שמירת מסמכים להצהרת הון מעבר ל-7 שנים

golis82

New member
שמירת מסמכים להצהרת הון מעבר ל-7 שנים

שלום רב לפורום הצהרת הון האחרונה שנידרשתי הייתה לשנים 1999-2005 לא נקראתי לדיון עליה עד היום[ כבר תחילת 2011]האם אני צריך עדיין לשמור את כל המסמכים הקשורים להצהרת חון זאת למרות שמזמן עברו 7 שנים או רק לשמור מסמכים 7 שנים אחורה למרות שלא נערך דיון בהצהרת הון זו אם בכלל יערך אי פעם בתודה נושי

במס הכנסה דנים רק 3 שנים אחורה על שומות

כניראה שהכול סביר אצלך . אין מה לידאוג . אים תיקנה רכב תקבל עוד פעם הצהרת הון .

golis82

New member
שמירת מסמכים להצהרת הון

תודה על התשובה לא התכונתי על מסמכים לדיון על שומות כגון חשבוניות וכו אלה על מסמכים להצהרת הון כגון מסמכי מחיה מסמכים על פעולות בבנק מסמכים למכירת רכב וכו וכל מיני מסמכים שונים המשמשים להסבר על גידול הון ואני מחדד את השאלה האם בגלל שלא נקרטתי לדיון על הצהרת הון על תקופה שמעבר ל7שנים אני אמור לשמור מסמכים אלו לתמיד או שיש תאריך שאחריו איני צריך למשור אותם למרות שלא נערך דיון על הצהרת ההון שוב תודה נושי

כדאי לשמור

כדי שתוכל לבצע השוואת הון ביום שתיקרא ממס הכנסה. אם לצורך העניין מבקשים ממך הצהרת הון ליום 31/12/2010 אתה צריך לבצע השוואת הון עם ההצהרה הקודמת ולבדוק אם היה גידול או קיטון ברכוש נטו לכן כן כדאי לשמור, זה אף פעם לא מזיק. בברכה,

מקס007

New member
שמירת מסמכים

מבחינה חוקית אין לך חובה לשמור. בנוסף בעת שהגשת את הצהרת ההון האחרונה אני מעריך שהיא הוגשה עם מסמכים מאמתים זה אומר שלמס הכנסה צריך להיות המסמכים במידה ולא איבדו אותם. מבחינה פרקטית כדאי לשמור מאחר ותיקים ותיוקים במס הכנסה יש להם נטיה להעלם. יום טוב

כאשר אני היגשתי הצהרת הון בשנת 02

פעם אחרונה . הייה אי דיוקים . דנו איתי רק על שנים 99-02 . והייה מרוץ נגד הזמן . כי שנת 02 הלכה להיגמר . והייתה אז שביתה גם . על מנת שיוכלו לדון גם ב99 . גם כאשר דנים בהצהרת הון . דנים רק ב3 שנים אחרונות . כניאה שאתה בחור טוב . אם אתה מודאג שמור בבוידם את החומר . אין מה להפסיד . אין כאן שחור ולבן . הכול עניין של מזל

מקס007

New member
טועה ומטעה

אני שמח שאתה עוזר מניסיונך האישי אך המרחק בין ניסיונך לבין עמדת רשות המיסים ולכתוב בחוק הנו רחוק שמים וארץ. אני ממליץ לך לא לתת המלצות תפלות וחסרות שחר כפי שנתת כאן בנושא התיישנות הצהרת הון. סעיף 145 דן בהתישנות דוחות שמוגשים למס הכנסה ולא בהצהרות הון!!! 3 שנים שאתה מדבר עליהם נידונות לגבי דוחות ומוזכרות בסעיף האמור. אין בפקודה שום סעיף שדן בהתיישנות ובאילו שנים דנים בהצהרת הון שהוגשה. עמדת רשות המיסים - גם אם יש הבדל של 10 שנים בין הצהרת הון אחת לשניה מייחסים את הגידול ההון לשנים הפתוחות!!! עמדת המייצגים - יש לפרוס את הגידול בהון לאורך השנים בין הצהרת הון אחת לשניה ולמסות את הנישום רק בגין השנים הפתוחות באופן לינארי. עמדת בית המשפט - אין פסיקה חד משמעית בנושא זה ולכן הנושא די פרוץ.

מר מקס . בשום מקום לא כתבתי

שיש התישנות בהצהרת הון . ביכלל מה זה התישנות במס הכנסה ??? אם בשנת המס 2000 הצהרתה על הון שלX שקלים. ובשנת 2010 ההון גדל פי 20 . ואין לך הסבר מניח את הדעת . אז יש לך הון שחור . בין שנת 00 לשנת 10 . כוונתי הייתה . בדרך כלל כאשר אתה מוזמן לדיון אחרי הצהרת הון . ואין גידול בהון . אז דנים רק ב3 שנים אחורה בשומות . עושים ביקורת ספרים אם הכול תקין . ולא בודקים 10 שנים ספרים אחורה . אם לא רשמתה איזה חשבונית או דבר דומה . בדיקת הפרשי הון עושים בין 2 הצהרות הון . ולא משנה מה ההפרש בין השנים .!!!!!!!!!! מקווה שהעניין הובהר 1. בידקת ספרים רגילה עושים רק 3 שנים אחורה 2. הפרשי הון בודקים בין 2 הצהרות ההון ולא משנה מה הפרש השנים שנה טובה לכולם

ניר373

New member
ציטוט - "גם בהצהרת הון דנים ב 3 שנים אחרונות"

כנראה עכשיו כמו הפוליטיקאים תגיד שדבריך פורשו לא נכון? גם בתגובתך הזו בסעיף 1אתה מטעה!!! מי אמר שמס הכנסה רק דן בשלוש שנים אחרונות? בהתאם לפקודה יש לפקיד שומה לדון בדו"ח 3 שנים מתום שנת המס בו הוגשת או 4 שנים באישור המנהל!!! בפועל זה אומר שיכולים לדון גם ב - 4,5,6 שנים הכל תלוי בתאריך הגשת הדו"ח של שנת מס מסוימת!! ברגע שאתה נכנס לעולם המיסים נכנסת לעולם משפטי שכל מילה פסיק ונקודה בו קובעת. תשקול את תגובותיך הן לא מדויקות כלל.

צודק . במס הכנסה אין אחד ואפס . יש פשרות שם

אני כתבתי . תיקרא עד הסוף . בהצהרת הון בדיון כאשר רואים שאין הפרשי הון . אז בודקים את הספרים אם יש אי דיוקים . אצלי בדקו 3 שנים אחורה . מה עושים אצל אחרים לא יודע אים יגלו העלמה גדולה של מליונים ילכו אחורה 10 שנים . אצלי לא מצאו כלום הפרשי הון . אז חיפשו להפיל בבדיקת הספרים לשנים 99-02 . ושנת 02 הלכה להיגמר . ואז היו מפסידים את שנת 99 לביקורת . אולי מישנת 02 שונו גם תקנות . אני כותב מה אני עברתי . אף נישום לא מיסתמך על מה שאני כותב . כי יש לו מנהל חשבונות . חוץ מימני משנת 69 כן שישים ותשע אין מנהל חשבונות

למעלה