אדוני כבוד השופט !!!

נלסון

New member
אדוני כבוד השופט !!!

אדוני כבוד השופט, לו רק ביקשת ממני הייתי לוקח אותך איתי ביחד אל כל אותם המקומות שהייתי בהם בחצי השנה האחרונה, מאוד חבל לי שלא הצטרפת אלי למסע הזה. בוא תדמיין לעצמך אדוני כבוד השופט שאתה יושב בבית מול הטלביזיה, שותה כוס קפה וצופה בערב חדש. פתאום דפיקה בדלת, אתה ניגש לפתוח, ומולך עומד קצין בדרגת סרן ולידו עוד אדם בלבוש אזרחי, שלום, כאן גר רוני בר? הוא שואל , כן אתה עונה ולבך מתחיל להלום בפראות - קרה משהו? - מי אתה ? הוא שואל - אני אבא שלו. - בוא נכנס, שב רגע ,הוא אומר, אישתך שעוקבת אחרי השיחה ממקום מושבה בסלון מתחילה לצעוק, - מה קרה ? מה קרה? רוני מת, תגיד את האמת רוני מת נכון? - לא הוא לא מת אבל הוא פצוע קשה, הוא שוכב כרגע בבית חולים בטיפול נמרץ, קרתה תאונה והוא נפצע קשה, אומר הקצין. אתה מרגיש שרגלייך רועדות, הרי לא היו שולחים קצין אליך הביתה רק בגלל פציעה או רק בגלל איזה תאונה קטנה, אתה יודע שהוא מגלה רק מעט ממה שבאמת קרה. תאר לעצמך אדוני כבוד השופט את אישתך, היא כבר נמצאת בהיסטריה מוחלטת וצעקותיה נשמעים בכל הבניין ` רוני מת! רוני מת!` - בואו בבקשה תתלוו אלי אומר הקצין, אנחנו נסיע אתכם לבית החולים. הדרך עד לבית החולים אסף הרופא נמשכת כחצי שעה, חצי שעה של בכי היסטרי וצעקות של אישתי, ושתיקה מוחלטת של הקצין ושל האדם שהתלווה אליו, שהתברר שהוא רופא. ואני שיושב קפוא ומנסה בכל כוחי לא לחשוב על כלום, ובכל זאת הדמעות ניגרות מעצמן אני יודע שעולמי הולך להשתנות מאיזה סיבה שלא תהיה. בכניסה לטיפול נמרץ חיכו בחוץ שישה קצינים חמורי סבר, כולם לחצו את ידי בלא להגיד מילה כאילו משתתפים בצערי. הובלנו את תוך חדר הטיפול נמרץ, אישתי נשארה בחוץ ואותי הובילו אל מיטה בקצה החדר, שם קיבל אותי מנהל המחלקה ולאחר שהציג את עצמו התחיל להסביר לי שבני זה ששוכב שם במיטה היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית ולמעשה הוא פצוע שמוגדר כפצוע אנוש. - אנחנו מקווים שהוא יצליח להחזיק מעמד בשעות הקרובות, למעשה יש לו שטף דם חזק במוח, הוא הגיע אלינו בלי דופק ובלי לחץ דם, רגל שמאל אצלו התרסקה לגמרי והוא מתחיל לפתח בה נמק, למעשה הוא זקוק לניתוח דחוף ברגל, אבל אין אפשרות במצב הזה לנתח אותו וזאת בגלל הלחץ התוך גולגולתי הרב שיש כרגע בעקבות שטף הדם במוח,ניתוח במצב הזה יגרום למותו המידי. יש את כל הסיכוי שנצטרך לכרות לו את הרגל במידה והנמק ימשיך. אלו הם עיקר הבעיות שמסכנות אותו כרגע, מלבד זאת נקרע לו גם האף בתאונה, יש לו ארבעה חוליות שבורות בעמוד השדרה, צלע אחת שבורה, וכתף ימין שבורה. - מה בעצם קורה עכשיו שאלתי, האם אני יכול לדבר איתו? הרופא הסתכל עלי ברחמים ואמר לי - אתה יכול לדבר איתו, אך לא נראה לי שהוא ישמע אותך – הוא חסר הכרה. התקרבתי למיטה ראיתי מישהו ששוכב שם, מחובר למכונת הנשמה כאשר מתוך פיו יוצאים שני צינורות גדולים, ראיתי רגל שמשוכה עם משקולת כלפי מטה, ראיתי תחבושת ענקית במקום שפעם היה אף, ראיתי צינורית שיוצאת מתוך הגולגולת, ממש מהמרכז, ראיתי עוד