ש שי שינ שינו שינוי??

peregin

New member
ש שי שינ שינו שינוי??

אני פעיל בנוער מרץ ואני שומע כל מיני דברים מכל מיני אנשים.. רציתי לשמוע את טענותיכם בכמה נושאים כדי לראות את הדברים כמה שיותר משני הצדדים: האם שינוי היא בעצם מפלגה שכל ביסוסה היחיד הוא על שנאת החרדים? אני לא נתקל בהתיחסויות מלאות תוכן בקשר לנושאים אחרים בוערים לא פחות, כמו המצב הכלכלי, המצב הבטחוני, זכויות אנשים.. כל מה שאני שומע מכיוון המפלגה הוא מסר יחיד ובודד של לא להיות פריאר של הדתיים. אני, בתור בן אדם אתאיסט, רואה את התקיפה והתתמקדות רק בנושא הדתי - כקיצוניות רק לצד השני, האנטי דתי, תוך כדי רצון לבטל את חשיבות רצון הציבור החרדי. מה דעתכם על הנושא? כמו כן, אחרי שטומי חביבנו התבטא לא פעם אחת נגד נשים, קהילה הומו-לסבית, רוסים ועוד... התהיה המרכזית שלי היא האם שינוי בעצם נלחמת נגד כל מי ששונה ממנה?!? Also האם שינוי מגדירה את עצמה כמפלגת שמאל או כמפלגת ימין? (סוצילזם VS ליברליזם)? הכיצד שינוי דואגת באמת למעמד הביינים חוץ מהנושא הדתי? שמעתי שכשאר הועלתה הצעת חוק להעלות את שכר המינימום במשק ב10%, שינוי היו בין היחידים שהתנגדו. כמו כן - אנשי שינוי לפי הבנתי באים מהעשירונים הגבוהים ביותר, ולכן - אנשי שינוי דואגים רק לעשירונים הגבוהים. מה שינוי עושה בשביל השכבות החלשות? מה מדיניות שינוי לגבי ההתנחלויות, האם כספי הישיבות הכל כך נחוצים פשוט יזרמו להתנחלויות? איך שינוי מרשה לעצמה לשבת עם אריאל שרון בממשלה, שהרי מדיניות ממשלת שרון היא האחראית באופן מובהק להרס הכלכלה (סילבן שלום מושחט?? שרון עוזר לו?? - תסתכלו לאנשים בעיניים!) וגם האם מפלגה אשר מגדירה עצמה כמפלגה נקייה תרשה לעצמה לשבת תחת, סליחה אבל, ממשלת מאפיונרים. ישיבה תחת ממשלה כמו ממשלת שרון תחייב את שינוי בהסכמים קואליציונים שמן הסתם יתמכו ברעיון ההתנחלויות, דיכוי שכנינו המעצבנים, ותמיכה ברעיון המשיחי של ארץ ישראל השלמה (נאמנות לארץ ולא לעם) - איך שינוי תוכל להיות נאמנה לבוחריה תחת ממשלה כזאת? האם לשינוי בעצם יש מצע? האם מפלגת שינוי נאמנה למצע? (כי אם מסתכלים על כל הצבעה חשובה שלא קשורה ישירות לחרדים, מגלים שחברי שינוי בכנסת השתמשו באופן שיטטתי בכפתורים הצהובים, כלומר, המנעות מהחלטה). הכיצד יתכן ששינוי הצביעה בעד התקציב הכלכלי? עם כל הכבוד לסילבן שלום ולאיומים שישראל תרד בדירוג האשראי, התקציב הכלכלי שהוצע בכנסת האחרונה הוא אסון לאומי כתוצאה משחיטות מדרגה ראשונה, לקיחה אכזרית מאלה שאין להם (נכים, אמהות חד הוריות, מובטלים ועוד..) וכמעט ללא לקיחה בכלל מהשכבות הממש חזקות (אז מה אם יש אנשים שמקבלים 80 אלף שקל בחודש, זה לא ממש איכפת להם שכמה שכונות ליידם אין לאנשים מה לאכול..). הרי ישראל מוגדרת כבר כמדינת עולם שניה (אנחנו כבר לא מדינה מפותחת, הדירוג העולמי שלנו הוא מדינה מתפתחת בעקבות נתוני העוני) ובנפילה מואצת לעבר מדינת עולם שלישית. והכי נורא, ביחס למצע, הוא שהתקציב תומך ללא בושה בהעברת תקציבי המילארדים לישיבות ולהתנחלויות. ושינוי תמכה בכל זה.. תודה מראש לעונים, תגרמו לי לרצות להצביע שינוי.

