אבי אפרתי על קליפסו...

prizman

New member
למען האמת,
בניגוד למה שנכתב שם, גם התמונות נראות גרוע.
שום דבר שם לא נראה מעורר תיאבון.
 
יש כבר תגובה של עומר מילר ברשת...
האמת, איך אפשר לצפות שמטבח אחד שאמור להאכיל 1000 איש בו זמנית יהיה איכותי או יצירתי ?
&nbsp
 

pix37

New member
התגובה של עומר מילר באינסטגרם שלו
omermiller
המעשה הקל הרי היה להתעלם מהביקורת של אבי אפרתי בוואלה. הלא אמרו עלי כבר הכל, שאני מזויף, שאני לא יודע לבשל, שאני רק באינסטגרם, שאני חסר בטחון ומה לא. אבל הזמנים השתנו. ועיתונים ואתרים גוססים צריכים הקלקות וכניסות ובינינו, את אף אחד לא מעניינת ביקורת טובה. אני מודה שגם אני כקורא, כי ככה הורגלנו, מחפשים בביקורות את ההשחזה, את הנעיצה, את הדם ואת המוות. ממש כמו מחזה שייקספירי. אני מניח שחלקכם בכלל לא קרא את הביקורת של אבי אפרתי היום בוואלה ובעצם הכתיבה שלי פה, אני יורה לעצמי ברגל כי מיד תכנסו ותקראו את הכתבה שבה אבי שוחט אותי ואת קליפסו. אז תחסכו לעצמכם. לא תמצאו בכתבה אף מילה טובה ומי שבא לו לבטל את ההזמנה שלו למסעדה בגלל הביקורת הזו - לא אנטור טינה. המסעדה נפתחה רשמית רק לפני 10 ימים ועדיין יש עוד הרבה עבודה (למסעדה רגילה לוקח זמן, בטח ובטח לכזו שגם קשורה לחוף באוגוסט שמאכיל שלושת אלפים איש ביום - לא תירוץ, סתם נתון מלהיב) אבל זה לא מעניין את המבקרים, הם כאמור צריכים הקלקות ושידברו עליהם ועל הכתבה שלהם. אני לא אכנס פה למה לדעתי לא צריך פונקציה של מבקרי מזון ב-2017 כשלכל אחד מכם יש אינסטגרם ופייסבוק שבו כל אחד מתאר בזמן אמת את החוויה שלו לכל חבריו, זה לפעם אחרת (ספוילר: זה מקצוע מחריד).
אני לא ארד לרמה של אותו מבקר כי יש לו משפחה וחברים שלא מגיע להם לעבור את מה שהוא גורם לי לעבור בכל פעם כשהוא מטנף עלי פעם אחר פעם בכל מקום בו עבדתי (היי, אין לי צורך שתסנגר עלי, וותר על המצפון שלא קיים אצלך) מילא שאני לא מעריך את דעתו, אני קצת מרחם עליו, זה לא פשוט להיות פסיכולוג מתוסכל שלא מבין כלום באוכל, מטפל בקולגות שלי ואז צריך לאכול את מה שאני מבשל. גם אני הייתי נתקל במעין דיסונס שכזה עם עצמי אם הייתי צריך לחיות חיים כאלה אומללים. במקום זה, בחרתי ליצור בחיי, בחרתי לגרום לאנשים להפגש, לאכול, להתרגש, לחוות שזה הרבה יותר ממה שאני יודע שחולמים עורכים וכתבי אוכל וזה בסדר, כל אחד עושה את מה שנראה לו נכון באותו הרגע. ומה שנראה לי נכון בזה הרגע, הוא לומר לכם שתלכו להזדיין. במובן הכי מהנה ושחררו אותי בא׳מאשלכם כי זה כבר פתאטי והפנטזיות שלכם לעוד הקלקות בגלל שכתבתם ״עומר מילר״ בכותרת בהומפייג׳ היא טריק עייף, משומש, נדוש ועלוב, בדיוק כמו ביקורות האוכל. אז רוצים לעשות גם מהטקסט הזה אייטם? בי מיי פאקינג גסט, לא ציפיתי לפחות כי גם אתם שבויים בלופ ההקלקות כדי למכור פרסומות. אמר פעם אדם חכם שאין לי מושג מיהו: אדם חי בטעות ומת באמת: אני חי באמת. ומה איתכם?
 

Sanchez

Member
אף מילה עניינית על האוכל עצמו...
אם מישהו לא השתכנע מהביקורת של אפרתי וחשב לתת בכל זאת סיכוי... בא מילר עצמו ותקע את המסמר בארון ושלח את כולנו להזד$$ן.
&nbsp
אז כנראה שמדובר על מלכודת תיירים/משתזפים, שמנסה לתפוס 3000 פיות ביום ולהשחיל אותם...
 

oreldi

New member
תגובה של ערס
במקום להתייחס עניינית לביקורת הוא בוחר בדרך הנלוזה של לתקוף את המבקר. אותו מבקר שפירגן לו בביקורות רבות. האמת- לא מפתיע. בן אדם שעסוק כל היום ליחצן את עצמו למוות באינסגרם ובאמצעי המדיה השונים לא יכול לצאת ממנו משהו טוב.
 