עשרות צינוריות קטנות שמחוברות בכל מיני מקומות בגופו, ראיתי מוניטור ציבעוני שלא מפסיק לצפצף, וראיתי אחיות ורופאים מודאגים מטפלים מסביב. לא הצלחתי לזהות את בני , התקרבתי למרחק נגיעה, ועדיין לא הצלחתי לראות שם את בני, ראיתי רק גוש בשר ששוכב שם וכלו מלא צלקות מדממות מלא בחורים שהשאירו מאות רסיסי הזכוכיות שניתזו על פניו ועל כל גופו. - רוני, זה אבא, אתה שומע אותי? תשמע בן, תחזיק מעמד! הכל יהיה בסדר, אתה שומע? אני מבטיח לך שהכל יהיה בסדר, אתה תחזור חזרה להיות איך שהיית, תשמע מה שאני אומר לך, אני מבטיח! אתה תחזור להיות הילד היפה והשמח שהיית, זה אני אבא שמבטיח לך את זה, אתה הרי יודע שמה שאבא מבטיח הוא תמיד מקיים, אמרתי ישר לתוך אוזנו של רוני. הרופאים והאחיות ביקשו ממני לצאת, הם כנראה חשבו שלא הצלחתי להבין את משמעות הפציעה שלו. וכך אדוני כבוד השופט התמקמנו לנו כל המשפחה בחדר ההמתנה של המחלקה לטיפול נמרץ וחיכינו חוץ מלחכות הרבה לא היה לנו מה לעשות, אז חיכינו ובכינו. גם את הלילה העברנו שם בחדר ההמתנה, אדוני כבוד השופט, זה בגלל שהרופאים אמרו שעשרים וארבעה השעות הראשונות הן הכי קריטיות, ואחר כך ארבעים ושמונה שעות, ואחר כך שבעיים ושתיים שעות, ואז נדע שחלפה סכנת המוות המיידי מעל ראשו של בני, ואנחנו היינו ממושמעים, חיכינו, חיכינו ובכינו. בבוקר מוקדם יצא רופא ואמר שהחליטו לקחת את רוני לניתוח, הם ינסו לתקן לו את הרגל, אבל רק במידה שהלחץ בגולגולת יאפשר זאת, כי אם לא, אז לא יהיה מנוס ויצטרכו לקטוע את הרגל כי הנמק כבר במצב מתקדם. וכך שוב ישבנו מול חדר הניתוח וחיכינו, חיכינו ובכינו, חבל שלא היית שם לראות אדוני כבוד השופט, אין לך מושג מהי ההרגשה שאתה לא יודע אם בינך יחזור חי או מת מהניתוח, וגם אם יחזור חי , הוא יחזור בלי רגל, בלי אותה רגל שאיתה הלך, רקד, שיחק כדורגל, ובעט בעכוזיהן של בחורות בעשרים השנים האחרונות של חייו, למעשה אותה רגל שאיתה הוא נולד, בדיוק אותה רגל כמו שיש לך כבוד השופט, כמו שיש לכולנו אדוני כבוד השופט. ואנחנו ישבנו וחיכינו, חיכינו ובכינו. חלפה שעה חלפה עוד חצי שעה, ויצא אלינו רופא עם מסיכה על הפנים, -מי הם ההורים של רוני? שאל, קפצתי על רגלי . - אני, עניתי, אני, מה קרה? - אני מצטער , הוא התחיל להגיד, ואני חשתי איך הכל מתחיל להסתובב סביבי, בזוית עיני עוד הספקתי לראות את אישתי מתעלפת. - אנחנו לא יכולים לבצע את הניתוח, הלחץ התוך גולגולתי עוד גבוה מידי, הניתוח יכול לסכן אותו, החלטנו לתת לזה עוד עשרים וארבע שעות, אמר. אז מה עוד יכולנו לעשות, שוב חזרנו לטיפול נמרץ ושוב חיכינו, כל ארבע שעות נתנו לאחד מאתנו להיכנס לראות אותו , כמובן שאישתי לא יכולה הייתה לראותו, מצבה הנפשי לא איפשר לה. ובכל ביקור שלי אצלו , למרות שהוא היה חסר הכרה לחשתי באוזנו, - רוני אל תדאג, הכל יהיה בסדר, אנחנו כאן כולנו מסביבך, כולנו אוהבים אותך ואנחנו נשמור עליך, אתה תצא מזה, תהיה חזק, אתה חייב את זה גם לעצמך וגם לנו. זה בעצם מה שאמרתי לו, אבל בלבי פנימה חלפו הרהורים לגמרי אחרים, בלבי פנימה לא הייתי בטוח שאני מוכן לקבל