תוצאות בדיקת MRI

buba300

New member
תוצאות בדיקת MRI

שלום רב, הנני סובלת מכאבים בשד שמאל ולהלן תוצאות הבדיקה שקיבלתי - שד שמאל ברבע פנימי תחתון מוקד האדרה בקוטר 1.3x0.6 ס"מ המדגים האדרה קלושה מאוד בעל מאפיינים שפירים. שד ימין ברבע פנימי תחתון שליש אמצעי מוקד האדרה מוארך בקוטר 1 ס"מ המדגים האדרה הדרגה בינונית בעל מאפיינים שפירים. אודה לתשובתך מה הכוונה האדרה? האם יש סיכוי שחסר לי אולי וויטמינים כמו אבץ, שגורמים לכאבים?

תשובה

שלום לך MRI -שיטת הדמיה שמראה איזורים בשד שאינם תאים נורמאלים של השד .במהלך הבדיקה מוזרק דרך הוריד חומר נגוד ובשיטה מסוימת אלקטרומגנטית מדגים בצורה של האדרה את אזורי רקמת השד.עוצמת האדרה קובעת את אפיון התאים.לפי הכתוב בשני האיזורים עצמת האדרה נמוך-בינוני והמאפינים שפירים.כך שנשלל החשד לממאירות. בעיקרון איזורים אלה ,בגדלים המצוינים אינם אמורים לגרום לכאבים.האם עשית גם אולטראסאונד?לפעמים אפשר באולטרסאונד לאבחן ציסטות שן מימצא שפיר,אך יכולות לגרום לכאבים. לקיחת אבץ עוזרת לכאבי שרירים. פנינה

buba300

New member
עברתי גם אולטרסאונד וגם ממוגרפיה

אני רוצה ליטול אבץ אבל רוצה קודם לבדוק את רמת האבץ בדם. רופא המשפחה שלי טוען טענה מוזרה שאין בדיקת אבץ במכבי?! אני מתכוונת לבדוק זאת ואם הדבר לא כמו שהוא אומר, פשוט אחליף רופא. בגלל שלאמי היה סרטן בשד לפני מס' שנים (משהו שלא היה במשפחה) אני עוברת כל שנה אולטראסאונד בנוסף לממוגרפיה. האם ניתן לקחת אבץ ללא בדיקת דם?

למעלה