אוזנייה אלחוטית

מורגאן23

New member
אוזנייה אלחוטית

יש היום את כל האוזניות bluetooth האלה, יש איזה מחקר שמישהו מכיר על מה יותר בריא? כי מצד אחד זה בערך פי אלף עוצמה יותר חלשה של קרינה לעומת העוצמה של הסלולרי עצמו, אבל מצד שני זה בדיוק אותו התדר כמו המיקרוגל במטבח. יש איזה דרך להשוות בכלל מה עדיף?

gur42

New member
התדר לא צריך להדאיג אותך אלא העוצמה

אין שום דבר מיוחד בתדר גלי המיקרו של מכשיר המיקרוגל. כל גל מיקרו, בכל תדר שהוא, יצלח לבישול מזון. ההבדל המהותי היחיד בין מה שקורה בתוך תנור המיקרוגל לבין הסלולרי שלך, הוא עוצמת הקרינה. בכל מקרה, הסכנה שבקרינה החלשה של הסלולרי איננה שיתבשלו לך האוזניים... הסכנה היא, שחשיפה ממושכת לקרינה החלשה זו תדפוק לך משהו בתאי הגוף ותחטוף סרטן. אין שום קשר בין הסכנה הזאת לבין מה שקורה לחתיכת עוף שאתה מבשל אותה במיקרוגל. לסיכום: אין ספק שקרינה חלשה פי אלף פירושה סיכון נמוך יותר, ללא קשר לתדר של הקרינה.

מורגאן23

New member
תדר של מיקרוגל

עד כמה שאני יודע התדר של המיקרוגל בבית (שהוא לא באמת מיקרוגל) הוא כ-2.4-2.48 ג'יגה הרץ. התדר הזה הוא התדר רזוננס של מולקולות מים. מה שזה גורם בעצם זה למולקולות לבצע תנועה הרמונית בעוצמה הולכת וגוברת. לאנרגיה הקינטית הממוצעת של המולקולות אנחנו קוראים חום. (זו הסיבה שמזון יבש לא מתחמם טוב במיקרו, ושלפעמים יש אזורים חמים מאוד ואזורים שלא התחממו בכלל). אז מbluethooth הסיכון הוא אחר מאשר מהפלאפון - האם לבשל את המוח/אוזן ולהרוג תאים לעומת הקרינה של הפלאפון (שלכאורה "לא מייננת") וגורמת לסרטן. השאלה היא האם מישהו יודע איזה מחקר על איזה סיכון יותר משמעותי...

gur42

New member
אמרת את הדעה המקובלת,אך היא מוטעית!

אתה מוזמן לבדוק בכל ספר נתונים פיסיקליים מקצועי, ולראות שאין למולקולות מים שום רזוננס בתדר של 2.4 גיגה הרץ. מולקולות המים מתנודדות בתנור המיקרוגל לא בגלל רזוננס, אלא פשוט בגלל שיש להן מומנט דיפול חשמלי: אם תשים מולקולת מים בתוך שדה חשמלי, היא תסתובב כך שהקטבים החשמליים שלה נמצאים על קווי השדה. ואם השדה הזה מתנודד 2.4 מיליארד פעם בשנייה, מולקולות המים "ירקדו" ויתנודדו, וכך יווצר חום. אותו אפקט בדיוק היה מתקבל גם בתדר אחר (אם כי ככל שהתדר נמוך יותר, התנודות יהיו כמובן איטיות יותר). בכל מקרה, עוצמת האפקט הולכת ביחס ישר לעוצמת השדה - כלומר לעוצמת הקרינה. עקרונית, היית יכול לבשל אוכל גם בעזרת מנורת אור-נראה חזקה מאוד (למרות שזה לחלוטין לא פרקטי). ואתה יכול להיות בטוח ב-100% שעוצמת הקרינה בכל מכשיר תקשורת שהוא לא מסוגלת לבשל לך את האוזניים.

מורגאן23

New member
עוצמת קרינה?

יש הסבר כללי (מאוד) בוויקפדיה, ואני יודע שזה לא המקום הכי אמין בעולם, אבל שם אומרים 2.45GHZ (ווויקפדיה גם אומר שהעוצמה של תנור קטנה בחצי מעוצמת סלולרי GSM - אבל זה כבר סיפור אחר), שזה התדר הכי טוב... המשכתי קצת ומצאתי אתר שמסביר דווקא לא רע (אבל דורש ידע מוקדם בקוונטים - מספרים קוונטים, J, L, פתרונות לשרדינגר...). הוא אכן אומר שזה לא רטיטות אלא אנרגיה רוטציונית, אבל הוא כן אומר בפרוש (וגם מבצע את הפיתוח למולקולה דו-אטומית - אבל לא נראה לי שיש בעיה לעבור למולקולה דו קוטבית....) שקיימים תדרים דיסקרטיים לתופעה של סיבוב בשדה חשמלי. אני מסכים איתך שכנראה שהמונח רזוננס לא נכון פה, אלא יותר "קווי בליעה".

gur42

New member
יכול להיות. ובמקרה זה העוצמה חשובה

אם אכן מדובר בקווי בליעה, אז הספק החימום הולך ביחס ישר לעוצמת השדה (עוצמת הקרינה). אין כאן רזוננס. אין כאן יינון או כל תהליך הרסני אחר. יש בסך הכל מעבר אנרגיית תנועה מקרינת גלי המיקרו למולקולות המים - וכדי שהאנרגייה הזאת תבשל לך את האוזן אתה זקוק לקרינה חזקה מאוד. בכל מקרה, כל קו בליעה שיש למים ב-2.45GHz יהיה מן הסתם קו חלש למדי. מדובר באורך גל ארוך פי 1000 מקווי הבליעה הרוטציונים הרגילים של מולקולות. יכול מאוד להיות שחימום מים ב-2.45GHz אכן יעיל פי שניים או פי שלוש מאשר ב-800MHZ, אבל קשה לי מאוד להאמין שהוא יהיה יעיל פי אלף. לכן אם הסלולרי שלך לא מלבשל לך את האוזן, גם ה-BLUETOOTH (שפולט קרינה חלשה פי אלף) לא יוכל לעשות זאת. ודבר אחרון: חימום בגלי מיקרו, כמו כל חימום אחר, הוא תהליך הדרגתי. גם במקרה הלא סביר שלאוזן שלך נשקפת סכנה משימוש באוזנייה לאורך זמן, אתה תחוש בחום הרבה לפני שייגרם נזק כלשהו.

למעלה