אג"חים בעלי פוטנציאל גדול

מצב
הנושא נעול.

gili667

Member
נ.ב

אני לא מסכים
ממגוון סיבות, אבל מה זה באמת משנה? תעשה מה שטוב לך ואני מה שטוב לי. אם אתה חושב שאין סיכון בחברות כמו אפריקה ודלק נדל"ן, אז תהנה. אני לא שותף להערכות האלה. אני חושב שעדיין קיים סיכון בשוק הזה ואני לא מרגיש צורך לרדוף אחרי עוד כמה אחוזים שם. ובכלל, אין לי בעיה שיהיו לי מזומנים. בניגוד למרבית האנשים שכל הזמן רוצים להיות בשוק כדי שהוא לא יברח להם, אני מעדיף להיות בפנים כמה שפחות.
נ.ב
קבל הרבה הערכה על העמדה "ובכלל, אין לי בעיה שיהיו לי מזומנים. בניגוד למרבית האנשים שכל הזמן רוצים להיות בשוק כדי שהוא לא יברח להם, אני מעדיף להיות בפנים כמה שפחות."

jsphs7

New member
מה השווי של הקניונים הללו?

יש סיבה
יש סיבה שהאגח ינוע אל הערך המתואם, והיא שבד"כ אגחים נסחרים בכיוון הערך המתואם. הירידה שלהם לכיוון 20-40-60 היא חריגה מהנורמה שקורית אחת למאה שנה, בעיקר בגלל בהלת המונים.זה לא סיבה לחשוב שזהו מעתה והלאה אגחים יסתובבו סביב ה65, זה יהיה עבר נשכח בעוד מס' חודשים. אין שום סיבה לחשוב שאפריקה (שנמצאת לכאורה במצב הכי קשה) לא תעמוד בהתחיבויותיה בזמן, לכל היותר ימכרו מחיצת מקניון קוטרוצ'ן או מוסקו סיטי כפי שעשו עם קניון אביב. אתה יכול לפנטז שזה יחזור ל40 אג' אבל זה לא יקרה. לא לקנות דלק נדלן ב70 אג' זה חזירות, לע"ד. ובכלל לא לקנות אגח של חברת נדלן מניב עם בעלים מוכר ורציני, תמשיך לחכות ל"שולי בטחון" אתה תישאר עם המזומן עוד הרבה זמן, בשוק של היום אין שולי בטחון לכלום.
מה השווי של הקניונים הללו?
או במילים פשוטות: בכמה ניתן למכור אותם אם אפריקה תזדקק למזומן לשלם אג"ח או לבנק? אני לא יודע את התשובה. אגב, כולם חכמים בדיעבד, אבל להבנתי זה נכון להפרס גלובלית. הנה אפריקה פרוסים ברוסיה, ישראל, ארה"ב, רומניה - המצב היחסית יציב בישראל איפשר להם לממש נכסים בישראל ולתמוך בשאר העולם. מה היה קורה אם היו משקיעים רק בישראל וחלילה מלחמה גדולה שהיה גורמת נזקים מעבר לשווי בניה מחדש אלא נזק של העדר תזרים שלא מבוטח - מה היו שואלים החכמים למה לא פיזרתם סכונים מעבר לים? להבנתי, ו- Ns101 יכול לחלוק על דעתי, חברות כמו כלכלית, מבני תעשייה, אפריקה, דלק נדל"ן, דרבן, אזורים הן גדולות מדי בשביל לפול מבלי שאף אחד יתערב. אני מעריך שחברות מהסדר גודל הזה חייבות המון למערכת הבנקאית ולמוסדיים. חברה שמודיעה לבורסה: לא נשלם 5 מיליארד ש"ח הוא נזק שאף אחד לא יתן לו לקרות. אני מעריך ששלוב של הבנקים, מוסדיים וגופי שלטון ייצרו הסדר פריסה מחדש להלוואת. תחת הנחה שלחברות יש תזרים מפעילות שוטפת - במוקדם או במאוחר הכסף יוחזר.

