תיקון טויוטה יאריס 2012

רומי 3

New member
נהגת נחמדה נכנסה בדלת הנהג. בגלל שנעשו גלים- היה צורך להחליף דלת.
כעת השאלה לגבי הצבע-למרות שהמדובר הפחח מומחה ביותר רואים טיפה הבדל בגוון למול הדלת הקיימת.
יש אופציה לטשטש- דהיינו לצבוע גם את הדלת האחורית ( בחלקה ). האם שווה לכ
עשות תיקון צבע בדלת האחורית רק עמנ להשוות צבע במאה אחוז? או שעם הזמן הברק של החדש ממילא יטושטש? זה לא שרואים הבדל מהותי...אבל יש שינוי קל בטון.

חן 1111

Active member
נהגת נחמדה נכנסה בדלת הנהג. בגלל שנעשו גלים- היה צורך להחליף דלת.
כעת השאלה לגבי הצבע-למרות שהמדובר הפחח מומחה ביותר רואים טיפה הבדל בגוון למול הדלת הקיימת.
יש אופציה לטשטש- דהיינו לצבוע גם את הדלת האחורית ( בחלקה ). האם שווה לכ
עשות תיקון צבע בדלת האחורית רק עמנ להשוות צבע במאה אחוז? או שעם הזמן הברק של החדש ממילא יטושטש? זה לא שרואים הבדל מהותי...אבל יש שינוי קל בטון.
רוב הסיכויים שההבדל הוא בגלל שהצבע חדש ובשאר חלקי הרכב הוא דהוי. כך שעם הזמן זה יסתדר. אם כבר, אולי שווה לעשות פוליש ווקס לדלת האחורית או בכלל, לכל הרכב חוץ מהדלת שנצבעה. אם תצבע את הדלת השנייה זה לא ישנה, כי אז יהיה הבדל בין הדלתות לבין הכנפיים, אז לא עשית כלום.

הבדלי גוון יש בגלל שהצבע לא מאותה סדרת ייצור ואולי גם לא מאותו היצרן.
דהיית הצבעים הלאה, תהיה שונה בין הקיים הישן לבין החדש ויתכן שהבדלי הגוונים
יפחתו ויתכן שיתגברו.
הבדלי הגוונים גם נראים אחרת בשמש ישירה, צל או אור יום חלש.
אישית, לא ההיתי צובע האחורית, גם כי ממילא היא לא נצבעה ביחד עם דלת הנהג באותה
תרכובת צבע והן בגלל שאז עלולים גם לראות הבדלי גוון בין הדלת האחורית לכנף אחורית וכו'.
בברכה - רפי לין

רומי 3

New member
רפילין- תודה. הדלת נצבעה אתמול והצבעי אכן אמר שאם ארצה- יבצע צביעה חוזרת גם של החדשה. השאלה אם זה כדאי? כמובן שאין צורך בפחחות אלא הצביעה נעשית רק עמנ לטשטש את ההבדל הדק של הגוון. האם לכתחילה היית מבקש לצבוע את שתיהן?

רומי 3

New member
רפילין- תודה. הדלת נצבעה אתמול והצבעי אכן אמר שאם ארצה- יבצע צביעה חוזרת גם של החדשה. השאלה אם זה כדאי? כמובן שאין צורך בפחחות אלא הצביעה נעשית רק עמנ לטשטש את ההבדל הדק של הגוון. האם לכתחילה היית מבקש לצבוע את שתיהן?

רומי 3

New member
רפילין- שאלה נוספת- האם יש ירידת ערך על כך שהצבע של הדלת החדשה אינו מקורי? כמה באחוזים לדעתך?הצבע אגב לבן רגיל. לא פנינה

נערך לאחרונה ב:

חן 1111

Active member
רפילין- שאלה נוספת- האם יש ירידת ערך על כך שהצבע של הדלת החדשה אינו מקורי? כמה באחוזים לדעתך?הצבע אגב לבן רגיל. לא פנינה
אין ירידת ערך בביטוח או במחירון, אבל בבדיקה יזהו שהדלת תוקנה/הוחלפה ונצבעה, וברור שקונה ינסה לנצל את זה כדי להוריד את המחיר.

מראש אני לא הייתי צובע את שתי הדלתות.
המקפידים מאוד צובעים את כל הצד ואז יתכנו הבדלי גוון בין הכנף
הקדמית למכסה המנוע ובין כנף אחורית למכסה תא מטען.
טכנית אין כל סיבה לירידת ערך בגלל החלפת וצביעת דלת, אבל מעשית
יתכן שבעתיד קונה רכב יתעקש להוריד משהוא במחיר.

בברכה - רפי לין

רומי 3

New member
תודה רבה על העזרה והכתיבה המפורטת. האם אתה יכול להסביר מה ההבדל בין טשטוש וצביעה? הפחח אמר לי שלכתחילה התכוון עמנ לעשות פרפקט - לטשטש את הצבע עפנ הדלת האחורית וזה לא בהכרח צביעת כל הדלת. מוכר לך? בדכ מתעסק עם רכבי יוקרה ומכאן הפרפקציוניזם

זה היה מוכר לי אבל כבר איני זוכר את התהליך.
בקש מהצבע שיסביר לך במה מדובר.
בברכה - רפי לין

למעלה