שעונים

יום.

New member
שעונים

הלכנו אני ואבא להביא את הדברים של סבא מבית החולים הגענו למחלקה ואני נשארתי מחוץ לחדר של סבא (משוםמה הוא עדיין היה בחדר). דיברנו קצת עם הרופאים והאחיות (גרמתי לרופא לתהות מעט על שפיותי עם כל האמירות הציניות שלי), בסוף יצאנו משם עם 2 שקיות שבתוכן הדברים של סבא אבל איפשהוא ביציאה נקרעה לי הידית של השקית וחלק מהדברים נפלו החוצה, הכנסתי את רוב הדברים בחזרה לשקית אבל איכשהוא יצא שהחזקתי את השעון של סבא ביד מחוץ לשקית. המשכנו ללכת בדרך אנשים מסתכלים עלינו, שני אנשים יוצאים עם שקיות מבית החולים נורמלי לחלוטין אבל היו את האלה ששמו לב לשעון שאני מחזיקה ביד, שעון גברי גדול, אז הפנים שלהם התקדרו במעין הבנה וצער ופינו לנו מקום (למרות שהיה שם הרבה מאוד מקום זה לא בית חולים צפוף במיוחד). שעון שחושבים על קח הוא חפץ מאוד אינטימי חפץ שאמור להיות ברשותנו רק בשביל הפרקטיקה מסמל בשביל רבים הרבה מעבר לכך. אם אני נותנת למישהו את השעון שלי סימן שקרה לי משהו.. ..ולי בכלל אין שעון

אבל עכשיו

יש לך את השעון של סבא... שעון שיזכיר לך זמנים שהיו, ושאולי לא יחזרו יותר... אבל הזיכרון... הזיכרון שווה הרבה, את יודעת? אז יש לך את השעון של סבא, ויש לך את הבגדים שלו. ויש לך תמונות שלו ואיתו, ויש לך זיכרונות מחוויות שמחות ועצובות... ויש לך לב שעדיין אוהב, ושעון פנימי שתמיד זוכר, והבטריה לעולם לא תוכל להתקלקל... כי ה´בטריה´ שלנו, בני האדם, לעולם לא פגה. לעולם. תהיי חזקה, ילדה. אני פה. (((((
)))))

נעלמת

New member
..

אני הייתי רוצה שעון שיהיה לי מסבא שלי..האמת היא שהייתי רוצה סבא. לפחות אחד.. . את יודעת, את נורא מזכירה לי את עצמי כשאמא של אבא שלי נפטרה. הייתה אישה קשה. אף פעם לא חיבקה. לא הראתה חום. אהבה. ואני זוכרת שאחד הדברים שכאבו לי כשהיא נפטרה, היה שאני לא מרגישה צער. אבל יש רגעים שאני מתגעגעת אלייה. או יותר נכון אליהם. ארוחות שישי בבית שלה, במרפסת בקיץ. בסלון בחורף. חדשות. קידוש. סבתא שלי עם מטפחת וידיים על שתי העיניים. רק אני אחי ואבא. אמא לא באה. אוח..אני סוטה מהנושא כבר.. . מה השעון מסמל בשבילך? היית רוצה לשמור אותו לעצמך? היית רוצה להיזכר?

joyjoy

New member
...

והיתה לי צמרמורת בסוף עם קריאת המילים "ולי בכלל אין שעון" ...כשהולכים מאיתנו אנשים אז הרבה דברים פשוטים ושימושים שלהם מקבלים משמעות נוספת, דברים קטנים, דברים שהיו שלו עכשיו מחזיקים חלק ממנו ... שולחת לך חיבוק דובי כזה ...

רותי ב.

New member
זה מסוג הסיפורים הזה

שישר עושה לנסות ולהזכר בזכרונות הפרטיים האלו... הדומים. אז לי לא היו זכרונות של סבא. שום סבא אחד.

למעלה