תגידו למשל אם בבסיס הסמב"ס לא עוזר

roni861

New member
תגידו למשל אם בבסיס הסמב"ס לא עוזר

לי אני יכול לפנות לגורם אחר להסביר לו את המקרה,אמרו לי קצין העיר, יש עוד מישהו כזה? בסוף אני יגיע לרמטכל

idos2

New member
מה זה לא עוזר?

לא עוזר לך בעבודה שלך? לא עוזר לך בתורנות מטבח? לא עוזר לך כי יש לך בעיה בבית? אם לא תסביר את עצמך אין נעזור לך?

roni861

New member
אוקיי חבר אז ככה.. לא עוזר לי מבחינ

להכנס לקורס שהגעתי אליו, זה סיפור ממש ארוך, הגעתי מהבקום לקורס מסויים, שבחרתי שם אחרי שהציעו לי דברים מעיינים אחרים, בגלל שהוא קשור למחשבים ולמדתי זאת בבית ספר רבות. עכשיו אמרו שאיו משהו מקום ושלחו אותי לקורס אחר מת"מ שאני ממש לא רוצה. אני לא בטוח שהוא יצליח לעזור לי. אמרו לי לנסוע לקרייה לקצין העיר לבכות לו לעשותלו טיפה בלגן. מה יש עוד מישהו שאני יכול לפנות אליו? מחוץ לבסיס ? רוני

idos2

New member
אני עדיין לא מבין

באיזה בסיס אתה? תל השומר? בה"ד מסויים? יחידת קבע? בכל מקרה, קצין העיר לא קשור בכלל לשיבוץ שלך, ואני גם עדיין לא לגמרי מבין את הבעיה.

roni861

New member
בה"ד 7,הגעתי לשם לקורס מסויים,

היו בעיות עם מקום בקורס, הביאו לי קורס אחר שאני בכלל לא רוצה..ולא אמור לעשות. אני או רוצה תקורס שהייתי אמור לעשות,או לחזור לבקו"ם . בסדר מובן? עכשיו עושים לי ממש בעיות, ומישהו אמר לי שאני יכול לנסות לדבר עם קצין העיר, אם הוא ירצה הוא יכול לעזור, כי מילה שלו זאת מילה, משהו כזה. אז אני שואל עם מי אני יכול לדבר מחוץ לבסיס?

idos2

New member
מחוץ לבסיס עם אף אחד, זה לא רלוונטי

אין לך ממש הרבה מה לעשות באופן חוקי חוץ מלפנות לרע"ן/סמב"ס/מב"ס, שובצת לפי צרכי צה"ל כמו הרבה חיילים אחרים. קצין העיר ממש לא צד בנושא. אאל"ט כבר שאלת את זה בעבר וקיבלת תשובה, תאמין לי שום דבר לא השתנה מאז.

תעשה בלאגן, יעזור המון.

גם אוהבים אנשים שעושים בלאגן בקורסים איכותיים כך שבטוח יקחו אותך.

roni861

New member
למה חייבם תמיד אנשים להגיב פה תגובו

לא קשורות. אין לך מה להגיד אל תגיב. זה לא שאני עשה בלגן,אני עומד על הצרכים שלי, אני לא יעשה כל קורס שהם נותנים לי, וויתרתי על קורסים מאוד מעניינים בבקום בגלל הקורס הזה.

המשפט בכותרת שלך שגוי תחבירית.

בכל אופן, לא אמרתי אם מגיע/לא מגיע לך. הכוונה היתה ש"לעשות בלאגן" זה לא מה שיקדם את "הצרכים שלך" (מה גם שנראה לי ששכחת שאתה בצבא, ויש משהו שמקדים את הצרכים שלך, מה שנקרא "צרכי הצבא").

roni861

New member
חחח אתה סתם מתווכח איתי ולא יודע על

מה. בוא נגיד ככה אתה מגיע לקצין מיון קרוסים, הוא מביא לך קורס חובשים,מודעין, מחשבים וכו', בסדר? אתה בוחר מחשבים בגלל שלמדת את זה. מקובל עד עכשיו? אתה בא לבהד ששלחו אותך אליו, אומרים לך תשמע חבר אין קורס מחשבים יש קורס אפסנאות, אל תדאג זה בדיוק כמו מחשבים יש מחשבים חדשים עכשיו באפסנאות. מה תעשה ? תגיד טוב טוב זה ממש דומה למחשבים, לא אכפת לי שפיספתי קורס חובשים ומדעין. מה תעשה תגיד לי?

א. אין פה ויכוח על מי הצדק/אי צדק

שנגרם פה. ב. הייתי מטפל בנושא בצינורות המקובלים, מתוך ידיעה ש"לעשות בלאגן" עלול לגרום לכך שיתייחסו אליי בהתאם.

The Cat Woman

New member
אבל לא דרך קצין העיר

צריך לעשות את זה בשכל- אם הוא רוצה קורס אחר, הוא צריך לדבר עם הגורמים הרלוונטיים בתוך הבסיס (ודגש על בתוך הבסיס) ולהסביר להם שהסיבה היחידה שהוא התפנה מהבקום ברצון היא שהוא שובץ לקורס X אבל היה בלאגן והוא הועבר לקורס Y שנפשו ממש לא חושקת בו וכל המוטיבציה שלו לשירות ירדה (מוטיבציה- מילת מפתח) קיצר חומד, תבקש שיחה מהקטן לגדול- מהמפקדים עד לרע"ן כדי שלא יכתבו לך בטעות עקיפת סמכות או משהו כזה. תסביר שאין לך מוטיבציה לקורס הנוכחי ושאתה מאוד רוצה את הקורס השני ואתה חושב שאתה יכול לתרום יותר לתפקיד בו אתה מאוד רוצה, בו יש לך רקע וידע מקדים מאשר לקורס שלא קשור לתחום שלך, שאין לך מוטיבציה לשרת בו וללמוד אותו.

למעלה