אגח של אפריקה ישראל (דחוף)

מצב
הנושא נעול.

אני רוצה לקנות עכשיו אגח שלהם כמה תשואה הוא נותן ? ואיזה אגח של הקבוצה כדאי לקנות

היועצת ממש לא ממליצה לי להשקיע בזה (אבל)

אני רוצה לקנות עכשיו אגח שלהם כמה תשואה הוא נותן ? ואיזה אגח של הקבוצה כדאי לקנות
אני די מעוניין רק שאני לא יודע איזו עדיפה יש אחת שמסתיימת בעוד שנתיים ו-3 חודשים והתשואה 47 אחוז

NS101

New member
אם אתה מודע לסיכונים והם אכן קיימים

אני די מעוניין רק שאני לא יודע איזו עדיפה יש אחת שמסתיימת בעוד שנתיים ו-3 חודשים והתשואה 47 אחוז
עשה כרצונך. אני, באופן אישי, העדפתי את הסדרה שנפדית הכי רחוק - אבל זה היה ברמת מחירים אחרת לגמרי.

למה עדיף את הכי רחוק?

עשה כרצונך. אני, באופן אישי, העדפתי את הסדרה שנפדית הכי רחוק - אבל זה היה ברמת מחירים אחרת לגמרי.
למה עדיף את הכי רחוק?
ואיזה תשואה מקבלים עליה

NS101

New member
למה?

למה עדיף את הכי רחוק?
ואיזה תשואה מקבלים עליה
למה?
מפני שאני העדפתי את האג"ח הכי זול מבחינת אג' לנייר. לדעתי, אם החברה תצליח לשלם, אז יש פה הכי הרבה בשר לעליות. אם לא והחברה תלך לפירוק, אז שם הסיכוי הכי גדול להחזיר את הקרן ואפילו רווח מסוים (ברמת המחירים ההיא). את התשואה אתה מוזמן לבדוק בעצמך, זו הייתה סדרה י"ד של אפריקה. אני לא ממליץ או משהו, כן? יש פה מידת סיכון אמיתית.

באיזה מחיר אתה קנית אותה ?

למה?
מפני שאני העדפתי את האג"ח הכי זול מבחינת אג' לנייר. לדעתי, אם החברה תצליח לשלם, אז יש פה הכי הרבה בשר לעליות. אם לא והחברה תלך לפירוק, אז שם הסיכוי הכי גדול להחזיר את הקרן ואפילו רווח מסוים (ברמת המחירים ההיא). את התשואה אתה מוזמן לבדוק בעצמך, זו הייתה סדרה י"ד של אפריקה. אני לא ממליץ או משהו, כן? יש פה מידת סיכון אמיתית.
באיזה מחיר אתה קנית אותה ?
האם אתה מחזיק אותה עדיין ?

Godu

New member
הסבר פשוט יותר

למה עדיף את הכי רחוק?
ואיזה תשואה מקבלים עליה
הסבר פשוט יותר
קטונתי מלפרש את NS, אבל בכל זאת אנסה הסבר במילים שלי: כאשר יש לך שני אג"חים באותה תשואה לפדיון אבל לטווחים שונים, אם אתה קונה את הרחוק יותר אתה בעצם ממנף את ההשקעה. למה ? כי התשואה לפדיון היא שנתית ובאג"ח הקצר תקבל את התשואה כפול X שנים בעוד שבארוך תקבל תשואה כפול X+Y שנים.

NS101

New member
כן, זה נכוןן במידה מסוימת

הסבר פשוט יותר
קטונתי מלפרש את NS, אבל בכל זאת אנסה הסבר במילים שלי: כאשר יש לך שני אג"חים באותה תשואה לפדיון אבל לטווחים שונים, אם אתה קונה את הרחוק יותר אתה בעצם ממנף את ההשקעה. למה ? כי התשואה לפדיון היא שנתית ובאג"ח הקצר תקבל את התשואה כפול X שנים בעוד שבארוך תקבל תשואה כפול X+Y שנים.
כן, זה נכוןן במידה מסוימת
כל הרעיון הוא שמחיר של אג"ח הוא היוון של תזרים מסוים לפי התשואה לפדיון. ככל שהתזרים שאתה מהוון הוא ממושך יותר, כך המחיר שלו רגיש יותר לתשואה לפדיון. מה שקרה, בשביל לשמור על אותה רמה של תשואה לפדיון בין הסדרות השונות - אלה עם הפקיעה הרחוקה ביותר, הגיעו למחירים הזולים ביותר - תוך התעלמות מעצם העובדה שאם החברה תלך לפירוק, אז לא יהיה הבדל מי אמור להיפדות מתי. שלא נדבר על זה שבכלל הפדיון לכשלעצמו לא רלוונטי, כי תוך שנה נדע אם החברה שורדת או לא והתשואות תגיבנה בהתאם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה