שתי שאלות בנושא gps

shvedraki

New member
שתי שאלות בנושא gps

מכיוון שאין לי שמץ של מושג בתחום אשמח אם תוכלו להסביר לי מה ההבדלים, (יתרונות וחסרונות) בין תוכנת הטורבו סידי והאוזי אקספלורר והאם ניתן להמיר קבצים מתוכנה אחת לאחרת? מעבר לכך, האם למישהו יש נסיון עם ה- sportrak pro של מגלן? האם הוא ידידותי למשתמש?

eligrt

New member
כמה תשובות ../images/Emo22.gif

כתבת שאין לך מושג בתחום, אצא מנקודת מוצא שטרם התנסית בעבודה עם GPS בכלל ושאלתך לא רק מכוונת לשתי התוכנות. GPS, אני מניח שאתה יודע, הינו סוג של מחשב שמקבל תשדורת לווינית לפיה יודע למקם את עצמך במרחב, בנקודת זמן מסויימת. לרוב נתוני המיקום נשמרים בתוך המכשיר כש"בגדול" המכשיר שומר בכל שניה / את נתוני המיקום קו אורך קו רוחב גובה הצלבה של שלושת נתונים אלה יודעת למקם אותך במרחב. (דוגמה לאוסף נתונים כאלה אתה יכול למצוא בתמונה שצירפתי - אוסף נתונים של רכיבת שבת האחרונה שלי) עכשיו, את הנתונים האלה אפשר להציג בפורמטים שונים (מה שאנחנו מכירים כקבצים עם "סיומות" שונות) כדוגמת GPX, XML, WPT, PLT ועוד. שתי התוכנות שהזכרת (טורבו CD ואוזי אקספלורר) יודעות לקרוא את הקבצים הסטנדרטים האלה, ואפילו google earth יודע לקרוא אותם - כך שאתה יכול "לטעון" קבצים לתוכנה אחת, ליצא אותם מאחת ולייבא לאחרת וכיו' לגבי התוכנה של מגלן - לא מכיר, אני עובד עם GPS של גרמין, שיושב על האופניים (או על היד, כשאני רץ) ועם תוכנת אוזי, עכשיו, יכול להיות שזה סתם עניין של הרגל, אבל לדעתי קצת יותר ידידותית מטורבו. אפשר להציג עליה כל מפה שתחפוץ (אישית, אני משתמש במפות השבילים 1:50000) , לסמן עליה מסלולים, ו"לשגר"אותם לGPS ועכשיו מה שנשאר לך זה להפעיל את ה GPS, לצאת לשטח ולהינות... מקווה שעזרתי.

shvedraki

New member
תודה רבה

עזרת מאוד. מדבריך אני מבין כי בניגוד לאוזי שם ניתן לסמן מסלולים על גבי מפות סימון שבילים, (סרוקות, אני מניח), בטורבו סידי הדבר אינו אפשרי?

eligrt

New member
לא ממש... ../images/Emo22.gif

בשתי התוכנות (אוזי וטורבו) אני יודע שאפשר להעלות מפות (סרוקות / קנויות) ולסמן עליהם נ"צ ומסלולים. אישית אני פשוט עובד עם האוזי, אותה אני מכיר טוב. לגבי הטורבו, היה לי נסיון קצר איתה (ואז החלטתי לעבור לאוזי) אישית, חושב שהאוזי יותר נוחה, מה גם שיש בה כל מיני תוספים / "גאגטים" כמו לדוגמה מפות תלת מימדיות, כפי שאתה יכול לראות בתמונה שצירפתי. לא שזה כזה שימושי, זה פשוט נחמד. יתרון נוסף לאוזי זה כמות המשתמשים. יתכן ואני טועה, אבל ברוב ה"טיולים" שלי ברחבי האינטרנט, נראה שיש יותר משתמשים לאוזי (גם בארץ) מאשר לטורבו. מה שיכול לעזור אם פתאום נתקעת / אתה רוצה ללמוד איך עושים משהו וכו... המלצה שלי, נסה לעבוד עם האוזי, כל עוד אתה חי איתה בשלום - ברכות (אפשר להוריד TRIAL ל30 יום אם אני לא טועה...) הסתבכת? אתה לא "מתחבר" אליה? תמיד תוכל לקנות את הטורבו.

gesus

New member
יש כתבה על מכשירי GPS

אם אתה נמצא באיזור ת"א אני יכול להעביר לך את הכתבה שמופיעה במגזין MOUNTAINBIKE חינם אין כסף. אם אתה מעוניין צור איתי קשר במסרים.

למעלה