "חתכתי" רק את האוטובוס מתוך התמונה הגדולה. שבת שלום.

בשדה דב

ב ש ד ה - ד ב :
פועלים אוטובוסים של ז'ק יולזרי.
בשדה דב
האוטובוס שבתמונה היה שייך לדן לבית הספר לנהיגה אוטומאטי עם הילוכים שנת ייצור 1987 מספרו הפנימי בדן היה 3725 והוא נמכר לחברת זק יולזרי

ארזS

New member
שאלה ליניב או למישהו אחר שאולי יודע

בשדה דב
האוטובוס שבתמונה היה שייך לדן לבית הספר לנהיגה אוטומאטי עם הילוכים שנת ייצור 1987 מספרו הפנימי בדן היה 3725 והוא נמכר לחברת זק יולזרי
שאלה ליניב או למישהו אחר שאולי יודע
מה זה "אוטומאטי עם הילוכים" ?

ארזS

New member
את זה אני מכיר

זו תיבה אוטומאטית עם 6 כפתורים
4 דרגות ל Drive: ארבעה כפתורים 1, 2, 3, 4 ניוטרל N רברס - R
את זה אני מכיר
ויש גם אוטובוסים שיש בהם 4 כפתורים וגם כאלה עם 3 כפתורים ואני זוכר שהמאנים הראשונים היו בכלל עם שני כפתורים. כפתור אחד עם סימן
וכפתור שני עם סימן
אתה (אני מתכוון ל"מסוף כרמלית") מכיר כאלה אוטובוסים ? פשוט חשבתי שיניב מתכוון למשהו אחר. תודה בכל אופן.

בוודאי! אני זוכר ווספות כאלה SL 200

את זה אני מכיר
ויש גם אוטובוסים שיש בהם 4 כפתורים וגם כאלה עם 3 כפתורים ואני זוכר שהמאנים הראשונים היו בכלל עם שני כפתורים. כפתור אחד עם סימן
וכפתור שני עם סימן
אתה (אני מתכוון ל"מסוף כרמלית") מכיר כאלה אוטובוסים ? פשוט חשבתי שיניב מתכוון למשהו אחר. תודה בכל אופן.
בוודאי! אני זוכר ווספות כאלה SL 200
למשל 3194 שהייתי נוסע בה יום יום במשך שנה שלמה לביה"ס עם הפנסיונר אריק הראל... אני גם זוכר מקרה שבו היו הכפתורים מסודרים כך: 1, 2, 2, N, R. או מקרים שהיה רק D, N, R, בלי ה 1, 2, 3 הרגילים.

singera

New member
לגבי השבתת האוטובוסים הסגולים

אין בעד מה, שלך, כתמיד !!!
לפי מה שאביתר כתב למעלה שהאוטובוס הסגול האחרון הושבת ב1993 דבר שלדעתי אינו כ"כ מדוייק כי עוד 1999 כשעבדתי בנתב"ג היו עוד כאלו אוטובוסים, והיה ניתן לראות שהם נוסעים הרבה פעמים עם הפתח שבין 2 הפנסים כשהוא מורם (כנראה היתה לו בעיה של נזילת מים אז מידי כמה דקות היה צריך למלות ברדיטור מים (השערה בלבד) אגב אביתר קבל ח"ח על השירטוט אם תוכל להגיד בערך מידות גובה ורוחב של אוטובוס עירוני ובין עירוני לצורך קבלת קנה מידה של האוטובוס הזה כי זה שהוא רחב ראיתי אך אין לי קנה מידה.

מעט מידות

לפי מה שאביתר כתב למעלה שהאוטובוס הסגול האחרון הושבת ב1993 דבר שלדעתי אינו כ"כ מדוייק כי עוד 1999 כשעבדתי בנתב"ג היו עוד כאלו אוטובוסים, והיה ניתן לראות שהם נוסעים הרבה פעמים עם הפתח שבין 2 הפנסים כשהוא מורם (כנראה היתה לו בעיה של נזילת מים אז מידי כמה דקות היה צריך למלות ברדיטור מים (השערה בלבד) אגב אביתר קבל ח"ח על השירטוט אם תוכל להגיד בערך מידות גובה ורוחב של אוטובוס עירוני ובין עירוני לצורך קבלת קנה מידה של האוטובוס הזה כי זה שהוא רחב ראיתי אך אין לי קנה מידה.
מעט מידות
אורך סטנדרטי של אוטובוס עירוני ובינעירוני: 12 מטר (לפעמים יש סטיות של סנטימטרים). רוחב סטנדרטי: 2.5 מטר. אורך סטנדרטי של אוטובוס מפרקי: 18 מטר. כיום מיוצרים גם אוטובוסים עירוניים בעלי אורך של 13.7 ו-15 מטר וכן מפרקיות באורך של 18.75 מטר (המפרקיות ע"י ניאופלן שהזכרנו). אין גובה סטנדרטי לאוטובוסים, אך תוכל תמיד לגלוש לאתרי יצרני האוטובוסים ולהתרשם בעצמך.

יצחקA

New member
היום 7001 עבד בקו 56

היום 7001 עבד בקו 56

היום 7001 עבד בקו 56

היום 7001 עבד בקו 56
היום 7001 עבד בקו 56
מוסך האם של 7001 הוא מוסך צד 7001 הייתה בבקורת ו 3 ימים היא הייתה במוסך היום לפני הצהריים סיימו את הבקורת ואחד המוסכניקים לקח אותה לקו 56 אז בבקשה לא להתלהב 7001 הייתה ותשאר בקו 1 פנימי רמת השרון

טיפ_טיפ

New member
אגב....

כמה תשובות לשאלות קודמות שלך
4099 נוסעת על קו 4 פנימי פ"ת. 4066 נוסעת על קו 35. 3999 היא מכונה רזרבית לקו 35. 7004 נוסעת על קו 8 פנימי פ"ת.
אגב....
למישהו יש מידע לגבי הרכבת המתוכננת לטרמינל החדש בנתב"ג...? מה התוואי העתידי?תאריך פתיחה משוער?והאם יהיה המשך לאיירפורט סיטי?

מצב
הנושא נעול.
למעלה