אין לי אינסטגרם אבל...
אני יכול להגיד שכל הארוחות שלי במקומות של עומר מילר היו גרועות עד מביכות. שולחן הייתה מסעדה איומה (אכלתי שם שלוש פעמים. הראשונה הייתה סבירה, אבל השתיים האחרות היו באמת מביכות). סוסו אנד סאנס זו המבורגריה יקרה ולא מוצלחת.

אני גם לא חושב שהביקורת של אפרתי הייתה קטילה לשם הקטילה, בניגוד לאלו של שגיא כהן. עומר מילר, לפחות על פי כל מה שהוא הגיש לי במסעדות שלו, לא מבין כלום באוכל.
 

החתולית

New member
הגבתי למה שעומר מילר כתב
ומעתיקה לכאן:
אני לא בעד עריכת ביקורת בתקופת הרצה, אבל גם לא בעד השתלחות אד-הומינם במבקר שמבצע את תפקידו. היה טוב יותר אילו היית מגיב עניינית לביקורת, ולא מצטרף להשתלחויות האופנתיות בעיתונאים.
&nbsp
 

Geralt of Rivia

New member
 
חצי קשור - על ביקורות בהרצה
מי בעצם אמור ללכת למקום בהרצה לפי הלוגיקה הזאת? אני בטוח שהמקומות לא בדיוק היו רוצים שסועדים מן הישוב ידירו את עצמן ממסעדות חדשות. אגב יש לזה (סוג של) פתרון - הנחת הרצה - אבל אני משוכנע שזה לא היה כלול בתפריט הבנאלי של מסעדת הפייסבוק הזאת.
רוצים לנסות לפני הפתיחה? יש לכם מכרים וחברים, ערכו להם ארוחות כיד המלך, ואז תפתחו, לכולם, מבקרי מסעדות ואחרים.
 

Sanchez

Member
כן...היתה שם הנחה על פלטת פירות...
הורידו את המחיר ל 190 ש"ח.
&nbsp
פתחו את המסעדה בשיא הקיץ כדי לתת את המכה של החיים. בחורף הרי כלב לא נכנס לשם. אז יש להם 4 חודשים לכסות השקעה ולאכיל 3000 פיות ביום.
 

החתולית

New member
הרצות בדרך כלל עובדות כך:
שבוע הרצה לחברים ומכרים, לאחר מכן הרצה של שבוע עד עשרה ימים לקהל הרחב. נהוג לתת הנחה על התפריט בתקופת ההרצה.
&nbsp
אני חושבת שמבקרי מסעדות לא צריכים לכתוב ביקורת על מסעדה בהרצה, אלא אם כן הם מבקרים במסעדה פעמיים - פעם אחת בתקופת הרצה ופעם נוספת לאחר מכן - וכותבים ביקורת המסכמת את שני הביקורים.
&nbsp
מישהו הסב את תשומת לבי לכך שתקופת ההרצה של קליפסו הסתיימה לפני הביקור של אבי אפרתי. יכול להיות. לא בדקתי את העניין, והיה נדמה לי שהמסעדה עדיין בהרצה.
 

erezavn

New member
גם מסעדות בהרצה צריכות לעמוד בסטנדרטים סבירים
מסכים שלא פייר לשלוח מבקר למסעדה בהרצה. בתקופה הזו הגיוני שיהיה בלבול גם בשירות וגם בתפקוד המטבח. אבל בשורה התחתונה, רמת האוכל צריכה להיות סבירה ולספק תמורה סבירה לכסף (הרי הם רוצים שאנשים יחזרו לשם). זה נכון בודאי למסעדנים ושפים עתירי ניסיון.

אבי אפרתי מצטייר בעיניי כאחד המבקרים היותר סולידיים ולא מתהלמים בתקשורת. בניגוד לכמה מהקולגות שלו. גם אם הוא ישב בקאליפסו בתקופת ההרצה, אני מעריך שמה שכתב שיקף מציאות. (עגומה למרבה הצער).

באשר לקאליפסו. לי אין שום עניין להיכנס אליה.
השילוב של מסעדת חוף עצומה (מסעדה שאמורה להאכיל 3,000 איש ביום לא יכולה לדעתי להיות איכותית. לפחות לא בישראל) ושף/טבח/סלב/אושיית אינסטגרם, שאני אישית לא מחזיק ממנו מבחינה קולינרית, לא עושה לי את זה.
 

החתולית

New member
גם בעיני אפשרתי הוא מבקר לא מתלהם
ובדרך כלל ענייני. מילר טוען שיש פה עניין אישי, אבל אני לא נכנסת לזה.
&nbsp
&nbsp
 
למעלה