תח"צ מהירה בשבדיה, מדרגות נעות מהירות ...

מצב
הנושא נעול.

משה343

New member

"למשטרה יש שיטות רבות לשמירה על הסדר ולפיזור הפגנות: סוסים, גז מדמיע, תרסיס פלפל, שוקרים,
אלות וכלים אלימים אחרים. במשטרת שבדיה מצאו פתרון היצירתי, הפעלת המדרגות הנעות על מהירות שיא

easylivin

New member
לא מצחיק בכלל, נראה כמו כשל דרגנוע

"למשטרה יש שיטות רבות לשמירה על הסדר ולפיזור הפגנות: סוסים, גז מדמיע, תרסיס פלפל, שוקרים,
אלות וכלים אלימים אחרים. במשטרת שבדיה מצאו פתרון היצירתי, הפעלת המדרגות הנעות על מהירות שיא
עם פוטנציאל להרוגים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Aviamotornaya_(Moscow_Metro)#Escalator_accident_in_1982

משה343

New member
לא ניתן לכוון מהירות בדרגנוע ? ...

עם פוטנציאל להרוגים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Aviamotornaya_(Moscow_Metro)#Escalator_accident_in_1982
אני מכיר את זה שהדרגנוע נע לאט עד שמישהו עולה עליו ואז מתחיל מהר יותר.
האם טכנאי לא יכול להגביר מהירות כפי שרואים בסרטון ?

easylivin

New member
מה שרואים בסרטון, זאת לא מהירות בטוחה

ולעניות דעתי אף דרגנוע תקין לא יפעל במהירות כזאת מעולם. זה נראה בערך פי 2 מהמהירות הרגילה.

משה343

New member
נכון שזו לא מהירות בטוחה, כוונתי הייתה ...

ולעניות דעתי אף דרגנוע תקין לא יפעל במהירות כזאת מעולם. זה נראה בערך פי 2 מהמהירות הרגילה.
האם טכנאי דרגנועים יכול לשנות את מהירות הדרגנוע
ברגע נתון , כלומר אם שוטרים במקום הורו לו לעשות כך ?

לא ממש דומה אבל אני חושב על הפלומבה שיש באוטובוסים
שמונעים מהם לעבור מהירות שנקבעה .

easylivin

New member
לא. שוב, אף דרגנוע לא מתוכנן למהירות כזאת

האם טכנאי דרגנועים יכול לשנות את מהירות הדרגנוע
ברגע נתון , כלומר אם שוטרים במקום הורו לו לעשות כך ?

לא ממש דומה אבל אני חושב על הפלומבה שיש באוטובוסים
שמונעים מהם לעבור מהירות שנקבעה .
ולכן אני חושב שאי אפשר לשנות את מהירותו באופן מכוון למהירות המסוכנת שרואים בסרטון. נראה שהדרגנוע התקלקל, ולך תדע מה הלך שם למטה... אבל זוהי דעתי הלא-מקצועית בלבד.

משה343

New member
אני מבין כעת

ולכן אני חושב שאי אפשר לשנות את מהירותו באופן מכוון למהירות המסוכנת שרואים בסרטון. נראה שהדרגנוע התקלקל, ולך תדע מה הלך שם למטה... אבל זוהי דעתי הלא-מקצועית בלבד.
אני מבין כעת

stratomaximus

New member
מהירות כזו כנראה לא, אבל בפראג

יש מספר תחנות שבהן בדרגנועים הארוכים המהירות גבוהה בצורה משמעותית מהנהוג בארץ, ואפילו מהנהוג בתחנות מטרו אחרות בפראג.

פעם ראשונה שעליתי על דרגנוע כזה מעדתי מהתנופה שקיבלתי בעת הדריכה על הדרגנוע. אחרי זה כבר הכנתי את עצמי מראש לזינוק כל פעם שהגעתי לדרגנוע מהסוג הזה.
נראה שהתושבים בפראג מודעים לשוני במהירויות, ולא הבחנתי שלמקומיים הייתה בעיה עם זה, אולי רק לתיירים כמוני.

orchilit

New member
גם לי זכור דרגנועים מהירים בפראג במטרו.

יש מספר תחנות שבהן בדרגנועים הארוכים המהירות גבוהה בצורה משמעותית מהנהוג בארץ, ואפילו מהנהוג בתחנות מטרו אחרות בפראג.

פעם ראשונה שעליתי על דרגנוע כזה מעדתי מהתנופה שקיבלתי בעת הדריכה על הדרגנוע. אחרי זה כבר הכנתי את עצמי מראש לזינוק כל פעם שהגעתי לדרגנוע מהסוג הזה.
נראה שהתושבים בפראג מודעים לשוני במהירויות, ולא הבחנתי שלמקומיים הייתה בעיה עם זה, אולי רק לתיירים כמוני.
גם לי זכור דרגנועים מהירים בפראג במטרו.
וגם האורך (עומק) שלהם גדול יחסית, שזה גורם לי כמעט לורטיגו כשאני רק חושב להסתכל למטה/למעלה.

DanBus43Maalit72

Active member
אף דרנגוע לא יכול להגיע למהירות כזו.

לרוב הדרגונעים בעולם יש רק מהירות אחת. יש דרנועים עם חיישן שיש להם שתי מהירויות(אחת רגילה והשנייה כאשר החיישן מגלה שיש מישהו שמשתמש בדרגנוע). אני חושב שיש רק מעט מאוד דרגנועים בעולם שניתן לכוון להם את המהירות אבל למהירות כמו בסרטון זה לא יכול להגיע.

משה343

New member
על ההסבר

לרוב הדרגונעים בעולם יש רק מהירות אחת. יש דרנועים עם חיישן שיש להם שתי מהירויות(אחת רגילה והשנייה כאשר החיישן מגלה שיש מישהו שמשתמש בדרגנוע). אני חושב שיש רק מעט מאוד דרגנועים בעולם שניתן לכוון להם את המהירות אבל למהירות כמו בסרטון זה לא יכול להגיע.
על ההסבר

משה343

New member
הזכיר לי את הסרטון "ערבי על הליכון"...

הזכיר לי את הסרטון "ערבי על הליכון"...

alantan

New member
אם המשטרה היתה יכולה להורות על הגברה כזו

אם המשטרה היתה יכולה להורות על הגברה כזו
של המהירות, וכנראה שהיא אינה יכולה כפי שציין אריק, אז היו לה עשרות ומאות תביעות על הידיים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה