אבודים - הפודקאסט הישראלי: תגובה מידית ל-604

shanytopper2

New member
Don't tell me what I can't do!

שנאמר ע"י סמוקי הציטוט האהוב עלי מהפרק ואגב, אני מאד מסכים, עושה רושם בינתיים שסמוקי לא משקר לסויר וריצ'ארד הוא אולי לא אומר את כל האמת, דבר שלפעמים יכול לההיות יותר גרוע משקר, אבל הוא בהחלט נראה כאילו הוא הרבה יותר קרוב ללהיות הבחור הטוב מאשר ג'ייקוב

אלעד ר

New member
מי שאוהב את סמוקי שירים את היד

יש דבר בזה שהוא כביכול הבחור שייתן לנו את התשובות להן חיכינו, בינתיים קל הרבה יותר להזדהות עם סמוקי מאשר עם ג'ייקוב לדעתי. ג'ייקוב הביא מטוס שלם של נוסעים רק כדי שכולם ימותו על האי ועד סוף העונה מספר האבידות כנראה עוד יגדל. תחת ג'ייקוב משרתים אנשים עם מניעים מפוקפקים; רוצחים, חוטפי תינוקות וילדים, שלא מהססים להרוג אנשים בלי סיבה (כמו בפרק הפרימיירה שבה בקור-רוח אמר דוגן לירות בלוסטיז). אני לא מקבל את זה שיגידו לנו בסוף העונה שהאחרים הם טובים, כי כל דבר שהם עשו עד עכשיו מוכיח אחרת, וגם עדיין לא קיבלנו תשובה למה הם חיסלו כפר שלם של דהארמה.

daeve1

New member
../images/Emo58.gif מצטער, אבל אני לא מסכים.

אני חושב שהוא כן משקר. אם הוא לא, אז מה היה כל הקטע עם הילד שאמר לו שהוא לא יכול להרוג את סויר ופלוק שצועק לו בחזרה "אל תגיד לי מה אני לא יכול לעשות!".. יעני, נראה כאילו הוא כן מתכנן להרוג את סויר, אבל כפי שהילד אמר הוא לא יכול לעשות את זה בעצמו (משום מה). קשה לי להאמין שהאי הוא סתם אי ולדעתי הוא (פלוק) מתכנן להיפטר מכל ה"יורשים" של ג'ייקוב, אבל כל דבר אצלו נעשה בתחמנות, והכל אצלו מתוכנן מראש כמה מהלכים קדימה. אז נראה לי שהסיבות לכך שהוא למשל הציל את סויר כשהוא עמד ליפול מהסולם ולא נתן לו ליפול אל מותו זה לא בגלל שהוא לא רוצה להרוג אותו והוא באמת ובתמים רוצה לברוח איתו מהאי, אלא מפני שהוא רוקם תוכנית מתוחכמת והרבה יותר גדולה להפיל את אנשי ג'ייקוב והיורשים, והוא משתמש בסויר כעוד כלי משחק כפי שעשה עם לוק ובן. מדובר בסוג של משחק שחמט. ופלוק לא מסתפק רק בלהפיל את המלך, הוא רוצה גם להפיל את כל החיילים (רגלים), הצריחים, הפרשים ואולי גם את.. המלכה? (במידה ויש כזו)

Engelous

New member
לגיטימי :)

אנחנו חושבים שהוא דובר אמת משתי סיבות - קודם כל, כמו שאמרנו שם, בגלל הפן הדרמטי, ואיך שטרי או'קווין מביע את עצמו בסצינות שלו כפלוק. הסיבה השניה היא שבמשך 5 עונות ראינו, כמו שאמרנו, "ג'ייקוביסטים", והם שיקרו על ימין ועל שמאל, הפיצו מידע שגוי, ובכלל התנהגו בצורה מאד מניפוליטיבית בלי לפחד. מצד שני, כן - גם סמוקי היה די מניפולטיבי, במיוחד אם מניחים שמאז העונה הראשונה הוא כבר מתכנן להשתמש בגוף של אחד המועמדים... בכל מקרה, בבירור יש פה משחק/מאבק עם חוקים ברורים שאנחנו עוד לא מכירים. השאלה היא מי טוב ומי רע - וזו שאלה מאד גדולה שלמרות שקראנו לסמוקי "המפלצת" במשך חמש עונות אני לא חושב שאפשר לומר שהתשובה אליה ברורה...

