תשלום מיסי ועד בית - מעלית/בלי מעלית

אגדת עם

New member
בבנין משותף בו הותקנה מעלית, חלק מהדיירים שילמו על ההתקנה וחלק לא. לפי אתר הכנסת כל הדיירים חייבים בהשתתפות בהוצאת המעלית, גם אלה שמשתמשים בה וגם אלה שלא. כלומר, גם מי ששילם התקנה וגם מי שלא. הגישה למעלית היא באמצעות מפתח, שקיבלו רק מי ששילם עבור התקנת המעלית.
האם נכון הדבר שכולם חייבים בתשלום הוצאות זהה עבור המעלית, בלי קשר לבעלות?

קבצים מצורפים

• חוק המקרקעין.PDF
    KB 81.2 · צפיות: 4
מעלית שנתן הקבלן בזמן בניית הביניין. כולם מישתתפים בהוצאות . כולל קומה ראשונה שלא נוסעת במעלית
מעלית שניבנתה אחרי שנים. רק מי שיש לו מפתח ומישתמש במעלית . חייב לשלם גם אחזקה . ייתר הדיירים לא .
יתקינו צלחת לקליטת כול ערוצי הTV של ארה"ב . רק מי שקולט מהצלחת . מיתתף בהחזקת הצלחת . לא כול הדיירים. כי זה לא רכוש משותף
גם המעלית היא לא רכוש משותף . היא שייכת רק למי ששילם עבורה

גבי 18

New member
כל הדיירים משתתפים בהוצאות אחזקת המעלית, גם אלה שלא שילמו וגם הדיירים בקומת הקרקע. המעלית שהותקנה היא רכוש משותף. זה כתוב במפורש, בחוק המקרקעין סעיף 159 ( ד ).
" כל בעלי הדירות יהיו חייבים להשתתף בהוצאות אחזקתה והפעלתה של המעלית "
אלה הם הוראות החוק שמחייבות. אני מכיר מצבים בהם כאשר הוסיפו מעלית וכולם השתתפו, החליטו שקומות הקרקע לא ישתתפו בהוצאות.

כל הדיירים משתתפים בהוצאות אחזקת המעלית, גם אלה שלא שילמו וגם הדיירים בקומת הקרקע. המעלית שהותקנה היא רכוש משותף. זה כתוב במפורש, בחוק המקרקעין סעיף 159 ( ד ).
" כל בעלי הדירות יהיו חייבים להשתתף בהוצאות אחזקתה והפעלתה של המעלית "
אלה הם הוראות החוק שמחייבות. אני מכיר מצבים בהם כאשר הוסיפו מעלית וכולם השתתפו, החליטו שקומות הקרקע לא ישתתפו בהוצאות.
לפי דעתך יפה . 10 איש התקינו מעלית . 30 דיירים צריכים לממן את החזקת המעלית ל10 הדיירים הא????

המעלית היא לא רכוש משותף . במיקרה הזה!! . רק כאשר הקבלן בונה מעלית. ובחוזה קניית הדירה כתוב שיש בביניין מעלית . היא רכוש משותף. יוזמה של 10 איש מיתוך 30 . זה לא רכוש משותף !!!. ויש המון דוגמאות של המיקרה הזה .

גבי 18

New member
בניגוד אלייך, לא הבעתי את דעתי. ציטטתי את הוראות חוק המקרקעין סעיף 159(ד).זה מה שקובע,ולא הדעה הפרטית שלך. תם ונשלם

החוק אומר . רכוש משותף . הדיירים צריכים להישתתף בהחזקה .
אני עוסק בבניית אנטנות מרכזיות. ליפני כ30 שנה היו הרבה ביניינים . ללא אנטנה מרכזית . קבוצת דיירים הביא טכנאי שהיתקין אנטנה מרכזית . לחלק מדיירים . . כאשר הייתה תקלה באנטנה . רק הקבוצה שהייתה מחברת לאנטנה שילמה את התיקון. ולא ועד הבית שילם.
הציטוט שאתה מביא . מיתיחס למעלית שנתן הקבלן ברור?

גבי 18

New member
תתאמץ קצת ותקרא את סעיף 159( א), לפני שאתה מגיב, טועה ומטעה. מדובר בפירוש על הוספת מעלית בבניין קיים. ברור?

לא כתוב גם מעלית שניבנתה על ידי מס' דיירים. באופן פרטי . כתוב "כל" הכוונה לדיירים הגרים בקומת הכניסה . או בקומת 1- והם דורשים פטור מתשלום הוצאות מעלית . ליפעים יש כ6 דיירים כאלה כי הם טוענים שלא מישתמשים במעלית . גם זיפות גג כול הדיירים חייבים לשלם .\תראה לי בחוק שכתוב . על מעלית שמס' דיירים פרטי . בנו מעלית . הועד חייב להישתתף בתשלום החשמל . לא מעלית שנתן הקבלן .

תיראה מר גבי :
בבלוקים מעל 20 קומות פעם ב20 שנה חייבים להחליף את הוויירים . העלות כ100 אלף ש"ח . דיירי קומת הכניסה לא רוצים להשתתף בתשלום.
ראיתי גם בביניין 4 קומות שדיירים רק בקומה 4 מתקינים לעצמם מעלית . אז גם כול הדיירים חייבים לשלם חשמל ואחזקה ? .
תראה לי מה כותב בחוק על מיקרים כאלה . בטח יש פסקי דין העניין

oksy10

New member
היי.
מכירה בניינים שבהם המעלית נבנתה לאחר כמה שנים רק לטובת קומות גבוהות. לדוגמא בבניין של חברה שלי. בניין בן 3 קומות- המעלית מיועדת רק לקומה 3. אין פתח / דלת בקומה הראשונה והשניה שהמעלית עוצרת בה.
בניין אחר של חברה בן 4 קומות- דיירים מסויימים כולל קומה 1 לא רצו להשתתף, יש מפתח לדירות שכן משלמות על מעלית.
אין השתתפות של כולם בהוצאות מעלית- רק מי שביקש ומשתמש.

סיכום :
מעלית שנתן הקבלן =רכוש משותף כולם מישתתפים
מעלית שבנו מס' דיירים = רכוש משותף רק של המישתתפים ברו??? מר גבי

למעלה