§Oren§

New member
קודם כל אני מצטער.

אני מצטער שלך, בתור פעיל בתנועה, יש כזה חור בהשכלה בכל מה שקשור למפלגות שאינן מפלגתך. הרשה לי לשאול אותך מספר שאלות, בסגנון שאתה שאלת: האם מרצ היא באמת מפלגה אשר מתבססת על עשיית כלום? כי בכנות, לי, בתור אדם שתמך בעבר במרצ (לפני שקמה שינוי) זאת נראית כמפלגה שכבר כמה שנים טובות לא עושה כלום חוץ מלהעלות אבק... במשך יותר משנה תיפקד שריד כראש האופוזיציה. לא עשה כלום. במפלגת שינוי משובצים נציגים של כלל האוכלוסיה בישראל, אל תקשקש על גזענות... האם שינוי נאמנה למצע שלה? אחד הדברים הבולטים בשינוי הוא הנאמנות למצע ולבוחרים. שלא כמו שריד (ריד מיי ליפס) הם הבטיחו וקיימו. לגבי כל השאלות שלך בנוגע למצע, הצעות חוק ועשייה, אני ממליץ לך בחום להיכנס לאתר של שינוי, אתר מצויין ואינפורמטיבי שיוכל לתת לך מענה פנטסטי לכל השאלות שלך.

חמיצנע

New member
למה אתה מגמגם?