gili667

Member
תזכורת לחלק מנכסי אפריקה

יש סיבה
יש סיבה שהאגח ינוע אל הערך המתואם, והיא שבד"כ אגחים נסחרים בכיוון הערך המתואם. הירידה שלהם לכיוון 20-40-60 היא חריגה מהנורמה שקורית אחת למאה שנה, בעיקר בגלל בהלת המונים.זה לא סיבה לחשוב שזהו מעתה והלאה אגחים יסתובבו סביב ה65, זה יהיה עבר נשכח בעוד מס' חודשים. אין שום סיבה לחשוב שאפריקה (שנמצאת לכאורה במצב הכי קשה) לא תעמוד בהתחיבויותיה בזמן, לכל היותר ימכרו מחיצת מקניון קוטרוצ'ן או מוסקו סיטי כפי שעשו עם קניון אביב. אתה יכול לפנטז שזה יחזור ל40 אג' אבל זה לא יקרה. לא לקנות דלק נדלן ב70 אג' זה חזירות, לע"ד. ובכלל לא לקנות אגח של חברת נדלן מניב עם בעלים מוכר ורציני, תמשיך לחכות ל"שולי בטחון" אתה תישאר עם המזומן עוד הרבה זמן, בשוק של היום אין שולי בטחון לכלום.
תזכורת לחלק מנכסי אפריקה
"חברת השקעות השולטת ב"אפריקה נכסים","אפריקה מגורים","דניה סיבוס","מלונות אפריקה" ו"אפריקה תעשיות",ומחזיקה בקבוצת "אלון" המחזיקה ב"ריבוע כחול" ו"דור-אלון"." באיזו ריביות נסחרים האגחים שלהם? כמדומני נמוך המעיד על אמון השוק בחברות אם אפריקה לא תשלם חובותיה בעלי האגח יוכלו להעמיד חברות אלו למכירה אשמח להסבר על פערי המחירים הקיצוניים של האגחים (יכולים להיות פערים אך לא כה גדולים)

jsphs7

New member
הבעיה שלאג"ח יש מועד פרעון

תזכורת לחלק מנכסי אפריקה
"חברת השקעות השולטת ב"אפריקה נכסים","אפריקה מגורים","דניה סיבוס","מלונות אפריקה" ו"אפריקה תעשיות",ומחזיקה בקבוצת "אלון" המחזיקה ב"ריבוע כחול" ו"דור-אלון"." באיזו ריביות נסחרים האגחים שלהם? כמדומני נמוך המעיד על אמון השוק בחברות אם אפריקה לא תשלם חובותיה בעלי האגח יוכלו להעמיד חברות אלו למכירה אשמח להסבר על פערי המחירים הקיצוניים של האגחים (יכולים להיות פערים אך לא כה גדולים)
אתה צודק וטועה. יש אג"ח במיליארדים וכך גם חוב לבנקים. נכסים כמו דניה וכביש חוצה ישראל ו431 ותזרים מפעילותם. כמה שווים היום המגרשים ברוסיה? בכמה ניתן להשכיר את המתחמים במוסקבה, מתי יתחילו להזרים? כמה מאותם נכסים משועבדים לבנקים? הנקודה היא שיש נכסים ולכן במקרה של בעיה יש אפשרות להסדר (אפריקה תאחר בתשלום אבל תמשיך לשלם ריבית משופרת ואופציות ותשלום הקרן יתחיל שנתיים מאוחר יותר). למה למוסדיים להסכים (כי הם המחזיקים הגדולים)? כי הם מחזיקים בתיקים גם את האג"ח וגם את המניה. לחברה בסדר גודל כזה סביר כי יהיו לחצים מהמערכת הבנקאית ואף של השלטון. באנגלית יש מושג: גדול מדי מכדי ליפול. הבעיה התחילה כשנתנו בארה"ב לבנק בגודל של ליהמן ברדס לקרוס. גם שם הבינו ולאחריו לא קרסו יותר קונגלומרטים אלא בהסכמה.

