אהרון ברק: "בהאג לא יהיו חורים של אי שפיטות".

אבנר ג

Well-known member
אהרון ברק: "בהאג לא יהיו חורים של אי שפיטות".

נושאים שיוגדרו כאן כבלתי שפיטים ימשיכו להיות שפיטים שם... לדברי ברק, "אפשר לקבוע שבעניינים מסוימים לא תהיה ביקורת שיפוטית, למשל בעניינים צבאיים, אבל זה ייצור חור שחור בנושא הזה. ואם מישהו ייצור חור שחור של אי שפיטות בישראל - זה לא יהיה חור שחור בהאג. שם אין 'אי שפיטות', זו רק המצאה שלנו כאן".
 
קלישאת איום שמאלנית נפוצה ורצוצה.

"אם לא יהיה כח אלוהי לבג"צ הכל יכול אז תתנו את הדין בהאג" בולשיט, הפלסטינים כיישות עוברים מבצעים פשעי מלחמה כשהם יורים מתוך אוכלוסיה אזרחית לעבר אוכלוסיה אזרחית בשטח ריבוני ישראלי. לישראל כל הזכות להגן על אזרחיה מפשעי מלחמה.
 

ish50

New member
סוגיית ה"אקטיביזם השיפוטי"

שהחלה כבר בימי השופט שמגר והגיעה לשיאה בימי השופט ברק - אכן העלתה את חשיבותה של הרשות השופטת מעל אחיותיה המחוקקת והמבצעת - והיא אכן גם מתאימה לבית המשפט בהאג - המזדרז לקבל לידיו משום מה כל אשמה כנגד ה"אשמים תמיד" - כלומר - כל מי שדבק בו ריח של ישראליות או ציונות ולעומת זאת עד היום משום מה לא עלה על דעתו להעמיד לדין פושעים בינלאומיים אמיתיים כמו אחמדיניג'אד מכחיש השואה המאיים להשמיד אותנו - או מנהיגי ערב אחרים שידם מגואלת בדם ועוד לגופו של עניין כמו בכל עניין בחיים - יש להציב סייג ולהעמיד דברים בפרופורציות ואחת מאמות המידה של משטר דמוקרטי מחייב קיום שווה ערך תוך בקורת הדדית בין 3 הרשויות של המדינה ולכן יש להיזהר ולא להיסחף למצב אבסורדי שבו הרשות השופטת למעשה - מושכת בריתמות השלטון ונישאת מעל מעין - דיקטטורהשיפוטית המנוהלת על פי חוות דעת השופטים ולא הפרלמנט ולא הממשלה גם לא לכך התכוונו מונטסקייה ושות - וללא ספק גם
 
למעלה