אותו חזרה בכל מחיר, היה לי חשש נוראי מפני העתיד, איך שאני לא מסתכל עליו , על העתיד, הוא לא נראה טוב, התכנסתי לי בתוך פינה מבודדת בחצר של בית החולים והחלטתי לרשום מכתב לרוני, מכתב כזה שרק אני רוני ואלוהים נוכל לדעת על קיומו. אחרי שסיימתי לרשום את המכתב, שלמרבה הפתעתי רשמתי אותו בפעם אחת בלי שום מחיקות בלי שום טיוטות, צלצלתי באינטרקום של הטיפול נמרץ ובקשתי להיכנס, למרות שלא הייתה זו שעת ביקור, האחות הראשית הסכימה, ניגשתי אל מיטתו של רוני, מצאתי אותו שוכב על צידו כשכריות תומכות בגבו כדי שיישאר בתנוחה הזו, זה כדי למנוע פצעי לחץ, אמרה האחות מבלי ששאלתי. האם את יכולה להשאיר אותנו לבד, שאלתי, ודאי היא ענתה והלכה לטפל בחולה אחר. וכך כשדמעות זולגות מעיני הקראתי לרוני ישר לתוך האוזן את המכתב שרשמתי: ``רוני שלי, בזמן שאתה מרחף לך שם בין שני העולמות, בעוד שעדיין לא קיבלת אישור כניסה לעולם הבא, ועדיין עוד אין לך אישור חזרה לעולם הזה, אני יושב כאן ומחכה. אני מחכה שתחליט באיזה עולם אתה רוצה להיות, כל החלטה שתקבל תהיה מקובלת עלי, אני לא רוצה ללחוץ עליך, אני יודע שאתה מחכה לראות איך יתפתחו הדברים. אתה בטח לא מוכן לחזור אלינו בכל תנאי, יש לך תנאים לחזרה ואני מכבד אותם. אל תמהר רוני, קח את הזמן שלך, חכה לראות איך אתה יוצא מהסיפור הזה הרי אלו הם החיים שלך, מדובר כאן על העתיד שלך, אני לא רוצה להיות אנוכי, אני מוכן לקבל אותך חזרה בכל מצב, אבל לא אני הוא זה שחשוב כאן, יותר חשוב זה איך אתה הולך לחיות עם עצמך אחר כך. מבחינתי כל פיסת החיים שלך עד עכשיו, כל האושר שנגעת בו, כל החוויות שצברת, כל הריגושים שהתרגשת, כל אלו הם שלך, והם ילוו אותך בכל דרך שתבחר. אם אתה יודע שהדרך הבאה שעומדת לפנייך היא דרך ייסורים, היא חיים שאין בהם אושר שאין בהם כבוד, שאין בהם תכלית... אני משחרר אותך מהחובה להתחשב בי. אתה כבר בחור בוגר, קבל את ההחלטות שלך לבד, תרגיש נוח עם כל החלטה שתקבל, תחשוב רק על עצמך בזמן הזה. אל תתחשב בי! אני מעדיף לזכור אותך כמו שהיית, יפה, חכם, מצחיק, רגיש, שנון ואוהב את החיים. אבל אם בכל זאת תחליט להישאר איתנו, דע לך, שאני אזיז הרים, אני אלך מקצה העולם עד קצה העולם כדי לעזור לך במלחמת הקיום, כדי להביא חזרה את האושר ללבך. לכן, רוני, צא ועמוד אל מול גורלך! אנחנו כאן נהיה מליצי היושר שלך! כל החלטה שתקבל תהיה מקובלת עלי. אל תחשוב עלינו, חשוב רק על עצמך, אנחנו כאן כדי לתמוך בכל החלטה שתקבל.`` אבא. אני אומר לך אדוני כבוד השופט, אני יכול להישבע שראיתי את עיניו של רוני נעצמות קצת יותר ממה שהיו, אני בטוח שהוא ניסה להגיד לי שהוא שמע והבין אותי, גם הרגשתי שהוא מקשיב לי, למרות שעשה עצמו ישן. בינתיים החלו חברים, קרובי משפחה , שכנים, חבריו לבסיס של רוני ועוד כל מיני אנשים שאיננו מכירים מגיעים ויושבים איתנו, ומחכים, מחכים ובוכים, הייתי מצפה גם ממך לבוא ולנחם אותנו אדוני כבוד השופט, אם היית בא אולי גם היית שומע על נסיבות התאונה, הגיעו לשם עדי ראיה לספר מה הם ראו, הם עמדו עם רוני ברמזור כאשר היה אור אדום, והם החלו לנסוע י

