אבא, איך ניצחנו את היוונים ?

אבא, איך ניצחנו את היוונים ?

אבא, איך ניצחנו את היוונים ? -בעזרת השם. -אז בשביל מה המכבים? -הם היו רק החיילים . השם עזר להם בעזרת השם, וברוך השם הם ניצחו . -המכבים היו חיילים? -אה... חיילים של השם, צבאות השם. -אז המכבים היו חב"דניקים -לא! לא! חס וחלילה!! הם היו ליטאים. -ליהודה המכבי היה נשק ? -כן . -אז יהודה המכבי היה חילוני או גוי ? -חס ושלום, מה פתאום חילוני או גוי? -אבל רק חילונים וגויים הולכים לצבא -פעם גם דתיים היו הולכים לצבא. -למה המכבים הלכו לצבא ואנחנו לא? -כי היום התורה שומרת עלינו . -ואז התורה לא שמרה עליהם ? -אולי תלך עם מוישי לקרוא קצת משניות? -המכבים למדו משניות? -למדו תורה. הרבה תורה . -ולא עבדו? -חס ושלום. -אז אנטיוכוס נתן להם כסף ? -לא . הם עבדו והרוויחו פה ושם. -בשחור כמו דוד יענקי? -יענקי לא עובד בשחור ! -אז במה עבד מתיתיהו ? -הוא היה חקלאי. -מתיתיהו היה תאילנדי ? -ד' ירחם, מה פתאום תאילנדי ? -אז איך הוא עבד בשדה עם חולצה לבנה? -ומנין לך שלבש חולצה לבנה? -מוישי אמר לי שיהודי אמיתי הולך רק עם חולצה לבנה . -אתה מבלה יותר מדי עם המוישי הזה. אבל הוא צודק . -מה רצו המכבים? -הם רצו מדינה יהודית עצמאית, שהם ינהלו אותה . -זה גם מה שאנחנו רוצים? -כן, אבל אסור לנו להגיד את זה. אנחנו לא ציוינים. -אבא, אני רוצה להיות מכבי, ציוני , חייל !! -געוואלד! מה קרה לך ?! -בצחוק אבא, אני הולך להופעה של שוואקי. -אה, יופי. תמסור ד"ש

למעלה