gili667

Member
בהחלט יש ענין של מועדים

אתה צודק וטועה. יש אג"ח במיליארדים וכך גם חוב לבנקים. נכסים כמו דניה וכביש חוצה ישראל ו431 ותזרים מפעילותם. כמה שווים היום המגרשים ברוסיה? בכמה ניתן להשכיר את המתחמים במוסקבה, מתי יתחילו להזרים? כמה מאותם נכסים משועבדים לבנקים? הנקודה היא שיש נכסים ולכן במקרה של בעיה יש אפשרות להסדר (אפריקה תאחר בתשלום אבל תמשיך לשלם ריבית משופרת ואופציות ותשלום הקרן יתחיל שנתיים מאוחר יותר). למה למוסדיים להסכים (כי הם המחזיקים הגדולים)? כי הם מחזיקים בתיקים גם את האג"ח וגם את המניה. לחברה בסדר גודל כזה סביר כי יהיו לחצים מהמערכת הבנקאית ואף של השלטון. באנגלית יש מושג: גדול מדי מכדי ליפול. הבעיה התחילה כשנתנו בארה"ב לבנק בגודל של ליהמן ברדס לקרוס. גם שם הבינו ולאחריו לא קרסו יותר קונגלומרטים אלא בהסכמה.
בהחלט יש ענין של מועדים
אך מה שמענין הוא האם האגח ישלם או לא - 20% בשנה לא הולך ברגל מועדים מעט פחות חשוב אם אפריקה תיפול משמעותו נפילת החברות הבנות שלה שהאגח שלהן נושא ריבית זעומה

jsphs7

New member
אם אפריקה תיפול הבנות יכולות לחיות בכבוד

בהחלט יש ענין של מועדים
אך מה שמענין הוא האם האגח ישלם או לא - 20% בשנה לא הולך ברגל מועדים מעט פחות חשוב אם אפריקה תיפול משמעותו נפילת החברות הבנות שלה שהאגח שלהן נושא ריבית זעומה
אם אפריקה תיפול הבנות יכולות לחיות בכבוד
אם אפריקה מגיעה לפירוק האם זה אומר שדניה מפורקת גם כן? למה? לא שאני צופה כזה תרחיש. אפריקה נכסים ואפריקה השקעות אלו 2 ישויות משפטיות שונות. 20% תשואה לא הולך ברגל - ולכן אני עדיין מחזיק ולא ממליץ.

fixrfixr

New member
ע זוב ערך מתואם !NS101

ואם תפסיד 50%? מה תעשה אז?
אני בסה"כ מנסה להעביר שאין שום סיבה שהאג"ח ינוע אל הערך המתואם בעתיד הנראה לעין. עכשיו נניח וישנה אפשרות לתנועה מבחינת המחיר בין עליה של 50% לירידה של 50% - אז זה היחס שאתה רוצה? אני לא יודע מה לגביך, אבל אותי זה מעניין לאחר הירידה של ה-50% כאשר הדאונסייד הוא כבר זניח יותר והאפסייד עד למתואם יהיה 200%. אחד הדברים הכי חשובים בשוק ההון, לדעתי - זה לא להיות חזיר. צריך להיכנס לפוזיציות בהן יש שולי ביטחון רציניים שמגנים עליך (עד כמה שאפשר) מירידות גם בטווח הקצר.
ע זוב ערך מתואם !NS101
ישלם או לא ישלם???!! (קרן+ רבית)-בעל, ביית הגון שרוצה לשמר את פעילות חברתו..( לבאייב הבוכארי שנשבע שישלם)..רכישות עצמאיות.. מאזן בספרים..ועוד ועוד

NS101

New member
מאזן בספרים?

ע זוב ערך מתואם !NS101
ישלם או לא ישלם???!! (קרן+ רבית)-בעל, ביית הגון שרוצה לשמר את פעילות חברתו..( לבאייב הבוכארי שנשבע שישלם)..רכישות עצמאיות.. מאזן בספרים..ועוד ועוד
מאזן בספרים?
בניגוד לחברות שאין להן מאזן? יש להן רק רווח והפסד?

zvikap

New member
מה אתה יכול

ע זוב ערך מתואם !NS101
מה אתה יכול
לספר לנו על המאזן שלהם?

zvikap

New member
אני יודע איפה מוצאים נתונים על האג"ח/מאזן

כנס לביזפורטל-אגחים בצד ימין
שאלתי מה תוכל לספר/לחדש לנו על המאזן של אפריקה, שגרם לך לחשוב שלבייב יחזיר את הכסף בודאות.

fixrfixr

New member
אין ודאות! רק שנגיע לירקונים מתישהוא..

שאלתי מה תוכל לספר/לחדש לנו על המאזן של אפריקה, שגרם לך לחשוב שלבייב יחזיר את הכסף בודאות.
אין ודאות! רק שנגיע לירקונים מתישהוא..
ישלם (או יעשה מאמץ לשלם) או שיהיה נקמיק כמו האדונים שרם פודים מלידר..שאף אחד בעולם לא יקנה מהם דבר יותר..