daeve1

New member
../images/Emo58.gif זה שהוא שחקן טוב

לא בהכרח אומר שהוא דובר אמת :) ואתם טוענים שסמוקי מעולם לא שיקר בניגוד לאחרים.. אז אתם לא קוראים לכל ההתחזות שלו ללוק והדברים שהוא אמר לבן "שקר"? כמו שאמרת, הוא מאוד מניפולטבי. אני בהחלט יכול לראות אותו מזייף רגשות בשביל לעבוד על סויר שהוא דובר אמת. אני יודע שעליכם הוא הצליח לעבוד
אגב, בנוגע למי שסמוקי אמר שהוא אהב ואיבד.. אני תוהה, אם התאוריה שלי נכונה ובאמת מדובר פה בסוג של משחק שחמט ענקי, האם הוא איבד את המלכה שלו? האם זה קרה בגלל ג'ייקוב וזו הסיבה האמיתית לנקמה שלו? האם המלכה של ג'ייקוב היא השולטת האמיתית בהכל וזו שהמציאה את אותם "חוקים"? המממ...

daeve1

New member
../images/Emo58.gif אוקי, ועכשיו אחרי שחשבתי על זה עוד

קצת.. אם אני לא טועה (אבל אולי אני כן. אני לא מבין כל כך בשחמט
) מקבלים ניצחון טכני כשמפילים את המלכה. אז אולי, לסומקי היה פעם צבא והוא פתח במלחמה נגד ג'ייקוב אך הפסיד כשהמלכה שלו מתה ובעקבות כך חייליו נלקחו ממנו (או שהם גם מתו) ובגלל ההפסד הזה הוא נאלץ לשרת את ג'ייקוב ולהפוך למגן של האי שלו ונהיה אסור עליו להרוג אותו אלא אם הוא ימצא סוג של "נקודת פריצה". למרות שאני עדיין לא בטוח למה אסור לו להרוג את סויר והשאר (שוב, לא מבין בשחמט
).. אבל אולי ככה נוצרו החוקים.. אולי גם המטרה האמיתית של סמוקי היא לאגד חיילים לצד שלו ולפתוח במלחמה חדשה ולהרוג אחת ולתמיד את המלכה של ג'ייקוב (אילנה? אולי..) ובכך להחזיר לעצמו את השליטה על האי וגם לחזור למקדש (שיכול להיות שזה הבית שלו שאליו הוא רוצה לחזור). המממ.. מה דעתך?

tal901

New member
לא מקבלים ניצחון טכני על המלכה.

למעשה אין מהלך בשחמט שמוביל לניצחון טכני [חוץ מלברוח מהשולחן...]

daeve1

New member
כן, גם את זה אמרו לי כבר.

אבל זה עדיין לא הורס את התאוריה שלי.

tal901

New member
לא הורס בכלל רק שאל תיבנה על

זה שיש "מלכה" באי כי מהלך נהוג זה לפתות את היריב עם הזדמנות ל"אכול" את המלכה ולהסיח את דעתו על ידי פעולה בצד השני. בשחמט היחידי שחשוב הוא המלך כל השאר הם להגנתו ולהקרבתם "כרצונו". ואכן מלך לא יכול לאכול מלך וזה הקבלה מצויינת לג'ייקוב וסמוקי.

daeve1

New member
הממ.. כן, כפי שאמרתי..

כבר התייעצתי על העניין אם מישהו שמבין בשחמט והוא כבר סיפר לי על כל העניין הזה. המלך הוא ה"עליון" במשחק, לא המלכה. למען האמת לא הייתי כל כך בטוח בעצמי בדברים שאמרתי.. עד ששמעתי ממישהו שמבין. עכשיו אני חושב שההקבלה לשחמט נהיית הגיונית אפילו יותר.

daeve1

New member
ועוד משהו אחד לתאוריה..

מסתבר שבשחמט מלך לא יכול לאכול מלך אחר.. המממ..

tutiris

New member
בעונה הראשונה

ג'ון לוק הסביר לוולט שבמשחק שח מט יש מלחמה בין שני צדדים- השחור והלבן, אחד טוב ואחד רע...

lien124

New member
ולמרות זאת אין סיכוי שמה שסמוקי וג'ייקוב

משחקים בינהם זה דמקה משום שדמקה זה משחק פשוט מדי

למעלה