נלסון

New member
אדוני כבוד השופט - המשך

הם עמדו עם רוני ברמזור כאשר היה אור אדום, והם החלו לנסוע יחד עם רוני כאשר הרמזור האדום התחלף והפך לאור ירוק, רוני כבר הספיק להגיע לאמצע הכביש כאשר מצד שמאל שלו הגיעה מכונית במהירות של 100 קמ``ש שעברה באור אדום, לא היה לו סיכוי לרוני, לא ניתן היה להימלט מאותו הטיל בדמות מכונית, ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת, רוני לא ציפה שבעודו עובר באור ירוק תגיח מכונית במהירות כזו לתוך הצומת. גופו של רוני עף באוויר, ראשו פגע בשמשת המכונית וניפץ אותה לרסיסים, באיזושהי דרך הוא שוב נפל אל מתחת למכונית ונגרר בין גלגליה עוד כחמישים מטר עד לעצירה המוחלטת של המכונית. האופנוע שעליו רכב התפרק לשניים, חלק אחד עף אל מעבר לכביש, והחלק האחר עוד המשיך בתאוצה עוד כמאה מטרים, לפי זה אתה יכול להבין אדוני כבוד השופט איזו עוצמה הייתה במכה הזאת. עברו כבר עשרים וארבע שעות ורוני עדיין חיי, אמנם לא בכוחות עצמו הוא מחובר למכונות החייאה רבות, אבל חיי תודה לאל ולרופאים. שוב מכניסים את רוני לחדר ניתוח, שוב אנו יושבים דרוכים ומחכים, מחכים ובוכים. - יותר אנו לא מחכים , אומר לי הרופא, אם לא נצליח לנתח את הרגל, אנו נהיה חייבים לכרות אותה, מכיוון שהיא כבר גורמת לזיהום בגוף. - תעשו כל מה שצריך אני אומר לרופא, רק תשדלו לשמור לנו אותו בחיים. ככה ישבנו שש שעות בפתח חדר הניתוח וחיכינו, חיכינו ובכינו, המתח הרג אותנו, היינו מותשים לגמרי עשרים וארבע שעות ללא שינה, אולי אפילו יותר , ללא אוכל, רק בכי ומתח. - הניתוח הצליח, אמר הרופא שיצא החוצה, הצלחנו להציל את הרגל אני אסביר לכם מה עשינו החדרנו מסמר ארוך לכל אורך עצם הירך עד הברך וחיזקנו אותו עם עוד שלושה ברגים בצדדים. עכשיו רק נשאר לנתח את הקרסול שגם הוא מרוסק, אבל זה לא דחוף, ניתן לו קודם להתאושש מהניתוח הזה. אנחת רווחה גדולה יצאה מפינו, לא רק שרוני חי, הוא גם יישאר עם שתי רגליו, היש אושר גדול יותר מזה? באותו רגע צחקנו והיינו מאושרים , לרגע שכחנו שרוני בכלל עדיין חסר הכרה, שהוא עדיין מחובר למכונת הנשמה, שהוא עדיין חבול ופצוע בכל עצם ואבר בגופו, באותו הרגע היינו רק מאושרים מעצם העובדה שהוא נשאר עם שתי רגליו. שוב חזרנו לחדר ההמתנה של טיפול נמרץ, כבר התמקמנו שם לשהייה ארוכה, צ.ה.ל שרוני נמנה עם חייליו דאג לכל מחסורנו, הוא דאג להביא מזון, מיטות לשינה, שתייה ותמיכה, קצינת הנפגעים של הצבא הייתה צמודה אלינו, החיילות מרם 2 באו לשאול מדי פעם אם חסר לנו משהו, אם אנו צריכים משהו, כולם דאגו לנו מסביב, רק אותך אדוני כבוד השופט לא ראינו שם בסביבה. וכך חלף יום ועוד יום, ועדיין אין שינוי, רוני עדיין מונשם ועדיין חסר הכרה, הרופאים אומרים שככל ששטף הדם ילך וייספג אצלו במוח כך יהיה יותר סיכוי שהוא יתעורר, ואכן צילומי הסי טי שעשו לו מדי פעם בראש הראו שקצב תהליך הספיגה של הדם משביע רצון, גם הלחץ התוך גוגלתי ירד בצורה טובה, רק רוני עדיין לא התעורר, למען האמת , בעצם הרופאים הרדימו אותו, זה מה שהואילו לספר לי בשלב מאוחר יותר. הם הזריקו לו באופן קבוע חומר הרדמה, אתה הרי יכול לתאר לעצמך אדוני כבוד השופט איך זה להיות ער עם כל כך הרבה עצמות שבורות, כל כך הרבה פצעים פתוחים, הרופאים רצו למנוע ממנו את הסבל, הם אמנם לא האמינו שהוא בהכרה, רק ליתר ביטחון הם גם הוסיפו חומרי הרדמה, רק אם במקרה הוא חש את הכאבים העזים. כבר עברו 14 יום מאז שרוני נפצע, והוא חיי, כן כבר אין ספק שהוא חי, הרופא מזמן אותי אליו ואומר לי שהיום הם יפסיקו בהדרגה את ההרדמה ואם הוא בהכרה, הוא אמור להתעורר תוך ארבע שעות. עשיתי חשבון מהיר, הוספתי עוד שעתיים מקדם, והגעתי למסקנה שבביקור של שעה 4 אחר הצהרים, אנו כבר מוצאים את רוני ער מחייך ומחכה לנו, רצתי החוצה להודיע לכולם את הבשורה המשמחת, כולם שמחו, חבל רק שאתה כבוד השופט לא היית איתנו כדי לשמוח בשמחתנו. חיכינו בקוצר רוח לשעה היעודה, תוך שאנו מתווכחים מי מאיתנו ידבר ראשון עם רוני, תוך שאנו גם מתייעצים בנינו לבין עצמנו מה כדאי לספר לו ומה אולי כדאי להסתיר ממנו, ההתרגשות הייתה גדולה, בשעה ארבע בדיוק עמדנו ליד דלת הכניסה לחדר הטיפול נמרץ וחיכינו שתפתח. הדלת נפתחה בשעה ארבע ועשרה, כן, לא תמיד פתחו את הדלת בזמן, זה בגלל שהצוות התחשב יותר בצרכים של החולים ופחות בצרכים של המבקרים, אנו שעטנו פנימה אל המיטה של רוני, כל אחד מאיתנו רצה להיות הראשון שיראה את רוני ער. אני הגעתי ראשון למיטה, מצאתי את רוני ישן, בדיוק כמו שהיה בארבע עשרה הימים האחרונים. -למה לא הפסקתם את חומר ההרדמה? שאלתי את הרופא, הפסקנו ,הוא אמר, רוני לא