´ישראל מתירה הכנסת חוואתמה´

´ישראל מתירה הכנסת חוואתמה´

´ישראל מתירה הכנסת חוואתמה´
נכתב ע"י: ניר יהב

עיתון "אל-קודס אל-ערבי": אבו מאזן מנסה לשכנע את ישראל להכניס לשטחים מספר מנהיגים, כדי לנטרל את ההשפעה הסורית עליהם * ישראל הסכימה עקרונית

ישראל נתנה את הסכמתה העקרונית להכניס את מזכ"ל החזית הדמוקרטית נאאף חוואתמה ומנהיגים פלשתינים נוספים לתוך שטחי הרשות הפלשתינית. כך מדווח העיתון "אל-קודס אל-ערבי", היוצא לאור בלונדון.

לפי הדיווח, יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן מנסה בכל כוחו לשכנע את ראש הממשלה אהוד אולמרט להתיר למנהיגי הפלגים הפלשתינים הנמצאים בסוריה להיכנס לשטחי הרשות הפלשתינית. מקורות ביטחוניים מסרו לעיתון כי אבו מאזן מעוניין למנוע כמה שאפשר מסוריה להתערב בעניינים הפלשתינים ולהשפיע על המנהיגים. המקורות מסרו כי בכוונתו של אבו מאזן לבקש מאולמרט להכניסם לשטחים וכך לנטרל את ההשפעה הסורית.

לדברי המקורות, ישראל הסכימה עקרונית להשיב מספר מנהיגים פלשתינים בכירים לשטחי הרשות, ביניהם חוואתמה ואנשי הפתח: אבו מאהר ע´נים, מוחמד ג´יהאד עדוי ומוחמד עפאנה אבו אל-מועתסם.

לפני כשבועיים נועד יו"ר הרשות עם חוואתמה בירדן. במהלך הפגישה הביע חוואתמה את רצונו לשוב לשטחי הרשות. בשבוע שעבר נפגש אבו מאזן עם ע´נים, עדוי ואבו אל-מועתסם, ועדכן אותם על הסכמתה העקרונית של ישראל להכניסם לשטחי הרשות. ראש הלשכה הפוליטית של אש"ף, פארוק קדומי, הנמצא בתוניס, לא הגיע לפגישות בירדן ומסר כי אין בכוונתו לשוב לשטחי הרשות.

עודכן ב- 21/08/2007 08:44:00
 
למעלה