אהלן, התייעצות לגבי קילוף בקרקפת

Petra2

New member
אהלן, התייעצות לגבי קילוף בקרקפת

לילדה בת שנה וחצי. יש לכן המלצה על מוצרים טבעיים לגמרי או על פתרון אחר? 2. עוד התייעצות, מה עושים עם ילדה שמתעקשת לקרוא שוב ושוב אותו סיפור, ללכת איתה או להתעקש על משהו אחר? ובנוסף היא מעבירה נורא מהר את הדפים, כאילו שהיא לא יכולה להתרכז, מה שלא הגיוני בעליל כי יש לה יכולת ריכוז מאד גבוהה. יכול להיות שהגננות (המזעזעות וחסרות הסבלנות שלה) שלה בגן פשוט מחפפות ולזה היא רגילה? אני בקריזה מזה כל פעם מחדש. תודה ושבת שלום

ד פ נ א

New member
אני מרחתי את השמן של עומר הגליל ביבילי

לגבי הספר, הילדים שלי "נתקעים" על ספר לפעמים כמה חודשים, וכל יום וכל היום את אותו הסיפור, אם הם מתחברים אליו, אני זורמת איתם, לא רואה סיבה להגיד להם להפסיק, כשזה בא מהם, אנחנו עוברים סיפור. אם את חוששת שהספר יקרע, יש את הספרים בכריכה העבה, והם לא יכולים להקרע, כמובן שכדאי ללמד אותה לשמור על הספר.

מה שקורה אצלינו

לגבי הקרקפת - אני לא עושה כלום. פעם בכמה זמן העור היבש נהיה ממש 'משטחים' די עבים ומנסיון העבר כשהם נופלים הם לוקחים איתם המון שיער ולכן אני שמה שמן זית בערך חצי שעה לפני האמבטיה ודואגת לנגב אחריה עם מגבת (מה שגורם לשפשוף מאד עדין). בערך יומיים שלושה כאלה והעור המיותר נופל. לגבי ספרים - לדעתי לקרוא שוב ושוב אותו ספר זה סבבה ואפילו יש בזה משהו יפה (איזו יכולת 'התעמקות'). לגבי הדפדוף, גם לי יש ילדה עם הרבה סבלנות ולפעמים היא בעניין של לדפדף מהר. נראה לי שזה פשוט כיף לדפדף והיא לא מקשרת את זה עם זרוז הקריאה. אני מראה לה עם האצבע על הטקסט שאנחנו עוד באמצע העמוד וכמובן לא שוכחת כשנגמר העמוד לתת לה לדפדף ולא לעשות את זה בעצמי... אה, ואנה בת שנה וחמישה חודשים (היום!) אז בגיל יש דמיון :) בעניין הגננות - לא יודעת מה לומר לך אבל גננות מזעזעות זו סיבה ממש טובה לדעתי לשקול מעבר גן. שבוע טוב!

אני לא התייחסתי לנושא הקרקפת

כל עוד זה לא פצע ולא מזוהם פשוט הנחתי לזה ובעניין הסיפור שהילדה אוהבת שוב ושוב - אני חושבת שצריך לזרום בנושאים כאלו עם הילדים ולהנות מכל דבר שהם עושים גם אם לנו נראה ממש לא הגיוני! שלי (למשל) מאוד אוהב שוב ושוב בימים האחרונים להיות בגינה שלנו ולפתוח את המים ולעשות שלולית ולהתפלש בה ואני אומרת לעצמי שאם זה מה שהוא רוצה אז ייאאאלה! שיהנה וגם אם הוא מתלכלך וגם אם זה אומר שכנים שחושבים שהילד לא בסדר (כי הוא לא כמו שלהם ) אז אני מביאה ספר או עיתון ויושבת קרוב למקום בו הוא מבלה בבוץ ונותנת לו את ההנאה שהוא בוחר בה הוא עושה דברים קסומים ומדהימים ויצירתיים ומתפתח מופלא כשאני לא עוצרת בעדו ומחליטה בשבילו במה לשחק וכמה זמן והוא גדל למרות אהבתו לבוץ כזה מאורגן ומסודר ודואג אפילו שנלך לשטוף את האוטו כשצריך (הוא מזכיר לי שהאוטו מלוכלך )

P U M M A

New member
כשעובילה היה תינוק

ממש קטן סביבות 4 חודשים - אולי יותר... ממש גירד לו והחלטתי להוריד לו הכל שמתי לו שמן זית - המון שמן זית על הקרקפת ו- ממש השריה בשמן זית כולל עיסוי - וסירקתי אותו עם מסרק כינים יום אחרי הפסיקו הגרודים

יש לך בעיה באתר

כשמנסים להיכנס למנשאים מגיעים לנעליים... ואי אפשר בשום קישור להגיע למנשאים..

P U M M A

New member
זה כדי שתוכלו תמיד להתרשם מהנעליים :)

:) סתם באמת יש בעיה שאני לא מצליחה לתפור אותה הרמתי אתר בכוחות עצמי ללא ידע קודם ואני לא מתגברת על הבעיה הזאת העניין הזה יטופל בהמשך תודה בכל מקרה!

POOH*

New member
גם אצלנו היו קילופים...