חזר להכרה, כעת הוא ללא חומר הרדמה, יתכן ויתעורר מאוחר יותר לפעמיים זה לוקח מעט יותר זמן, אצל כל אחד זה אחרת, אני מציע שתחכו עד מחר, אמר הרופא. אין לך מושג אדוני כבוד השופט איזו אכזבה זו הייתה, כל אחד מאיתנו גרר את עצמו חזרה לחדר ההמתנה ושוב חיכינו, חיכינו למחר, לביקור של שעה עשר בבוקר. הביקור של עשר הגיע, כבר לא רצנו, הלכנו בהליכה מהוססת אל המיטה, פחדנו, הבנו כבר שזה לא כמו בסרטים. הגענו למיטה, הסתכלנו מקרוב, רוני, קראתי לתוך אוזנו, רוני, זה אבא, אתה שומע אותי? כלום, אין שינוי, אותו הרוני, בדיוק כמו אתמול ובדיוק כמו כל הימים לפני. - תגידי אני שואל אחות שעמדה בסמוך, הוא עוד מורדם? - לא , היא אומרת, אתמול כבר הפסקנו לו את חומר ההרדמה. - אז למה הוא לא ער? אני מקשה. - את זה תצטרך לשאול את הרופא אמרה. - דוקטור, הרי אמרת לי שאתם מפסיקים לרוני את חומר ההרדמה, אז איך זה שהוא לא ער, שאלתי את הרופא. - הוא בתרדמת! אמר. - מה הכוונה תרדמת? מה זה תרדמת בכלל? אתה מתכוון שהוא צמח? יריתי צרור של שאלות - לא עדיין אנו לא יכולים לקבוע שהוא צמח, אבל אדם שלא מתעורר למרות שלכאורה אין שום סיבה כזו, הוא מבחינתנו בתרדמת, יתכן שיתעורר במשך הזמן ויתכן שלא, אנחנו נצטרך לחכות ולראות במשך הזמן. - כמה זמן? אני שואל ביאוש. - כמה שיידרש ! הוא עונה לי בחוסר סבלנות בולט. אתה מבין כבוד השופט, הרופא הזה ד``ר אריה, הוא מנסה להכין אותי למצב שבו רוני עלול להישאר צמח, הוא מנסה לגרום לי להכיר במצב החדש, הוא ד``ר אריה כבר לא משתמש במונח חוסר הכרה, הוא משתמש כבר במונח חדש – תרדמת. קיבלתי החלטה ביני לבין עצמי שאם רוני לא מורדם, ואם ההתעוררות שלו תלויה רק בו, אזי אני וכל המשפחה וכל החברים הרבים שעומדים סביבו, אנחנו כולנו בכוחות משותפים, אנחנו נהיה אלו שיעזרו לו להתעורר. הבאנו איתנו את כל הדיסקים של הזמר שהיה מוערץ על רוני, והתחלנו משמיעים לו אותם ללא הרף, שבעה דיסקים הוציא עד עתה אביב גפן, כל פעם הייתי נכנס לטיפול נמרץ להחליף דיסק ולבדוק האם הסוללות עדיין טובות, בין דיסק לדיסק הייתי צועק לרוני ישר לתוך אוזנו, בכל פעם סיפרתי לו מי בא לבקרו, מה מצבו הגופני, סיפרתי לו גם על האנשים הרבים שמתפללים להחלמתו בכל יום, סיפרתי לו איך אנשים שאנו בכלל לא מכירים קוראים תהילים עבורו ומבקשים מחילה עבורו מבורא עולם, סיפרתי לו גם על ידידי הטובים שנרתמו מרחוק ועושים הילינג עבורו, איך הם מתקשרים עם כוחות רחוקים, איך הם מאחדים כוחות ושולחים אנרגיה לכיוון שלו, ביקשתי ממנו שיקלוט את כל האנרגיה הזו וישתמש בה בתבונה כדי שיוכל להתעורר. ובכלל סיפרתי על כל מה שקורה בארץ, כמובן שהסתרתי ממנו את האינתיפדה החדשה שהתעוררה לחיים, לא סיפרתי לו על החיילים שנהרגים מדי יום, השתדלתי לספר לו רק על הדברים הטובים שקורים, בעיקר על גופו שנשאר שלם, סיפרתי לו שהצליחו לשחזר לו את האף וכמעט אי אפשר להבחין שהוא נפגע, סיפרתי לו גם שהצלקות שנשארו לו מהניתוח בירך כבר הגלידו וכמעט שלא ניתן לראותם, אמרתי לו שכאשר יתעורר וילך לים, שידאג לשזף את האזורים האלו בגוף ואז באמת כבר לא יהיה ניתן לראות אותם. אמרתי לו שגם הקעקוע של השחף שעשה לפני כחצי שנה בעת שהיה באילת עם חברים, גם הקעקוע הזה נשאר שלם ויפה ובכלל לא נפגע, רוני היה מאוד גאה בקעקוע הזה, זה היה שחף שהוא בעצמו צייר, בין יתר תחביביו הוא גם נהג לשבת שעות ולצייר, בעיקר בעפרון גרפית, כשלו היה מצייר היה רוני מנגן בגיטרה , כותב שירים ומלחין אותם, שלוש גיטרות יש לו בבית אחת קלאסית, אחת אקוסטית, ואחת חשמלית, גם אורגן חשמלי מקצועי יש לו בבית, בעיקר בשבתות היה נוהג להסתגר עם חבריו בחדר ולנגן שירים ולהתאמן בנגינה, היה להם מן חלום כזה שיש אולי לרוב הנערים, היה להם חלום להקים להקה, אפילו שם הם כבר המציאו ללהקה, ``חבר במושבעים`` הם קראו לה, רוני כבר התחיל לחלק לילדי השכונה חתימות ואמר להם שישמרו על החתימה, כי לא בטוח שבעוד כמה שנים הם בכלל יוכלו להתקרב אליו. יש לו חוש הומור מופלא לרוני. רוב הזמן רוני היה שוכב בעניים חצי פקוחות, רוב הזמן האישונים שלו היו מופנים לצד ימין, האישון בעין השמאלית שלו היה מורחב מאוד, בכלל כל הצד השמאלי שלו היה הצד הפגוע, ברגל השמאלית שלו שהייתה מרוסקת גם מבפנים בעצמות וגם בחוץ קילופי עור ובשר גדולים, יד שמאל שלו הייתה נוקשה ביותר, היה צריך להתאמץ הרבה כדי לנסות לקפל אותה,. בגלל שהמוח של רוני נפגע החלק הימני שלו, נוצר מעין שיתוקון בצד השמאלי של הגוף, כך הסביר הרופא. - רוני אם אתה שומע אותי תעצום עיניים, צעקתי חזק לתוך אוזנו הימנית של רוני. רוני מצמץ בעיניים, חשבתי שאני הוזה, אבל היו לידי עו