לשינוי יש דעה ברורה בכל הנושאים, אתה מוזמן לקרוא את עיתון שינוי, את מצע שינוי, ואת מדור שאלות ותשובות באתר המפלגה. לשינוי אין שום מסר אנטי דתי, שינוי בעד הפרדת הדת מהמדינה וחופש הדת וחופש מדת. אתה נופל קורבן לתעמולה השקרית של מרצ והעבודה שמנסות להציג את שינוי כמפלגת שנאה. טומי לפיד לא התבטא נגד נשים, לא נגד הומואים ולא נגד רוסים. אתה מוזמן לקרוא את התשובה הזו שכתבתי היום בנושא. בקשר לרוסים, שינוי היא המפלגה היחידה שבחרה באופן דמוקרטי שני נציגי עולים למקומות ריאליים, ללא שיריון. שינוי מגדירה את עצמה כמפלגת מרכז ליברלית. אנשי שינוי אינם באו מהעשירונים הגבוהים, אלא ממעמד הביניים וככאלה, הם מייצגים אותו היטב בכנסת. לחוק להעלת שכר המינימום שינוי התנגדה מכיוון שהוא היה גורם למפעלים שאינם יכולים לעמוד בשכר המינימום החדש לפטר עובדים רבים ובעצם מביא ליותר נזק מאשר תועלת. לשאלותיך על השכבות החלשות ומה יעשה עם הכסף שיבוא מקיצוצים בתקציבי החרדים יש תשובות בגיליון 18 של עיתון שינוי, אני מציע לך לקרוא אותו. את מדיניות שינוי לגבי ההתנחלויות תוכל לקרוא באוסף השאלות ותשובות באתר, תחת מדור שלום ובטחון. שינוי אמרה שהיא תשב בממשלת אחדות עם הליכוד והעבודה ותהיה הגורם המחבר בניהם. מנהיג ממשלה זו כבר יקבע על ידי שיקול דעת הציבור, כיאה לדמוקרטיה. ממשלת אחדות חילונית כפי ששינוי והעם רוצים, לא תבצע את הדברים שאמרת ותפעל עם היגיון ושיקול דעת, כאשר שינוי מאזנת בין העבודה לליכוד. לשינוי יש מצע, שאותו תוכל לקרוא באתר שינוי, וחברי שינוי נאמנים אליו. כאופוזיציה, שינוי הייתה אמורה להתנגד אוטומטית, ובעצם לנסות להפיל כל הצעה של הממשלה, שינוי הייתה אופוזיציה אחראית, ולכן בחוקים שתאמו את דרכה היא לא התנגדה. בקשר לתקציב, הנה תשובת פריצקי לעניין בראיון שנערך עימו בפורום לפני פחות מחודש: "התקציב אכן איום ונורא. יש בו סדרי עדיפויות לקויים, אבל שינוי, בניגוד למרצ, היא אופוזיציה אחראית. עמדו בפנינו שתי אפשרויות: גרועה וגרועה יותר. הגרועה היתה לתמוך בתקציב על מנת שלא לסכן את מעמדה של ישראל בשוק האשראי הבין לאומי ולאותת לשווקים בעולם שבישראל, על אף הבחירות ועל אף האינתיפדה, יש יציבות כלכלית. אפשרות גרועה יותר היתה להתנגד לתקציב. ממילא בתוך חודשיים-שלושה התקציב ישתנה על ידי הממשלה החדשה שאני מקווה שנהיה חלק ממנה". אתה מוזמן לקרוא את סיכומי הראיונות עם חברי הכנסת של שינוי בפורום, ואני מקווה שזה ישכנע אותך לשים "יש" בקלפי.

meirkl

New member
וואווווווווו קבל את התרשמותי

איזו תשובה ממצה ומאלפת. כל הכבוד !!!

ינקידוד

New member
כמה אפשר לדבר על שנאה?

זה כבר מעייף, זה מזכיר את הסיפור זאב זאב , בסוף הוא באמת בא אף אחד לא מאמין מה יש כאן לשנוא? הרי הם לא משאירים חותם בשום תחום לא היצירה המדע התעשיה הכספים אין נגד מה לצאת בכלל אם הם היו שומרים את אמונתם לעצמם כמו שקיים המצב בכול מדינה דמוקרטית הרי אז הם ממש לא היו מטרידים את מנוחת השכנים, מי שבאמת רוצה לדבר על אהבה צריך לקבל אותי כמו שאני, להסיר את הכפיה.

waxm1

New member
אל תאמין לשמועות

כנראה עשו לך שטיפת מוח מרצ כל הזמן מנסה להכפיש את שינוי (אולי יגיע עוד מנדט..) כל הזמן שואלים פה את אותה שאלה: אם שינוי שונאת אז לא, שינוי רק פועלת למען השיווין כך שכולם יהיו שווים, עם אותם זכויות ואותם חובות זה ברור שיש אנשים שאולי מקבלים זכויות והם בלי חובות ונגד האוכלוסיה הזאת פועלת שינוי

ביאטה

New member
התבטאויותיו של לפיד...

כל מי שאומרים לו על התבטאות זו או אחרת של לפיד , שיבדוק טוב טוב מאיפה היא נאמרת. האם ממרצ ? האם ממפלגת העבודה ? האם מהליכוד או האם מש"ס שכולן כאחת מפחדות מגדילתה של שינוי ?!?!?! או מכל מיני אנשים שעשו להם שטיפות מוח בנוגע לזה שמזכיר את השטיפות של הרב עובדיה. כל ההתבטאויות שלו אשר מפורסמות בכל מיני אתרים ופורומים הן חלקיות והוצאו מהקשרן.

gershon17

New member
מר"צ? מר"צ?

