אוווףף

sisy11

New member
אוווףף

אני עוד מעט חודש אחרי הניתוח רק ,ירדתי 4 קילו וכייון שחזרתי לאכול עליתי 2 קילו סה"כ ירדתי 2 אני שומעת שאנשים מרזים כ7 10 קילו בחודש הראשון,ואני מבינה שכל אדם הוא אינדיבידואלי, לצערי אני מתחילה להתחרט שעשיתי את הניתוח, אם הוא חס וחלילה לא יעבוד עליי :( בא לי לבכות.....

אופירA

New member
מנהל
אוף...

כשהתינוק שלי היה בן חודש, הוא בכלל לא שינן משפטים טריגונומטריים. בכיתי נורא, והייתי בטוחה שיצא לי תינוק דפוק. סתם סבלתי לחינם. מאז, 27 שנים אני מסתובבת בפורומים של אמהות צעירות, ומסבירה להן שתינוק בן חודש לא אמור לדעת טריגו. מעניין שאף אחד לא הבינה את זה לבד! אולי נשים נהנות לסבול, ולבכות על דברים לא הגיוניים?... אקצר בדברי. הדברים כתובים בעמוד הקודם.

sisy11

New member
תודה לך אופירה

ותאחלס את צודקת, ובלי שום קשר לפני הניתוח באמת התייעצץי והתעניינתי -אבל כשזה עליך פתאום הכל שונה. אנשים סביבי מצפים ממני להוריד עשרות קילוגרמים כבר מעכשיו ויש את אילו "מה השמנת" מה עוד לא ירדת, אז זה נותן מן הרגשה של כשלון... שיהיה לך יום מקסים... וכמובן גם שאר חבברי הפורום.....

אופירA

New member
מנהל
נכון - פיגור סביבתי זה דבר מדבק

כשכל האנשים בסביבה שלנו מגלים משום מה פיגור מוחלט בתחום מסוים (למרות שבתחומים אחרים הם גאונים, וכל אידיוט מצוי בימינו שולט ב-HTML כמו בכירי המתכנתים), זה מדביק אותנו התנהגותית, וגם אנחנו מתחילים להרגיש רע בגלל אמירות ומחשבות חסרות היגיון בסיסי. הפיגור הזה הדביק גם את המערכת הרפואית. תחום הבריאטריה הוא התחום שבו שמעתי הכי הרבה אמירות חסרות היגיון בצורה משוועת, מפי רופאים בכירים ביותר. ומדובר בהתבטאויות חסרות היגיון, בעניינים שידועים ברפואה לכל אדם, כבר מאות שנים, לגבי חוקי השמנה והרזיה... לכן השיטה שלי, כשכולם סביבי מפגרים, משום מה, היא - מצד אחד להתאים את עצמי אליהם, ומצד שני ללעוג לטפשות. כאשר 2 אנשים "ציפו" ממני לרדת במשקל מיד אחרי הניתוח, עניתי להם: ברור, כבר ירדתי 70 קילו בשבוע, כל שבוע 70 קילו. מה, אתם לא רואים? (פותחת עיניים בצורה כזו עגולה, שפותחים כשמדברים לילד הכי אהבל). הציניות שלי סתמה את הגולל על ניסיונות סרק מסוג זה, וסביבתי הפכה לתומכת ואוהדת מכל כיוון. אנשים פה הבינו מזמן, שלאנשים לא מפרגנים לא מוסרים שום מידע בנושא המשקל. נכון, שמקובל בציבוריות הישראלית, שמשקל ומראה חיצוני הם נושא שדנים בו חופשי עם כל אחד, גם באוטובוס, לאזני כל, וכל אחד חייב לחשוף פרטים אינטימיים לכל דורש. אבל זה לא חייב להיות מקובל עלינו, וזכותנו לעמוד באסרטיביות מפתיעה על פרטיותנו, ולהעיר לכל מתערב ומבקש פרטים, שזה עניין פרטי שאני לא מעוניינת לדון בו. שינוי גישה הוא שינוי הרגשה.

אופירA

New member
מנהל
ניתוח בריאטרי נותן לנו הזדמנויות נוספות בחיים

לא רק לרדת במשקל, משימה שבעבר לא הצלחנו לבצע. אלא גם להיחשף לחוסר הביטחון שלנו, לצורך שלנו באישור של הסביבה ובתמיכה ממש כמו ילדים חסרי כוחות. נכון שכל אדם זקוק למחמאות ולסביבה אוהדת. אבל אנו יכולים להבחין עד כמה אנו זקוקים לאישור מעבר לסביר. עד כמה היעדרו של אישור מזעזע ומטלטל את ההתנהגות/יציבות רגשית שלנו. עד כמה אנו נותנים כוח למילה של מישהו אחר. ואנו יכולים לבחור לשנות את המציאות הזו. אני גיליתי כמה שנאה, תיעוב, בוז ולעג, וחוסר סובלנות הושרשו בנפשי כנגד השמנה כלשהי. כמה שליליות מול מצב כל כך אנושי וטבעי. ואני כל כך רוצה להיפטר מהתחושות הללו, ולשנות את החשיבה הדפוסית.

אגב, היה פה גם גבר שירד המון והתלונן

שהוא לא יורד מספיק. זה לא אופייני לנשים, הפורום הזה פשוט מאוכלס בבנות המין היפה. אנחנו יפות גם כשאנחנו שמנות... ואוי למי שיגיד אחרת. כשאני אהיה 35 קילו פחות גם אני אגיד אחרת.

0אליזבת0

New member
אני הייתי בדיוק אותו הדבר...

ירדתי 6-7 ק"ג בשלושה שבועות שאחרי הניתוח ועד הסגירה הספקתי לעלות 2-3 לא לדאוג בסגירות הבאות זה יכול לקרות גם אבל אח"כ זה כבר לא קורה... בעייני הכי חשוב זה באמת להיות עם יד על הדופק ולא להיגרר לתקופה שבה הכל עובר אלא ללכת לסגור ממש כשמרגישים שינוי בכמויות.... בהצלחה

כפיר 78

New member
מרגישה כמוך!!!!

גם אני לפני סגירה ראשונה אולי ירדתי 4 קילו אבל מה שכתבו כאן מאוד מעודד. קראתי הרבה לפני הניתוח, אבל לא דברו על החודש שלפני הסגירה רק שמעתי כמוךשאמורים להוריד כ10 קילו לפחות! ושאוכלים רק דברים רכים, אני אחרי שבוע כבר אכלתי מרקים קצת פסטה (כאיטלקיה קשה בלי זה גם בעתיד!).וקרקרים.הרגשתי שלא אוכל להצליח. ז'אנין

כיירון

New member
גם אני ירדתי רק 5 קילו

את כלם בשבוע הראשון שאסור לאכול, ואת כולם העליתי עד סוף החודש הראשון... סוף חודש - 0 קילו אני היום אחרי 40 קילו פחות... סבלנות, לקח לי יותר לאט מהרבה אחרים שאני קוראת עליהם, אבל טוב לי. תהיי סבלנית ז יבוא

למעלה