נלסון

New member
אדוני כבוד השופט - המשך 2

- רוני אם אתה שומע אותי תעצום עיניים, צעקתי חזק לתוך אוזנו הימנית של רוני. רוני מצמץ בעיניים, חשבתי שאני הוזה, אבל היו לידי עוד אנשים, כולם ראו שהוא ממצמץ בעיניים, צעקתי שוב, רוני סגור עיניים חזק אם אתה שומע אותי, שוב מצמוץ. רצתי מהר לחדר הרופאים וקראתי לרופא שיבוא לראות את הפלא, במקרה ד``ר אריה היה תורן באותו היום, הוא ניגש איתי בחוסר רצון בולט, תוך מחאה על זה שהוא באמצע משהו חשוב, לא ויתרתי, הבאתי אותו קרוב למיטה של רוני ואמרתי לו, בו תראה איך רוני מגיב . - רוני אם אתה שומע אותי תעצום עיניים חזק, צעקתי שוב לתוך אוזנו. כלום, לא מצמוץ ולא סגירה, רק עיניים בוהות לחלל. - אני לא יודע מה קורה עכשיו, אמרתי, אני רק יודע שקודם הוא הגיב. - לפעמיים זה מצמוץ ספונטני שמתרחש במקרה בדיוק כאשר אתה מבקש ממנו, אמר ד``ר אריה תוך כדי שהוא מתרחק חזרה אל חדרו. בכל אופן אנחנו לא איבדנו תקווה המשכנו כל הזמן לבקש מרוני לעצום עניים לסגור את כף היד, להזיז אצבע, כל דבר שיכול להראות סימן שהוא שומע אותנו, רק שכרגע הוא עדיין לא יכול עוד להעביר לנו מסרים, גם יכולנו להישבע שמדי פעם הוא הגיב ועשה פעולות שביקשנו ממנו, כמובן שהרופאים התייחסו אלינו בסלחנות בכל פעם שקראנו להם לראות את ההתקדמות שלו. בבקרו של היום החמש עשרה לאשפוז הגענו כרגיל לביקור של השעה עשר, ומצאנו תכונה רבה ליד מיטתו של רוני, אחיות לבושות בירוק, עוד רופאים שאנו לא מכירים, כולם לבושים בירוק ומסיכות על פניהם. - קרה משהו ? שאלתי בדאגה, בעוד אישתי מתכווצת במקום. - אנחנו מכינים אותו לניתוח אמר לי ד``ר לוינסון מנהל המחלקה. - ניתוח? איזה ניתוח? אף אחד לא דיבר איתנו על ניתוח. התפלאתי. - תראה, התחיל להסביר לי ד``ר לוינסון, אחרי שבועיים שצינור ההנשמה מוחדר לו לקנה הנשימה דרך הפה, מתחילים להתפתח זיהומים, בגלל זה אנחנו נאלצים לעשות חתך קטן בגרון ולהחדיר לו את צינור הנשימה דרך הגרון ישירות לקנה, גם עבורו זה יהיה יותר נוח, זה לא נעים לשכב כל כך הרבה זמן עם צינור כל כך עבה שתקוע לך בפה, כך בצורה הזו, הוא לא ירגיש את הצינור. - ומה עם החתך בגרון? האם יישאר לו סימן? מה גודל החתך? שאלתי. - זהו חתך בגודל של 4 ס``מ, בדרך כלל כמעט ולא רואים אותו אחרי ההחלמה, וחוץ מזה עם כל הצלקות שיש לו בגוף עוד צלקת אחת קטנה באמת שלא תשנה כלום. - אולי לך היא לא משנה כלום, אבל כמו שאני מכיר את הבן שלי גם ח`צקון קטן שהיה מופיע לו על הפנים מדי פעם היה יכול לגרום לו דיכאון. בכל אופן אני מבין שאין לי ברירה, אתם אפילו לא ביקשתם את רשותי. - אין לנו צורך ברשות שלך, אמר הרופא, מספיק ששלושה רופאים חותמים על הטופס של הניתוח, אתה בעיקרון לא האפוטרופוס שלו, הוא בגיר, והוא לא בהכרה, ולכן על כל ניתוח שיידרש ,שלושה רופאים יחתמו והניתוח יעשה, כמובן שאנחנו ניידע אתכם בכל פעם שיידרש ניתוח נוסף. בביקור של השעה אחת בצהרים כבר יכולנו לראות את פניו של רוני ללא הצינורות היוצאים מתוך פיו, הצינור היחיד שנותר על פניו הוא רק צינור הזונדה שהוחדר דרך הנחיר הימני שלו ישר אל תוך הקיבה, זהו הצינור שדרכו היה מקבל רוני את ארוחותיו, שהיו מורכבות מתמיסה בצבע חום בהיר שהכילה את כל אבות המזון וכל המינרלים והויטמינים שגופו של היה צריך , הצינורית הזו שנכנסה לתוך אפו והתחברה לאיזה מכשיר אלקטרוני שפיקח על כמות הנוזלים שנכנסים אל תוך קיבתו, שבעים טיפות לדקה, הסבירה לי האחות שהחליפה מדי פעם את השקית שנגמרה. בצידו התחתון של הגוף הייתה שקית אחרת, שם היו מודדים את כמות הנוזלים שיוצאת מתוך גופו של רוני, שקית זו הייתה מחוברת לצינור שנקרה קטטר, זוהי צינורית שמוחדרת דרך איבר המין עד לשלפוחית השתן, כך שבכל פעם שמגיע שתן אל השלפוחית, הוא מיד יוצא אל השקית. האחיות ניהלו רישום מדויק של כל הנוזלים שנכנסים, כולל העירויים שהוא מקבל כולל מנות הדם שהיה מקבל מדי פעם בגלל ההמוגלובין הנמוך שנמדד אצלו, כך הם גם רשמו את כל הנוזלים שהיו יוצאים, מאזן נוזלים קראו לזה. עכשיו צינור ההנשמה היה מחובר אל גרונו של רוני, זהו צינור שרשורי שנעוץ לתוך זווית של פלסטיק שיוצאת ממש מתוך גרונו והיא תפורה בצידיה אל עורו כדי שלא תזוז ממקומה, הצינור הזה היה מחובר בצידו השני אל מכונת הנשמה, אפשר היה לשמוע את קצב הנשימה של המכונה, בכל פעם שלקחה אויר ודחסה אותו אל ריאותיו , אז גם יכולנו לראות את חזהו עולה ויורד בקצב הנשימות של המכונה. השכיבה הארוכה במיטה ללא תזוזה כבר החלה לתת את אותותיה, הוא החל מפתח דלקת ריאות, ומשתעל ארוכות, שיעול כבד היה זה, שיעול שמגלגל הרבה מאוד ליחה בתוך הריאות, בכל פעם שהיה משתעל הייתה אחות