תרופות וביקורים אצל הרופא

rdhkvmvk

New member
תרופות וביקורים אצל הרופא

היי,
קצת רקע:
בן 27, מתכנת עם תואר ראשון ומעוניין לעשות רילוקיישן. כרגע אני לא יודע אם להגר לצמיתות, יותר מכוון לכמה שנים לעבוד בחו"ל ואז לראות מה יהיה.
הבעיה היא שבשבוע האחרון התחלתי לבדוק את ההיבט הבריאותי ואני מבין שבהמון מדינות זה די בעייתי לי.
אני חולה במחלה כרונית (קרוהן) שאמנם לא משפיעה עליי יותר מדי אבל אני לוקח תרופה בעירוי ע"מ לשמור את המחלה לא פעילה (מקבל את התרופה הזו כבר 7 שנים). זו תרופה שנחשבת יקרה יחסית ובארץ לדוגמא היא בסל הבריאות ככה שאני משלם רק 300 ש"ח כל חודשיים.
יש כאן מישהו אולי עם קרוהן או מחלה כרונית אחרת שמצריכה תרופות יקרות/ביקורים תכופים אצל הרופא ויכול להסביר מה האופציה הטובה ביותר ואיך זה עובד באוסטרליה?
בעצם מצבי מצריך ממני כל חודשיים לעשות עירוי של תרופה יקרה (רימיקייד אם זה משנה) וכל 6 חודשים לעשות בדיקות דם.
אשמח לכל עצה, טיפים וכ'ו. נראה שיהיה לנושא הזה משקל גדול בלאן אחליט לנסות את מזלי.. פשוט לא רוצה להתחיל לחפש עבודות וזה רק כדי לגלות שכל חודשיים אצטרך לשלם אלפי דולרים.
תודה מראש.

ANZ1

New member
זאת בעיה

הבעיה הרבה יותר חמורה ממה שאתה חושב,
והיא לא רק בהגירה זמנית של רילוקיישן וויזת עבודה,
למרות שאני מניח שביטוח בריאות פרטי שתעשה לא ישלם על בעיות רפואיות קיימות וטיפולים יקרים שכבר אתה יודע עליהם בודאות,
הם רוצים להרויח לא להפסיד בוודאות,
הבעיה שיש סיכוי מאד סביר שלא תוכל אף פעם להגר באופן קבוע,
אני לא יודע ספציפי לאוסטרליה, אבל יכול לדבר על ניו זילנד ומניח שזה די דומה,
במדינות סוציאליות כמו ניו זילנד ואוסטרליה, המדינה משלמת על רוב הטיפולים הרפואיים, מערכת הבריאות היא ממשלתית בעיקרה והמדינה משלמת על הטיפולים, ולכן כשבאים לקבל מהגרי עבודה, המטרה היא לעזור למדינה, שהמהגר יעזור למדינה, ולא הפוך, ולכן, כשמדובר על מהגרי עבודה, בעיות רפואיות הרבה יותר פשוטות וזולות ממה שאתה מתאר מונעות הגירה,
הנה דוגמאות הרבה יותר פשוטות,
שף שעבד שנים על ויזת עבודה סורב לתושבות כי הוא שמן,
http://www.stuff.co.nz/national/9143857/Too-fat-chef-given-visa-reprieve
משפחה סורבה לתושבות כי יש להם בן אוטיסט
https://www.theguardian.com/comment...pson-autism-new-zealand-refused-residency-asd
עוד שמנה לא רצויה
https://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=10557061

קודם כל , מציע לך להתיעץ עם סוכן הגירה אוסטרלי ולשמוע על המצב באוסטרליה,
אבל אני חושב על 2 פתרונות שונים
1. להגר למדינה לא סוציאלית, כמו ארצות הברית, שם לא מעניין אותם מה מצבך הרפואי כל עוד אתה לא מסכן אחרים, מכיוון שהמדינה לא משלמת על הטיפול שלך, לא מעניין אותם אם אתה חולה, מקסימום תמות, בעיה שלך,
ולגבי ויזת עבודה, אני מניח שאם תקבל ויזת עבודה בחברת ענק אמריקאית, הם לא יתעסקו עם עובד אחד והמצב שלו, הם מבטחים עשרות אלפים מאותה חברה, והם לא מסתכלים על אדם אחד, מה שיהיה כנראה מאד שונה במקום כמו אוסטרליה או ניו זילנד.
2. להגר בדרך שאי אפשר למנוע ממך, כמו למשל אהבה, מהגרי עבודה צריכים לתרום לחברה, אבל מהגרי אהבה, לא אמורים לעזור לאף אחד פרט לבן הזוג, אם יהיה לך בת זוג אוסטרלית אני מניח שלא תהיה בעיה לקבל תושבות,

ושוב, לקבל תשובה מוסמכת שאל בעל מקצוע.

אני מכיר אישית

משפחה שהגיעה לכאן על ויזה זמנית, שתוכניות ההגירה הקבועה שלהם פחות או יותר התבטלו מרגע שנולד להם ילד בעל תסמונת דאון.

ANZ1

New member
תקרת עלויות רפואיות להגירה

סקרן אותי לבדוק מה בדיוק הרף עלויות טיפולים רפואים מתוכננים שמעליו אדם לא יקבל תושבות במדינות שונות
אז מסתבר שזה סעיף ברור וקבוע בכל מדינה, ולא תלוי בפקיד או רופא,
אז :
בניו זילנד הרף הוא 25 אלף דולר ניו זילנדי לאורך 4 שנים (14900 שח לשנה)
באוסטרליה הרף הוא 40 אלף ל5 שנים (20,000 שח לשנה)
בקנדה הרף היה 33 אלף ל5 שנים (18 אלף לשנה) אבל הכפילו אותו פי 3 השנה, כך שקנדה ניצחה, אם אתה עלויות התרופות שלך לא עוברות את הרף של 54 אלף שח לשנה תבדוק מה האפשרויות בקנדה.

למרות שאולי זה הפוך, וככל שמדינה משלמת יותר על תרופות ככה היא מעלה את הרף, בניו זילנד מרשם של תרופה, לכל תרופה שנמצאת בסל התרופות הוא 5 דולר - 12 שח, עם תקרה של 20 מרשמים למשפחה לשנה, מעל 100 דולר ניו זילנדי - 240 שח לא משלמים כלום.

למעלה