שם חדש וReboot לטורצ'ווד עונה 4

Yaki J

New member
שם חדש וReboot לטורצ'ווד עונה 4../images/Emo58.gif

העונה הבאה של טורצ'ווד עמדה בסימן שאלה למרות רייטינג שיא ל"ילדי כדור הארץ", בשל בעיית מימון של ה-BBC. כאמור, חבל ההצלה הגיע מרשת STARZ האמריקאית שהסכימה לממן עונה רביעית מוגדלת תקציב, ובהתאם - נעשו בסדרה שינויים כדי להתאים אותה לרשת. סטרז היתה עד היום רשת של ערוצי סרטים, עם מעט תכנים מקוריים: קומדיות אינדי כמו על הספה (שאגב, תעלה בקרוב בגירסא ישראלית בכיכובה של עלמה זק) לצד דרמות כבדות כמו "התרסקות", אסל בשנה האחרונה היא קיבלה פוקוס עם הצלחה אחת גדולה - "ספרטקוס", סדרה אלימה ומלאת עירום וסקס. בעתיד גם מתוכננת "קמלוט", מיני סדרה על המלך ארתור שאמורה אף היא להיות סקסית ומדממת. ואיך טורצ'ווד משתלבת בכל זה? 1. השם החדש הוא Torchwood: The New World 2. ג'ולי גארדנר מתייחסת לעונה הזאת כריבוט לכל דבר, שנועד להכניס לעלילה צופים חדשים שלא יודעים כלום על הסדרה 3. בהתאם למשכנה החדש הסדרה תהיה חופשייה ממגבלות עירום או צנזורה, אם כי דיוויס אומר שהיא בנויה כסדרת מתח לכל דבר ולכן קשה לו להאמין ש"נפסיק את האקשן באמצע בשביל סצינת מין", אלא שהעירום/הקללות/האלימות ישולבו לפי צורך תסריטאי ולא "בכוח". 4. עשרת הפרקים יהיו מאד קצביים ומסחררים, וכל אחד מהם יכיל אמנם איזשהו סיפור שמתחיל ונסגר בפרק אבל יש סיפור מסגרת מאד חזק והעונה בנוייה לפי הטמפלט המוצלח של "ילדי כדור הארץ" מכאן והלאה
הנוגע לעלילה 5. שתי דמויות ראשיות יוצגו לקהל - סוכן הCIA רקס והאנליסטית אסתר (השמות הם חלק מהקאסטינג קול לסדרה, כך שיתכן שהם בהחלט בדויים) שעולים על קנוניה חייזרית בקנה מידה עולמי. 6. עם התפרקותה של טורצ'ווד אחרי מאורעות "ילדי כדור הארץ", טורצ'ווד אינה קיימת יותר, אבל הם הפכו במחתרת לשם אגדה, שנלחש ביראה בקרב יודעי דבר ושירותים חשאיים כשג'ק וגוון הופכים לסוג של אגדות בתחומם. 7. אסתר ורקס נאלצים להמלט כשחייהם בסכנה והם מחליטים למצוא את ג'ק וגוון, היחידים שיכולים לסייע להם 8. על פי דיוויס סיפור פגישתם של הצוותים והעבודה המשותפת הזהירה - האם הם חברים? האם הם אויבים? - יהיה חלק גדול מהסיפור.

Gal lifrey

New member
../images/Emo58.gif

מצד אחד זאת הקלה שעזרו לBBC להקמת העונה הרביעית, מצד שני- התאמת הסדרה לרשת לא נשמע לי כל כך טוב... אני מעדיפה שהסדרה תישאר כמה שיותר בריטית, ומבטא אמריקאי אחד מצד ג'ק בהחלט מספיק לי. ההבטחות על העלילה נראות לי טובות- ואני מקווה שדיוויס באמת יעמוד בהן. מה שכן, אני ממש שמחה שלדיוויד יותר חשוב אקשן מאשר סצנות מיניות- ואני מקווה רק שגם אם הן יהיו רק מידי פעם, אז שיהיו כמה שיותר קצרות. לא יודעת מה אתכם, אבל לדעתי יותר טוב שהמקסימום זה שיש כל מיני סצנות להט"ב, שגם בהן לא מראים יותר מידי.

