אגוזים לילדים

אגוזים לילדים

מלבד סכנת החנק שהיא מובנת, הגיונית וידועה, האם יש עוד סיבות לא לתת לילדים אגוזים. כוונה האם אגוזים שייכים למזונות המסוכנים (גם בלי סכנת החנק, נגיד שטוחנים אותם) כמו למשל : דבש.

ממה שאמרו לי, הבעיה היחידה היא

בעיית החנק, כלומר, אפשר לתת לילדים אגוזים ושקדים טחונים דק.

לאה_מ

New member
סכנת החנק היא לאו דוקא מבליעה

של אגוז שלם, אלא משאיפה של חלקיקים קטנים שעלולים להדבק לקנה הנשימה ולעשות שם חסימה. לפני כשנה סיפרה אצלי בפורום אמא על אחיה שנפטר בגיל 1.10 מחסימה כזו. סיפור מזעזע. לכן, פיצוחים זה מסוכן בכל דרך, גם טחון!

דפנהאי

New member
לפי מה שידוע לי יש סכנה אמיתית

דוקא בבוטנים ומוצריהם, מעבר ליצירת הליחה המוגברת, בוטנים הם חומר מעורר אלרגיות במקרה הקל, ויכול לגרום לתופעות כמו של עקיצת דבורה למי שרגיש לדבורים - כלומר עד כדי חנק מהיר בשל התנפחות של קנה הנשימה. לגבי שאר האגוזים אני חושבת שאין בעיה כזו. אגב, זו הסיבה שבגדול לא ממליצים על במבה עד גיל שנה, למרות שלרוב האוכלוסיה אין בעיית אלרגיות בכלל ולבוטנים בכלל.

ולעידן אסור בוטנים ומוצריהם בגלל

האסטמה של העור. שלשום קראתי את ההוראות של הרופא - וגם את זה מצאתי שם...
אני מתחילה להתקרב לעפרה בנושא "אהבת" החורף - רק בגלל מה שזה עושה לעידן, מרוב גירודים נהיו לו ממש פצעים וקילופים עם דם (גיליתי את זה הלילה וכמעט בכיתי). מחר אני אצרף שוב לגננת העתק מהמכתב של הרופא, את החימום בטח לא יכבו אבל מה שאפשר שישגיחו, איזה בעסה - איזה מגניב היה הגוף שלו בקיץ
תודה דפנהאי, יום טוב
יעל

jif

New member
../images/Emo26.gifיעל, אפשר בקשה קטנה?

כל פעם אני מגלה בזכותך דברים שאסורים לסובלים מאטופיק. יש לך רשימה מסודרת כזו שקיבלת? תודה מראש

ביום ראשון על הבוקר נסעתי לרופא שלו

לחדש את המרשם (בקיץ לא השתמשנו) יש לו קרם שרוקחים בבית מרקחת, ואנחנו שמים פעמיים ביום - אחרי המקלחת בערב ומאתמול גם לפני הגן. הרופא הוא הראל אביקם (מקוה שאני זוכרת נכון) שממש מומלץ ונמצא ברשימה של הפורום. שניה - באו אורחים...

../images/Emo35.gif מאיזה גיל מותר בעיקרון??

לפני כמה שבועות הגעתי לגן וראיתי את הילדים יושבים ואוכלים פקאנים.. בדיוק נכנסתי עם עוד אמא אחת שהיא במקרה אחות במחלקת ילדים, שתינו היינו מזועזעות ופנינו למטפלות ואמרנו שאסור מתחת לגיל 5 וכו'.. הן התווכחו איתנו שמותר מגיל 3.. אותו דבר קרה כמה שבועות קודם עם פופקורן שנתנו להם ואני יודעת שגם פופקורן אסור מתחת ל5.. המזל שמורן לא נוגע בדברים האלה, לא פופקורן ולא אגוזים ובכלל רשימת המאכלים שלו מאוד מצומצמת אחרת הייתי עושה רעש ובלאגן.

ashlaya

New member
כמה שידוע לי עד גיל 5

שמעתי שעכשיו עבר חוק שיהיה כתוב על הפיצוחים במפורש

אני יודעת שהחוק היבש אומר

שלא לתת לילדים אגוזים ופיצוחים לפני גיל 5, אבל אני מכירה הרבה מקרים שבהם הוסיפו לילדים שקדים או אגוזים טחונים דק דק, ממש לאבקה, לאוכל ולא נרשם שום דבר חריג, בטח שלא חנק.

ר של דן

New member
בטיפת חלב המליצו לי

להוסיף לדניאל שקדים טחונים בגיל קטן לדיסה שלה, כדי שתשמין קצת. אז בטח סכנה כזו לא קיימת. רק של החנק.

למעלה