תעזרו לי בבקשה

תעזרו לי בבקשה

אני צריכה עזרה. לפני כמה חודשים פגשתי מישהוא שנהיה לי חשוב נורא. לפני שלושה שבועות הוא עבר מטיפול יחידני אצל פסיכולוגית לטיפול קבוצתי. אני לא מסוגלת לקבל את זה בשום פנים. קשה לי המחשבה שאת הדברים שחשובים לו וחשובים לנו הוא משתף במקום אחר עם אנשים אחרים שאני לא מכירה והם שם יושבים ושופטים אותי ואת התגובות שלי. אני מרגישה שאני מנהלת מערכת יחסים בקבוצה עם אנשים אחרים שאני לא מכירה. תנסו להבין אותי, לפחות קצת ולראות גם את נקודת המבט שלי למרות שאני בטוחה שכולכם תגידו שאני צריכה לעודד אותו ושזה רק טוב שמישהוא מטפל בעצמו.

הקופאית בסופר

די שתלכי לקנות מסטיק בסופר, די שתעמדי מול הקופאית ותבלבלי במטבעותיך בארנק כדי שאת תהיה מושא למחשבותיה. הרצון שלך שלא להיות מושא לשיחות הוא בלתי טבעי ככל שאת חיה בחברה. הייתי אומר לך - נהפוך הוא, ככל שתתני לאנשים שידונו עם בן זוגך על בת זוגו, כך תתחסנו יותר מפני ביקורות, שהן חלק אנטגרלי מכל מערכת חברתית. וכי נדמה לך שאותו המישהו שנעשה לך חשוב, רק ..... אבל רק.... באותה קבוצה משוחח על אודותיך? ואת? האם על אודותיו אינך משוחחת במקומות שאינם "הטיפול הקבוצתי"? חבל חבל אל תשקיעי אנרגיות במקומות לא נכונים, זה חסר תוחלת ורק יביא את מה שאת מנסה למנוע- נזקים לביחד שלכם. בהצלחה

s h o o s h a

New member
תגובה

ראשית, לא חושבת שיש מישהו שיגיב לך 'כרצונך' אלא בהתייחס לגופם של דברים. האיש נמצא בקבוצת תמיכה/טיפול קבוצתי. כפי שאינך מכירה איש מהאנשים שם, כך גם איש אינו מכיר אותך. איש גם אינו שופט אותך בדיוק כשם שכאן איש אינו עושה זאת. ואם (ככה, עולה לי תוך כדי), בעצם מה שאת עושה הוא בדיוק אותו דבר. את באה לקבוצת תמיכה (הפורום) בו איש אינו מכיר אותך ואת אינך מכירה איש ושוטחת בפנינו את מצוקותייך, מדברת על מערכת היחסים שלך עם האיש שהכרת ובעצם חברך יכול גם הוא לטעון שאת "מנהלת מערכת יחסים בקבוצה". אז מה ההבדל? הוירטואליה? לטעמי, אין כל הבדל.

../images/Emo45.gifבדיוק רציתי לכתוב...

את אותו הדבר... אבל שושה כבר כתבה לך, לכן רק אוסיף שהאקס שלי טען את אותן הדברים לגבי כשפניתי לפורום בבעיות הזוגיות שלי "איך את מעלה דברים כה אישיים לפני אנשים שלא מכירים, וכל מי שרוצה נכנס לפורום וקורא" היום בדיעבד הוא טוען שלא רק עזר לי הפניות האלה לפורום אלא כתוצאה מכך זה עזר גם לו.

משהו מנסיון אישי

אדם שעובר טיפול, אישי או בקבוצה, איננו מעמיד למשפט אנשים אחרים בחייו אלא מנסה למצוא דרכים אפקטיביות להתמודד עם קשיים שלו שבאים לידי ביטוי שלילי בתוצאות שהוא משיג בחייו וכתוצאה מתבטאים באי שביעות רצון מעצמו ומהישגיו. מאידך, מי שנמצא מחוץ למעגל עלול לחשוב "מה הוא מדבר עלי". שמעתי פעם הגדרה משעשעת לפאראנויה: פראנואיד של ממש הוא זה שחושב שבעת פסק זמן במשחק כדורסל, המאמן מדבר עם השחקנים עליו. אני יכול להרגיע אותך שאין את עומדת למשפט הקבוצה בכל דרך שהיא. אם כבר, הוא זה שמקבל פידבקים, חלקם שיפוטיים, על איך יכול היה לנהוג אחרת בחייו כדי להיות אפקטיבי יותר (וגם זה לא בטוח כי מנחה מיומן של קבוצה ינתב את הדיון לפסים חיוביים ותומכים ולא לפסים שיפוטיים גרידא). לפי דברייך אני מניח שהיה בטיפול כבר בעת שהכרת אותו ורק לאחרונה עבר לטיפול קבוצתי. אני מניח גם שאם הטיפול אפקטיבי, המעבר לטיפול קבוצתי הינו עליית מדרגה בכושר ההתמודדות של חברך - כעת הוא מסוגל לשתף זרים בנושאים שקודם לכן התבייש בהם וחשף רק בפני מטפל אישי. פרגני לו ועודדי אותו, אם אכן את חברה טובה וטובתו חשובה לך.

seeyou

New member
שם יושבים ושופטים אותי ?../images/Emo105.gif

At age 20 we worry about what others think of us. At 40 we don't care what they think of us. At 60 we discover they haven't been thinking of us at all. (Ann Landers)

adam33

New member
אינטימיות

אז בעצם את צריכה לראות עד היכן האהבה שלך? אם זה עוזר לו לחשוף ודרך זה להגיע לטרפיה נפשית אז למה לעצור בעדו ואני מבין אותך אבל זה קורה לנו בהמון מקרים כמו אצל הרופא כמו אצל חברה טובה כמו בעבודה אז כל עוד את לא עוברת שם וכולם מביטים עלייך אז באותה מידה ככה אנשים אחרים שמדברים עלהם מרגישים.. תראי את טובתו בכל העניין.. למרות הפגיעה בלב..

למעלה