זו אותה מר"צ שהצביעה ככה? אם אתה רוצה להמשיך את הכפיה הדתית, הצבע מר"צ.

peregin

New member
אני מודה ש..

אני מודה שהמצע של שינוי מאוד יפה.. באמת.. אני גם מודה שמרצ, המפלגה אותה אני פועל לחזק בשטח, גם לה יש לקויות - גם היא לא מושלמת. אבל כשאני מסתכל על הרע במיעוטו אני אביט לכיוון מרצ מכמה סיבות: למרות מצעה היפה של שינוי - בפועל, שינוי הוכיחה בכנסת האחרונה באופן שיטתי שהיא נמנעת ברוב ההצבעות. (עוד מעט הכפתור הצהוב יתקלקל) מרצ לעומת זאת, שמצעה יפה לא פחות ואפילו יותר, עושה בכנסת והרבה, כל הדוחות מראים שמרצ בפועל אכן מובילה בתחומי חקיקה כגון חינוך, סביבה, חברה. עוד דבר הוא ששינוי לא מתנגדת לשרון ולכן גם לליכוד ששם השחיטות חוגגת ובעצם מדיניותם של סילבן שלום, לימור ליבנת, אריאל שרון עצמו - המצב ניראה היום כפי שהוא ניראה - וזה לא חייב להיות ככה. (חינוך בקרשים שעלותו יקרה פי כמה וכמה, תמותה מזיהום אוויר ומקורות מים רק כדי שכמה מנהלי מפעלים ירוויחו קצת יותר, ביטחון -> פיגועים כמעט כל יום ואבדות קשות, העדפת תושבי התנחליות בלתי חוקיות והזרמת מילארדים אליהן במקום לציבור בשטחים החוקיים, שחיטויות ממדרגה ראשונה וסיפוק אינטרסים כלכלים של מובילי המשק במקום של העם). לכל האובססיבים בעניין Read my lips, זה נאמר אחרי שהקלפי האחרונה נסגרה כך ששום דבר לא הופר לגבי ציבור הבוחרים - עם זאת, זאת אכן הייתה טעות להגיד את המשפט ומרצ מכירה בכך. זה נשמע לי תירוץ קצת עלוב (בלשון המעטה) ההצבעה בעד התקציב והתנגדות להעלת שכר המינימום במשק, שינוי צריכה לדעת שיש אלטרנטיבות ושהיא מזיקה בכך באופן גדול למעמד הביניים. אני לא רואה פעילות בשטח של שינוי, כמו רוב המפלגות בעצם, עד לפני הבחירות - מרצ, לעומת זאת, מניסיון אישי כי הייתי פעיל ועודני, פועלת במשך כל השנה - גם כשאין בחירות! (התרמות מזון, ניקוי מקומות ציבורים, השתתפות במחאות, הפגנות פעילות ועוד..) גם הניסיון להציג את דבריו של טומי לפיד בקשר לציבורים שונים במדינת ישראל, כאילו הוצעו מהקשרם, נראה די עלוב. טומי לפיד התבטא ולא רק בספרו אלא בהרבה מקומות ובהרבה פעמים, נגד נשים, בעיקר נגד הקהילה ההומו-לסבית, כמובן שנגד החרדים (הרי אם אין ש"ס גם אין שינוי - זאת היא מהותה..) ועוד.. אני גם רואה ומבין כי כל ציבור המשכילים בעלי התארים, בוחר להצביע מרצ ברובו, אני גם רואה את זה מתוך המשפחה שלי (גם אצלנו יש כמה בעלי תארים גבוהים כמו בכל משפחה..) שימו לב, כדאי לכם לשאול למה דווקא מרצ? אני בטוח שיש אנשים משכילים רבים שתופתעו לשמוע את תשובותיהם. עמוס עוז אמר, וקשה לי שלא להסכים איתו בעצם, שלשינוי יש סדר עדיפויות לאומי לקוי! אני בטוח ששינוי אכן מפלגה בעלת כוונות טובות ברובה, אך כאשר כל מה שעומד בראש סדר המפלגה הוא נושא החרדים ואיך.. לדפוק אותם בחזרה על כל מה שעשו לציבור החילוני, וזאת בעוד שהמצב במדינה בקרשים - זה לא הזמן. הזמן הוא להלחם אומנם נגד הגזרות שהביא עלינו הציבור החרדי וחוק טל וכאלה אך בראש סדר העניינים חייב לעמוד גם הנושא הביטחוני והחתירה למען שלום, וויתור על החזון המשיחי של ארץ ישראל השלמה ופירוק התנחלויות, חקיקה בנושא הסביבתי כדי שלא נימצא את עצמינו בביוב אחד גדול בקרוב, חקיקה בנושא החברתי כי להזכיר לכם יש גם אנשים פה בארץ שאין להם מה לאכול. אני אומר שלמרות מצעה של שינוי, בשטח היא מוכיחה שונה - מאוד נוח להגיד לפני בחירות שאני בעד כך וכך, זה נשמע מצוין! באמת.. אבל בפועל, ראינו - ולצערי עוד ניראה, כי מי שפעל בשנה האחרונה, ימשיך לפעול בשנה הקרובה וההיפך. שינוי הוכיחה שהיא יודעת לדבר אבל לא יודעת לפעול. מרצ הוכיחה שהיא יודעת לפעול ובגדול אבל לצערי לפעמים היא לא מדברת על זה הרבה - דבר שבסוף חוזר אליה. חומר למחשבה.