NS101

New member
אפשר לשאול

איפה אפשר לראות את התיק שלך?
אפשר לשאול
ואולי אענה
בכל מקרה, בנוגע לאג"חים - אחרי המכירה של האג"חים של אפריקה, החשיפה היחידה שלי היא דרך שחרית ז', שחרית ה' ושחרית ו'. את השאר אני שומר במזומן. לא המלצה או כל דבר כזה, כן?

cookie31

New member
אשמח לקבל איזו תמונה כללית...

אפשר לשאול
ואולי אענה
בכל מקרה, בנוגע לאג"חים - אחרי המכירה של האג"חים של אפריקה, החשיפה היחידה שלי היא דרך שחרית ז', שחרית ה' ושחרית ו'. את השאר אני שומר במזומן. לא המלצה או כל דבר כזה, כן?
אשמח לקבל איזו תמונה כללית...
כמובן רק אם אתה רוצה לספר :)

NS101

New member
הרעיון הוא באופן כללי

חח נו
הרגע כתבתי מה אני מחזיק באג"חים.
הרעיון הוא באופן כללי
להחזיק דברים שנותנים תשואה יפה עם מח"מ נמוך - דוגמת שחרית ו'. מעבר לזה, שחרית ז' ו-ה' הם אג"חים שנסחרים בניכיון די רציני והריבית האפקטיבית שמגולמת בהם לא רעה. סה"כ, הדאונסייד מוגבל ואם נראה התחזקות של הדולר, נראה אפסייד יפה.

talido

New member
למה אתה לא מחזיק קונצרנים?

אפשר לשאול
ואולי אענה
לא הסברת. האם אתה מאמין שהתמחור היום של כל האגחים במשק גבוה מידי? אם כן למה? הרי לפני שנה בדיוק התשואה של האגחים (חציון של כולם) הייתה יותר נמוכה והרבית במשק הייתה הרבה יותר גבוהה. אני עדיין עוקב אחרי החציון של כל האגחים במשק. זה המדד האישי שלי כל עוד הוא 5% מעל אגחים ממשלתיים אני רגוע. אני מאמין שהתאוריה שלי תיפול רק אם יתגלה עוד בור חדש בכלכלה (לצערי זה יכול להיות). אולי יהיה גל מימושים ואולי ירידות בגלל אינדיקטורים שליליים אבל לדעתי זה זמני והשוק ידשדש עד סוף השנהבטווח של +- 10%

NS101

New member
השאלה היא

לא הסברת. האם אתה מאמין שהתמחור היום של כל האגחים במשק גבוה מידי? אם כן למה? הרי לפני שנה בדיוק התשואה של האגחים (חציון של כולם) הייתה יותר נמוכה והרבית במשק הייתה הרבה יותר גבוהה. אני עדיין עוקב אחרי החציון של כל האגחים במשק. זה המדד האישי שלי כל עוד הוא 5% מעל אגחים ממשלתיים אני רגוע. אני מאמין שהתאוריה שלי תיפול רק אם יתגלה עוד בור חדש בכלכלה (לצערי זה יכול להיות). אולי יהיה גל מימושים ואולי ירידות בגלל אינדיקטורים שליליים אבל לדעתי זה זמני והשוק ידשדש עד סוף השנהבטווח של +- 10%
השאלה היא
איזה רווח אתה רואה את עצמך עושה באפיקים האלה לעומת כמה אתה יכול להפסיד בטווח סביר.

talido

New member
נכון לעכשיו עם תיק האגחים שלי אני

השאלה היא
איזה רווח אתה רואה את עצמך עושה באפיקים האלה לעומת כמה אתה יכול להפסיד בטווח סביר.
נכון לעכשיו עם תיק האגחים שלי אני
רוצה לשמור את ערך בו הוא ניסחר (מוותר על ריווחי הון) ולוקח קופונים. זה מספיק לי. היעד שלי היום בתיק האגח הוא לפחות 5% שנתי צמוד. מניות 15% אינדקסים 10% לטווח של שנתיים-שלוש מבחינתי רוצה=מאמין

מצב
הנושא נעול.
למעלה