ניגשת אליו ועושה לו סקשיין, זוהי פעולת שאיבה, מכניסים צינורית דקה דרך החור שפתחו בגרון של רוני, ודרך החור הזה הייתה האחות מחדירה צינורית דקה באורך של 40 ס``מ בערך, עמוק לתוך הריאות ושואבת את כל הליחה החוצה מתוך ריאותיו, הליחה הייתה נשאבת לתוך מיכל שנמצא מאחרי המיטה של רוני, אפשר היה לראות את המיכל השקוף בכל פעם שהיה מתמלא. חוץ מדלקת הריאות שתקפה אותו החל גם גופו לפתח חום, החום הגיע לרמות של 39 מעלות ולפעמיים יותר, לא עזרו שום תרופות להפחתת החום , גופו של רוני החל רותח, עיניו שהיו קודם פתוחות רוב הזמן, עכשיו הן כבר עצומות, הוא פוקח אותם לרווחה רק בעת שהוא משתעל, אז גם כל הגוף שלו מתרומם באויר ופניו מקבלות עוית של סבל וכאב. שני מאווררים הועמדו משני צידיו של רוני, הם כוונו לעוצמה חזקה כדי לנסות להוריד את הטמפרטורה של הגוף שמיאנה לרדת . - הגוף שלו פיתח איזה זיהום, הסביר ד``ר לוינסון, יש איזה חיידק שתקף אותו ואנו מנסים להדביר אותו עם כל מיני סוגים של אנטיביוטיקה במינונים גבוהים, עד כה לא הצלחנו, יתכן ונחליט להזריק לו פניצילין או קוקטיל יותר חזק של אנטיביוטיקה, כרגע אנו מנסים לבודד את החיידק שתקף אותו, זה לוקח קצת זמן. עברו כבר עשרים וארבעה ימים מאז פציעתו של רוני, הוא עדיין שוכב מחוסר הכרה, או בתרדמת כפי שאומרים הרופאים, כבר למעלה משבוע הם לא מצליחים להוריד את החום, חום הגוף של רוני התייצב על 39 מעלות, בעזרתם האדיבה של המאווררים שלא הפסיקו לפעול כל הימים האלו, ובעזרתו של המזגן רב העוצמה שפעל בטמפרטורה נמוכה באופן מיוחד. מצבו הגופני החל מדרדר, כל הבשר שעטף פעם לפני הפציעה את גופו, הלך והצטמק, עצמותיו של רוני בלטו מאוד, הוא החל להראות כמו שלד עטוף בעור ששוכב במיטה. עיניו שקעו פנימה ועצמות לחייו בלטו מאוד על רקע חיוורונו, כל גופו הפך להיות דק עד , לולא חזהו שעלה וירד בקצב פעולת מכונת ההנשמה, לא היה ניתן לראות שיש חיים בגוף הזה ששוכב שם על המיטה, הוא נראה כמו אדם שהחיים מזמן עזבו את גופו ורק המכשירים המשוכללים הם עוד אלו שקובעים שהוא עדיין חי. והרופאים עדיין לא מצליחים למצוא את הסיבה שחום גופו לא יורד, הם עושים את כל הבדיקות האפשריות, כלום לא מצביע על האפשרות של חום גוף כל כך גבוה. - יש שתי אפשרויות למצב הזה שבו הוא נתון, אומר לי ד``ר לוינסון כשנכנסתי אל חדרו, להתייעץ באשר למצבו של רוני, אחת מהן היא שמנגנון וויסות החום במוחו של רוני השתבש ולכן אנו לא מצליחים להוריד את החום, והשניה היא שכיס המרה הוא זה שגורם לחום, גילינו בבדיקה שיתכן שהוא מוגדל קצת, אנו נמתין עוד יום יומיים ואם לא ירד החום, ניאלץ להוציא לו את כיס המרה בניתוח. - ככה כל כך פשוט, נוציא לו את כיס המרה, אולי זה יעזור ואולי לא, עקצתי. - תראה, אומר לי הרופא, אם הוא היה אדם רגיל כמובן שהיינו מחכים עד כמה שניתן והיינו עושים את כל הדרוש על מנת לא לנתח, אבל מאחר שהוא כבר כאן ומאחר והוא שוכב ללא הכרה ומאחר והוא לא אדם רגיל ומצב כזה של חום מתמשך יכול לסכן אותו,אז אין שום מוצא אלה רק להוציא את כיס המרה ולקוות שקלענו למטרה. כאן כבר העזתי בפעם הראשונה לחלוק על הרופא, בשיחה הזו הבנתי בפעם הראשונה שרפואה זה לא מדע מדויק, רפואה נבחנת כנראה על פי התוצאות, לא בהכרח על פי הדיאגנוזה. - אתם לא מוצאים לו שום כיס מרה, אמרתי לד``ר בתקיפות, אני מבקש שתמתינו, אני רוצה להבין לכאן פרופסור מבית חולים אחר שיבדוק אותו ויתן לי חוות דעת נוספת. - זו זכותך המלאה, אמר ד``ר לוינסון, אנחנו לגמרי לא מתנגדים לזה, אנחנו גם נשתף פעולה עם כל רופא שתביאו. תוך יומיים התייצב ליד מיטתו של רוני פרופסור רייכמן מבית החולים סורוקה בבאר שבע, את שמו קיבלתי מהרב פיירר ששמו יצא לתהילה בידע הרפואי שלו ובהפניה הנכונה שלו לכתובות המקצועיות הנדרשות, כמובן שפרופסור רייכמן לא הגיע לפני שקיבל את הסכמתי לשלם לו 1000 דולר לא כולל מע``מ על ההתייעצות ליד מיטת החולה, כך הוא הגדיר את זה. אחרי שעתיים תמימות שבהם בדק את רוני, ראה את הצילומים, עבר על כל הבדיקות, שוחח עם הרופאים, קרא לי הפרופסור אליו וסיכם בפני את התוצאות. - תראה , הוא אומר, רוני עדיין לא יצא מסכנת מוות, כל מערכות הגוף שלו השתבשו, להערכתי יש איזה בעיה נוספת כנראה בעמוד השדרה או יותר נכון בחוט השדרה שלא ניתן לראות אותה אלה רק בהדמית MRI , עד שלא יעשו לו את ההדמיה הזו , לא יוכלו לדעת בוודאות מה מצבו ולמה הוא לא מתעורר מחוסר ההכרה הזה, לפי צילומי הסיטי, רוב הדימומים שהיו לו במוח נספגו כבר, ולא נראה שיש נזק גדול מדי למוח, אבל בכל מקרה רצוי לעשות הדמית MRI לעמוד השדרה וגם למוח, זה יתן תמונה ממש ברורה על מצבו. - אז למה