waxm1

New member
אחרי הבחירות תהיה לך התשובה מה

שינוי תעשה עם 15-18 מנדטים אפשר לעשות הרבה

peregin

New member
הקפצה - דרושה תשובה ממצה.. ../images/Emo140.gif

אם שינוי לא נלחמו בכנסת האחרונה - אני לא חשוב שצריך לחכות ולתת להם 15-18 מנדטים. זאת בהחלט לא תשובה ממצה.. קדימה אנשים - תנו לי סיבה למה להצביע שינוי??

שינוי נלחמו ועוד איך בכנסת הזאת

אלא שהחרדים הטילו וטו על כל הצעה של שינוי ובתור סיעה של 6 מנדטים הוטו הזה מאד הגביל אותה. מה שעצוב זה שגם מרצ פגעו פעם אחר פעם ביוזמות שינוי מתוך שיקולים אינטרסנטיים קטנוניים. כמו בהצבעה על טיסות אל על בשבת או בהצבעה על חוק נישואים אזרחיים בהן ברחו נציגי מרצ מאולם המליאה

peregin

New member
שינוי נלחמו בכנסת הזאתי?!

על מה? על לפגוע במעמד הביניים - להימנע מכל החלטה בעלת ערך שינוי הצביעה בעד התקציב "החברתי" במרכאות כפולות ומכופלות. שינוי גם היו, ופה אני מתקן, לא בין היחידים, אלא היחידים שהתנגדו להעלות את שכר המינימום. - אפילו הליכוד לא הצביעו נגד אז כמה שינוי הם מה שהם אומרים...?! תעשה טובה גדולה.. שרון בדרך להוביל את העם לאסון החברתי-כלכלי-מדיני הכי גדול שהחברה שלנו ידעה מאז ומעולם (והתהליך כבר התחיל). ושינוי? .. שינוי בדרך לעזור לו

