שעירות יתר, כדורי דיאנה.

baba1510

New member
שעירות יתר, כדורי דיאנה.

לדר' תורגמן שלום רב! ביתי הינה בת 15.5 ולאחרונה שמתי לב כי התחילה אצלה שעירות יתר (קו החזה, ליד הפטמה וגם ברגלים החל השיער להיות רב יותר). לאור זאת, לקחתי אותה לרופא הנשים שלי שעשה לה בדיקת אולטרסאונד וכן שלח אותה לבדיקות דם. בדיקות הדם הראו (אין לי אותם אצלי אלא צפיתי בהם עם הרופא על מחשבו) כי היא על הגבול העליון ואפילו טיפה מעל. מה שהרופא הראה לי שהממוצע הוא 6 ואצלה התוצאה הינה 8 (???!!). לאור זאת הוא נתן לה ליטול את ה"דיאנה". עלי לציין כי המחזור שלה עדיין לא סדיר לגמרי (היא קיבלה את המחזור לראשונה בגיל 12 וחודש). שאלותי הן: א. האם איני צריכה לגשת עימה לאנדוקרינולוג בנוסף לביקור אצל הר. נשים? ב. האם הילדה לא צעירה מידי להתחיל ליטול כדורים אלו? והאם הם לא יגרמו לה להשמנה (היא שמנמונת ומאוד מעוניינת להרזות)? ג. אני מבינה שמקביל לנטילת הכדורים יש גם לדאוג להסרת השיער - האם הלייזר היא שיטה טובה לאור גילה של הילדה ובכלל (קרינה!!). סליחה על אורך השאלה, אך אני מאוד מאוד מתלבטת. מאוד מצפה לתשובה לשאלותי ומודה על תשומת הלב!!

שירה59

New member
מחשבות שלי

יש כל מיני בדיקות כשעושים פרופיל הורמונלי, ולכל דבר יש טיפול שונה. דיאנה זו גלולה רגילה, והבת שלך בגיל שכבר מתחילים לקיים יחסי מין, כבר יש לה ווסת כך שלא נראה לי שזה מוקדם מדי. יש בנות רבות בגילה שנוטלות גלולות למניעה. מחזור לא סדיר זה מה שקורה בגיל ההתבגרות על הכל המערכותמתייצבות. בכל מקרה, הגלולות מסדירות את המחזור. הגלולות לא גורמות להשמנה, האכילה גורמת להשמנה. יש גלולות שמעוררות קצת את התיאבות אז צריך לשים לב אם זה כך, ויש גם גלולות שעשויותלגרוםלאגירת נוזלים לפני הוסת. הן עשויות, אבל לרוב זה לא קורה. דיאנה באופן ספציפי מכילה אסטרוגן שידוע בהשפעתו החיובית על הפחתת שיעור, הבעיה היא שבגלל מחזור ארוך יחסית של שערה, רואים השפעה של הפחתת שיעור רק אחרי חצי שנה בערך. לא חייבים להוריד אם לא רוצים, אם השיער הוא אכן סימפטום של הפרעה הורמונלית, בסופו של דבר, הדיאנה תרום להפחתה בשיעור. יכול להיות שהבת שלך פחות חלקה גם בלי ההפרעה ההורמונלית וז לייזר זה דווקא מצויין אבל יקר. אם את יכולה להרשות לעצמך, וביתך מעוניינת להסיר שיער מהגוף, זה דווקא יופי!

מסכימה בגדול עם התשובה

שלום לך, סליחה על העיכוב, אבל היופי באנדוקרינולוגיה הוא שבד"כ הדברים לא נורא דחופים
. ראשית אני לא יודעת מהי הבדיקה שהרופא הראה לך. לגבי בירור של שיעור יתר אפשר לעשות בירור מינימליסטי ואפשר גם לעשות בירור הרבה יותר מעמיק. הבירור המעמיק יחשוף אבחנות שלא היו נקבעות עם הבירור הבסיסי, השאלה עד כמה זה משנה את הטיפול שינתן לבסו:? כנראה שלרוב לא הרבה, כך שזו הסיבה שזו לא טעות להגביל את הקף בירור זה. עם זאת, אין לי מושג על איזו בדיקה הוא דבר. דיאן היא גלולה מקובלת ויעילה לטיפול בתופעות של היפראנדרוגניזם. היא לא מטפלת בבסיס הבעייה, כך שאם מפסיקים אותה יש סיכוי שכל אותן התופעות ישנו: שיעור, הפרעות במחזור, אקנה וכו... מה שבטוח הוא שאם לבת שלך יש עודף משקל, רצוי מאד מאד שתעשה משהו בנידון. האם לטפל תרופתית? זו באמת שאלה. התשובה היא תלוי עד כמה זה מפריע לה. אם זה לא נורא מפריע לה, הטיפול התרופתי לא הכחרי. נכון שבשילוב של טיפול תרופתי וקוסמטי משיגים מהר יותר תוצאות טובות יותר, אבל אם זה לא נורא מפריע אפשר לטפל רק בלייזר למשל. יש הרבה בנות שמקבלות דיאן כבר בגיל הזה. אני נתתי אותה לבת שלי בגיל זה בערך. תחליטו אתם.

למעלה