אגודת העיתונאים נגד הוועדה לבחינת עתיד השידור

  • פותח הנושא d1f2
  • פורסם בתאריך

d1f2

Active member
אגודת העיתונאים נגד הוועדה לבחינת עתיד השידור

אגודת העיתונאים בירושלים עתרה היום לבג"ץ נגד שרי האוצר והתקשורת בדרישה ליישם את הרפורמה ברשות השידור, וכן ביקשה צו ביניים לבטל את הוועדה שהקים שר התקשורת לבחינת עתיד השידור הציבורי - או להפסיק את חברותם בוועדה של היו"ר רם לנדס וחברת הוועדה קרני זיו.

האגודה גם דורשת לחשוף פרטים של לגבי מה שהיא מכנה "דו"ח סודי" שהוגשו לשר התקשורת לגבי הרפורמה ברשות, וכן למסור את מכתבי ניגוד העניינים של לנדס ושל זיו.
לטענת האגודה, התנהלותו של שר התקשורת, שהחליט להקפיא את הרפורמה ברשות בעלות של 770 מיליון שקל ולבחון מהלך דרמטי יותר להבראת הרשות, היא "בלתי קבילה ממש... בחר במדיניות של ניהול ענייניה של רשות השידור באמצעות התקשורת בלבד, תוך התעלמות בוטה מהעותרים - נציגי העובדים כזכור, ותוך יצירת סיכון של ממש ליכולתה של מדינת ישראל לממש רפורמות בשוק הציבורי".

בהתייחס למינויו של לנדס, הבעלים של חברת קודה תקשורת, נטען כי השר "מינה ועדה לבחינת השידור הציבורי, שבראשה עומד בעלים של חברת הפקות פרטית, בעל אינטרס מובהק בפניו של השידור הציבורי לאחר הרפורמה. מינוי זה מעיד על הכוונה העומדת מאחורי מינוי הוועדה - חיסולו של השידור הציבורי כגוף יוצר והפיכתו לגוף טלוויזיוני משדר הקונה הפקות קנויות מן המוכן". העתירה הוגשה גם נגד לנדס וזיו, וכן נגד רשות השידור.

העותרים התייחסו לטענות כאילו האשמה היא בהנהלה של רשות השידור, וכתבו כי "ככל שסוברים השר הממונה ושר האוצר כי אין להפקיד את ניהול הרפורמה בידי ההנהלה הנוכחית, הרי שהדרך לטפל בבעיה זאת היא החלפת ההנהלה ולא חיסולה של הרפורמה וסגירתה של רשות השידור. יתכבד נא מי שמינה את המנהלים ויפעל גם להדחתם, ולא לשבירת מטה לחמם של מאות עובדים".

בהתייחס לרפורמה ברשות השידור טענה אגודת העיתונאים כי "הסכם זה, שהוא המודרני ואולי הנועז ביותר בשירות הציבורי, בא להביא לקיצם את הסכמי העבודה הישנים, שלטענת השר הממונה כובלים את ידי רשות השידור, ולהעניק לשידור הציבורי את הגמישות הנדרשת לניהול כוח האדם, יד חופשית כמעט בהכנסת טכנולוגיות חדשות, החלת שעון נוכחות, מעבר להסכמים גלובליים, צמצום הוצאות על ידי ריכוז פעילות הרשות בשלושה מרכזים ועוד".

את אגודת העיתונאים ייצגו עורכי הדין אופיר טל, לואיז ספורטס ונעמי ווסטפריד ממשרד גלעד שר, קדרי ושות'.

http://www.themarker.com/advertising/1.2121384
 
למעלה