LevEyal

New member
אתה לא מבין, שכר מינימום גבוה פוגעה

אפשר לעשות השווה (אני מוכן לקחת את היוזמה על עצמי ולבדוק), העלעת שכר מינימום בגדילה את מספר המובטלים. שינוי התנגדה לצעד חד צדדי, שהיה פוגעה בחלשים. אי הצבעה בעד התקציב היה פוגעה בדירוג הכלכלי של ישראל בעולם, וכך מפחית את היצוא, ומקטין את ההשקה של בעלי ממון בישראל. מר"צ העדיפה "להראות טוב" וליפגוע (ביודעין) בחלשים, וליצור יותר מובטלים, ומר"צ העדיפה לפגועה במעמדה העולמי של ישראל, בשביל להרווח עוד כמה מנדתים.

peregin

New member
טעות בידיך

קודם כל, זה לא היה בתקופת בחירות (ומנדטים כותבים עם ט´) - מרצ עושה כי מרצ עושה וכדאי שאנשים יתחילו להתרגל לרעיון - זה שאנחנו לא הולכים ואומרים כל הזמן (בעצם, עכשיו אני עושה בדיוק ההפך ממה שאני אומר אבל אני מדבר על משך השנה.. גם את ההתרמות השונות אנחנו עושים באופן אנונימי דרך אגודות כמו לתת, יד שרה..) מרצ לא עושה דברים כדי לפגוע בחלשים. אומנם יכול להיות שהיו קצת מפוטרים מכל העסק אבל כל המשק היה צומח ובגדול צעד כזה היה מועיל למשק ובגדול. מספר מובטלים היה נחשב לתופעת לוואי של החקיקה כיוון שכל המשק היה צומח וגם למובטלים אלה היה יותר קל למצוא עבודה חדשה ובתנאים יותר טובים (כי שכר מינימום זה לא מי יודע מה..) פוגע בדירוג הכלכלי של ישראל בעולם?! חביבי, בזכות התקציב אנחנו טסים במהירות לעבר מדינת עולם שלישית. (ריכוז הכסף בידי חלק קטן מהעם - 8% אם אני לא טועה במקרה שלנו, הרבה מובטלים ושחיטות.) מה אתה מעדיף, תקופה קצרה בה הדירוג הכלכלי של ישראל נפגע בעולם (וגם בזה אני לא כל כך בטוח..) או נהירה שד"א, הולכת ונהיית קשה יותר לתיקון מרגע לרגע -> אל עבר פערים חברתיים עצומים, ריכוזי הון בידי מיעוט ועוני בידי הרוב ובקיצור מדינת עולם שלישית.. תחשוב על זה

aron12

New member
אנשים לא מבינים

אנשים לא מבינים, רוב הקולות של שינוי מגיעים ממפלגת העבודה (חלק קטן מ"המרכז" של אמנון שחק), שינוי היא אחת מהגורמים העיקריים להיחלשותה של מפלגת העבודה. מה שבוחרי שינוי לא מבינים זה שכשהם מצביעים לשינוי הם מחלישים את מפלגת העבודה, ומגבירים את הסיכוי להקמת לממשלת ימין חרדית בראשות שרון.

gershon17

New member
מפלגת העבודה אכן מועילה ביותר

נסיגה חד צדדית, חוק הבשר, איסור טיסות אל על בשבת, אין ספק - מפלגת העבודה היא מה שאנחנו צריכים פה.

meirkl

New member
לא רציני

הרי מספיק היה להיכנס לאתר המפלגה כדי לקרוא ולהבין שרוב הדעות וכל ההשמצות הן ללא בסיס. אבל בחרת בכל זאת להעלות את כל מה שכתבת, כי זו פרובוקציה מתוחכמת.

peregin

New member
אה..

אתה בטח מדבר על המצע המצומק ביותר שיש באתר מפלגת שינוי.. לא לקח לי הרבה זמן לקרוא אותו שינוי יודעים לדבר - אבל כשזה מגיע לעשיה שינוי לא עושים כלום. ד"א, בלי קשר, למה טומי לפיד חתם על הארכת ימי שירות המילואים? (הרגע גיליתי)

למעלה