שעון קיץ- למען הקהילה

Nחמן

New member
בלבול מוח גדול

אין לי דבר נגד או בעד שעון הקיץ. אני גם מסכים לכך, שהטיעון בעניין יום הכיפורים הוא דמגוגי. יש לי רק נגד אלה, שנאחזים בתירוצים מתירוצים שונים, בגלל שלהם נוח עם שעון הקיץ. שום מחקר עוד לא הוכיח ירידה בהיקף תאונות הדרכים בגלל שעון הקיץ ושום מחקר טרם הוכיח התועלת לילדים בהוספת שעת אור. גם זו דמגוגיה. הילדים ירוויחו כביכול שעת אור בסוף היום אבל ייאלצו לקום בחושך לביה"ס ולגן. הם יהיו עייפים מאוד מ"תוספת שעת האור" ויתקשו לקום בזמן או לחילופין יגיעו לגן ולביה"ס עייפים ויאבדו מכושר הריכוז שלהם. ועוד: איפה הטיעון של חיסכון באנרגיה? אהה! כנראה חסידי החיסכון נואשו מהגימיק הזה לאחר שגם כאן לא הוכח לא חיסכון ולא בטיח'. אז אנא מכם! הסתפקו בחוק שחוקקה הכנסת, כי אולי העלות ביצוע החוק מגיעה כמעט לשיעור החיסכון ונשארנו עם הרבה מילים באוויר...

tamidb

New member
סליחה- בשבע בבוקר אין חושך

ולא משנה באיזה שעון. אבל לסים את היום בחמש וחצי כי חושך בחוץ זה די מבאס זו דעתי לפחות. אם אנשים חושבים כמוני שיחתימו את עצמם וישלחו לאחרים

Nחמן

New member
התגובה ממש לא עניינית

קראי פעים נוספת את תגובתי והגיבי בהתם. גם אינני רץ להחתים על עצומות וגם אינני קורא לחבריי לעשות כן, כי משנקבעה הנהגת שעון קיץ, קיבלתי את המצב ואינני מרגיש כל כך לא טוב עם זה. הבעייה היא, שכל עצומה וכל דיון בשינוי החוק כרוך בהשקעה רבה. אינני בטוח, שהוספת שבועיים או שלושה מדי שנה תחזיחר את ההשקעה. ושוב: אינני מתנגד לשעון קיץ עד סוף אוקטובר. אני רק סבור, שכל הרעש סביב שעון הקיץ לא נועד אלא למשוך תשומת לב, ושהתועלת שלו איננה עולה בהרבה על הנזק שבאי הפעלתו.

למעלה