נלסון

New member
אדוני כבוד השופט - המשך 3

, עד שלא יעשו לו את ההדמיה הזו , לא יוכלו לדעת בוודאות מה מצבו ולמה הוא לא מתעורר מחוסר ההכרה הזה, לפי צילומי הסיטי, רוב הדימומים שהיו לו במוח נספגו כבר, ולא נראה שיש נזק גדול מדי למוח, אבל בכל מקרה רצוי לעשות הדמית MRI לעמוד השדרה וגם למוח, זה יתן תמונה ממש ברורה על מצבו. - אז למה לא עשו לא עד היום MRI ?, שאלתי בתימהון. - אין להם את המכשור הזה כאן, אמר הפרופסור, בית החולים הכי קרוב שיש בו את המכשור הוא תל השומר, אמנם אפשר להעביר אותו לשם לצורך הצילום, רק שזו תהיה בעיה לוגיסטית לא פשוטה, במצבו העכשווי כל טלטול יכול לעשות לו יותר נזק. - מצידי שיביאו את המכשור אליו, אני חושב שזהו פשע שיש אמצעים נוספים של בדיקה ואף אחד עד עכשיו לא טרח לידע אותי או לנסות לפחות לנקוט באמצעים להביא אותו לבדיקה כזו. - אני מציע לך לפנות לצבא ולהתעקש על הצילום הזה, זה הצילום היחיד שיכול לתת תמונה יותר טובה על מצבו. - ומה על החום שלא יורד לו כבר כל כך הרבה זמן? אני שואל. - בקשר לחום, ביקשתי מד``ר לוינסון שיתחילו לנתק אותו מכל מיני צינורות לא נחוצים, אתה צריך להבין שכל צינור כזה שמחובר לגוף שלו, הוא מקור לזיהום, ולכן כדאי לנתק אותו מהמקורות הללו כל עוד ניתן, בכל מיקרה ראיתי גם את האולטרה סאונד שעשו לו בכיס המרה, אין שם ממצא שמצדיק ניתוח הוצאה, דיברתי איתם על זה והם ירדו מהניתוח , אין בו צורך. - תודה פרופסור, אמרתי ושילמתי לו ברצון רב את הכסף שביקש, מבחינתי הוא פתח בפני עוד חלונות אל תקווה חדשה שכמעט ונעלמה לי. נלסון.

mosheh

New member
האם שלחת מכתבים אלו לשופטים?

כל הכבוד למכתבים הללו, אבל תע לך שאף שופט לא קורא מה שכתבת בפורום, אז תשלח להם את המכתבים הללו, ותקווה שהם יקראו אותם משה

חמדה

New member
הם לא קוראים אפילו על מה שהם חתומים

אתמול סיפר לי קצין במשטרה שהוא יכול להחתים שופט אפילו על צו חיפוש בביתו, כי הוא יודע שהוא לא יקרא אותו בכלל. עצוב אבל נכון.

mosheh

New member
ומישהו יודע על זה?

אם תפנה להעיתונאים והם יפרסמו את זה, אז יהיה באלאגן במדינה, השופטים אמורים לשמור על הצדק במדינה ולא לגרום לעוול. אם יעצרו מישהו אז זה לא יהיה תקין. משה

נלסון..

ליבי נקרע בתוכי.. קראתי את הסיפור הזה בשקיקה... עם דמעות בעיניים.. אני חדשה פה.. לא כ``כ מכירה והסיפור הזה נגע לליבי.. אני מקוה ומתפללת בכל ליבי לשלום בנך!! אני מתפללת שיחזור להכרתו ויוכל לחזור לחייו אמן !!! האם נערך כבר המשפט לנהג הפוגע??? אני מקוה שאולי פעם שופט ייכנס ויקרא לפחות חלק מהדברים המרגשים האלה... האם עשו לבנך את הבדיקה?? אני כל כך מקוה שבזמן שאני כותבת את כל זה.. בנך יתעורר ובתפילה מהלב.. אמן !!

שי33

New member
נשגב מבינתינו יכולות

הרב פירר לקשר את המקרה הנכון לאדם הנכון ואכן חלונות רבים נפתחו לך משמיים, חיים אינן נקנים בכסף ואף לא באמונה נגזרים הם משמיים מחזיק לכם אצבעות ומאחל רפואה שלמה שי.

למעלה