כשזה קורה כשהם קטנטנים השתמשתי בשיטת השמן לפני והברשה אחרי בד"כ זה לא עזר בכלל אצלנו. כשלבן זה חזר בגיל כמעט 3 סיפרנו אותו וזה הוריד הכל תוך יומיים. לאחותו הקטנה שמן לא עוזר ובסוף קיבלנו מאחות טיפ"ח משחה שתוך פעם אחת פשוט הורידה הכל בנתיים לא חזר. ואצל הקטנטונת כאמור אנחנו מתעלמים או עושים עם שמן מדי פעם.. POOH

liri be

New member
אני לא מצאתי שום סיבה לגעת

משום שזה לא הפריע לביתי. במידה ותבחרי שכן, אני ממליצה גם על שמן בייבלי של עומר הגליל ושמעתי טובות גם על שמן זית.

שושונלה

New member
גם לנו יש קילוף כזה בקרקפת

בעבר הורדתי כמה פעמים עם שמן אבל זה חוזר. אם רוצים שלא יחזור צריך כל יום 'לשמן' את האיזור, בעבר עשיתי את זה עם בלניאום. היום אם אחליט לעשות שוב, נראה לי שאנסה עם השמפו של מאמי-קר - אני צריכה לבדוק אם הוא מבוסס-שמן כמו הסבון שלהם. בכל מקרה, כרגע זה עדיין על הראש שלו (שנה ושלוש) ולפעמים אני מקלפת חתיכות גדולות במיוחד אם הוא נותן לי. אצלנו הוא גם אוהב לשמוע את אותו ספר שוב ושוב אבל בינתיים מוכן לקבל ספר אחר אם אני מביאה במקום. לפעמים אני מדלגת איתו עמודים ולפעמים מתעקשת להשאר לפי הסדר. ורד

liri be

New member
סליחה שמתערבת

אבל לא נראה לי שכדאי להשתמש בשמפו באופן יומיומי גם אם הוא מבוסס על שמן. גם אם הוא טבעי, חומרי הסבון שבוע עלולים לייבש את העור.

שושונלה

New member
את צודקת. אני באמת חופפת לו אולי פעם בשבוע

הבעיה היא שאם אחליט כן להיפטר מהקשקשים האלה, הראש שלו צריך 'שימון' קבוע - אולי לא חובה כל יום אבל בטח יותר מפעם בשבוע. וגם אם אשתמש בשמן, נניח שמן שקדים, כדי להוריד אותו צריך לחפוף עם משהו אחרת יישאר שומני, לא ? טוב, בינתיים אנחנו חיים עם זה, פשוט לפעמים אני רואה אותו מגרד בקרקפת וחושבת שאולי זה מפריע לו. ורד

liri be

New member
שמן מתאים יכול להשאר בכייף על הראש ../images/Emo13.gif

אם משמנים בגבול הטעם הטוב כמובן
במידה ויש לך במקרה את שמן בייבילי הוא נהדר ואם לא אז אני מאמינה שיש שמנים בסיסיים נוספים שעשויים להתאים. למה שלא תמרחי לו רק שהוא מגרד? אולי בגילו, שהקילופים פחות אינטנסיבים לא צריך לשמן כל יום?

שושונלה

New member
והשיער לא נשאר שמנוני?

אנסה! נראה אולי פעמיים בשבוע יספיקו. יש לי עוד סיבה לרצות קרקפת חלקה - לפני כמה שבועות הילד היה עם חום גבוה כמה ימים. בסוף מצאתי לו בראש קרציה, ואחרי שהסרתי אותה החום הפסיק (באמצע עשינו המון בדיקות דם וכו'). הסיבה שלא הרגשתי אותה קודם היתה הקשקשת הזו - הילד לא אוהב שמשחקים לו בקרקפת ובמישוש 'שטחי' לא הבחנתי בקרציה כי גם ככה יש שם גבשושיות. אם הקרקפת תהיה חלקה, אוכל להרגיש משהו יוצא דופן יותר בקלות. ורד

liri be

New member
למה שמנוני אם אפשר לומר המראה הרטוב? ../images/Emo6.gif

נשמע לי שהקשקשת מציקה לכם מכל הבחינות ( קרציבעעע
) וסליחה שאני שוב מציקה עם שמן בייבילי, אבל הוא לא שמנוני גריזי, אלא עדין נספג נהדר בעור. צריך ממש מעט כדי שהוא יעשה את העבודה. שווה להחזיק אוו בבית, הוא מתאים גם לפנים ולשאר הגוף וכמובן גם לאדמומיות בטוסיק (היחדי שעזר לנו)

בקרקפת לא נגעתי זה נעלם מעצמו

ספרים - אז ככה אני מדקלמת מתוך שינה את "חתול גדול חתול קטן" את "אין אריות כאלו" (אנחנו שינינו ל"יש אריות כאלו") "מי לא מכיר את אופיר, אופיר אוהב לנגן ולשיר וביוםן קיץ חם אוהב גם - תירס חם!!!" כן גם את זה אני מכירה בע"פ. לנסיכה שלי יש מעל 15 ספרים, את כולם אני מכירה בע"פ ואני לא איזה גאון עם זכרון מעולה - רחוק מכך.... פשוט כמות הפעמים שקראתי את אותו הספר היא אינסופית, אני נותנת לה כמה שהיא מבקשת, עד שהיא עוברת לספר אחר. עניין הדפדוף לא קשור לגננות כל הילדים בגיל הזה אוהבים להעביר את הדפים ומהר, אני זורמת איתה. יש דווקא יתרון בחזרה על אותו סיפור שוב ושוב, היא קולטת את הצלילים והיא כבר מחקה אותי זה נראה לי תהליך טבעי ורצוי... תהנו

למעלה