תינוק בן שנה +4 חודשים זקוק עדיין לחלב?

שירה332

New member
תינוק בן שנה +4 חודשים זקוק עדיין לחלב?

שלום לכן. התינוק שלי בן שנה+4, ילד גדול, גבוה (אחוזון 95) ושמנמן (סביב 15 קילו). אוכל כמויות יפות, ונהנה לאכול הכל. ברור שלילד בגיל כזה לא עושים דיאטה, אבל אנחנו כן ערניים לעניין המשקל כי הילד בפירוש שמנמן (ובעלי היה ילד שמן בעצמו, עניין טראומטי מבחינתו). נכון להיום, אוכל מוצקים בתאבון לאורך היום, ומקבל בקבוק מטרנה (240CC) אחד בבוקר, ואחד לפני השינה. הוא מאד נהנה מהבקבוק אבל השאלה היא האם תינוק בגיל כזה, שאוכל היטב, עדיין זקוק לחלב שהוא כידוע עשיר בקלוריות. האם נכון לוותר על הבקבוקים? לשם מה הם נחוצים בעצם?

גילור

New member
מיותר מעל גיל שנה לתינוק שאוכל מגוון

אפשר בהחלט לעבור לחלב פרה

ענתוש55

New member
אני חושבת אחרת

לדעתי חשוב לספק לתינוק את הרכיבים של התמ"ל בנוסף למוצקים עד גיל 3 לפחות. ראיתי גם הרצאה בנושא. תינוק חייב לקבל את הרכיבים הבסיסיים כמו לדוגמא אומגה 3 שזה רכיב בעל חשיבות גדולה הנה קישור בנושא: http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=7191 והוא לא יקבל זאת מחלב פרה- ומן הסתם הוא לא אוכל דגים.. לכן חשוב מאוד כן לשלב תמ"ל עם מוצקים.

גילור

New member
חפשי פה בפורום תשובות רבות של התזונאיות

בדיוק על שאלה כזו מהעבר. חד משמעית אין הכרח פיזי בתמ"ל מעל גיל שנה! אגב, גם אומגה 3 לדוגמה מגיע ממקורות אחרים ולא רק מדגים. נכון שבדגים הוא הכי זמין אבל הוא נמצא גם במקומות/מזונות אחרים. ולגבי "מן הסתם הוא לא אוכל דגים", זו בהחלט עוד נקודה. רצוי שבמסגרת התפריט, הילד כן יקבל מפעם לפעם דגים (בצורת קציצות למשל או טונה). התמ"ל עצמו מעל גיל שנה מיותר.

גילור

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifאהה, עכשיו הכל ברור. היה נדמה לי שראיתי

כבר את השם שלך כאשת שיווק של אופטימיל פה בפורום! בדקתי קצת אחורה בדפים ואכן מצאתי....לא דמיינתי. טוב, לאנשי השיווק של אופטימיל בהחלט חשוב שתינוקות יצרכו תמ"ל - ורצוי עד גיל 12אם אפשר!

תחליף חלב אחרי גיל שנה

כפי שכבר ענו פה, אין ממש צורך בכך לתינוקות שאוכלים מגוון. מומלץ לתת לילדים דגים (בלי עצמות כמובן) עד פעמיים בשבוע. אם הפרידה מהבקבוקים קשה הייתי מנסה להפחית את הכמות בתור התחלה מ240 ל120-180 או מוותרת על הבוקר או על הערב

שירה332

New member
,תודה רבה על התגובות ואגב-

האם יש עוד משהו שאפשר לעשות תזונתית כדי לסייע לתינוק שמנמן לרדת קצת במשקל, או לפחות למנוע עלייה מיותרת?

גילור

New member
קודם כל באמת להוריד את הבקבוקים. להרבות

באכילת ירקות, להמעיט באכילת מוצרים רבי שומן ופחממות. והכי חשוב: לצאת איתו כמה שיותר לגינה. לתת לו להתרוצץ ולהשתולל.

למעלה