../images/Emo58.gif אז בעצם לגרסא המחודשת לא יהיה קשר

לדוקטור הו?? כי אם המטרה היא להכניס צופים שלא מכירים את העלילה, אז בעצם יאלצו לנטוש את כל הקשר לדוקטור הו.. איך ג'ק הגיע להיות מי שהוא היום, בן כמה הוא ולמה, מאיפה וממתי הוא, מי השפיע עליו הכי הרבה בכל חייו.. הם אמרו משהו שקשור לעלילת דוקטור הו בטורצ'ווד ולקשר של ג'ק אל הדוקטור?

בעניין הריבוט ../images/Emo58.gif

למרות שהם אמרו Reboot - אני חושב שהכוונה היא לכך שהעונה החדשה תהיה כמו השקה מחודשת של הסדרה והפרנשייז, כדי שיהיה נוח להכניס צופים חדשים לסדרה. אבל לפי מה שהבנתי, זה לא אומר שהסדרה מתחילה מהתחלה: קפטן ג'ק וגוון לא ייפגשו לראשונה, וחברינו המתים האחרים לא יקומו לפתע לתחייה. אני מניח שיהיו כמה שפחות התייחסויות לדברים שקרו בעונות הקודמות, ושהעיקר יהיה הסיפור העונתי והיחסים בין הדמויות (הישנות והחדשות), בלי לנבור במיתולוגיה יותר מידי. זה הניחוש שלי.

myaron

New member
אכן, זה לא ריבוט לפי התיאור הזה ../images/Emo58.gif

ריבוט היה אם העבר היה משתנה\לא קיים, וזה לא המצב פה.

myaron

New member
מה רע בפורום הזה? ../images/Emo13.gif

אני בלא מעט פורומים, מסתבר. קטקט ואנוכי סיימנו לראות את עונה 5 לפני שבוע וכרגע שנינו בדיכאון עד הקריסמס... נחמד לראות שגם את בענייני הדוקטור.

הפורום הזה משובח

היה לי משעשע לראות מישהו שעל פניו נראה כ"כ לא קשור. ועוד מפורום אחר...
את העונה ה-5 התחלתי לראות. הגעתי עד לפרק עם המלאכים ונשברתי (לא ראיתי עד הסוף אז לא לגלות). אני כ"כ עייפה בערב שאני לא מסוגלת להתרכז בסדרה- שדורשת את כל תשומת ליבי...

myaron

New member
מקנא בך

בניגוד להרבה בפורום אני ממש אהבתי את העונה הזאת.

Yaki J

New member
ריבוט לא אומר בהכרח נטישה של מה שנעשה קודם

יש הרבה מקרים של ריבוטים בהם החליטו לקחת סדרות לכיוונים חדשים ועשו את זה בלי לפגוע בכל ההיסטוריה שקדמה להם. יש גם ריבוטים שנעשים בעדינות ומבלי להכריז על כך כמו למשל "חלל עמוק 9" ו"וויאג'ר" ששינו כיוון באמצע העלילה או "העשב של השכן" שבפרק פתיחת העונה השלישית העלתה בלהבות את כל השכונה, שינתה מיקום והעבירה אליו חצי מהדמויות בעוד היא נוטשצת חצי מהאחרים. כל הסדרות האלו לא התעלמו מהעבר, אבל הן בנו את עצמן מחדש על מנת לרתום צופים חדשים.

וואו, ספוילרים לעשב של השכן.

אני יודעת שזה לא הפורום, אבל אם כבר מספיילרים נא להודיע מספיק זמן קודם

Lior Knight

New member
קצת OFF אבל...

עד כמה שידוע לי העונה השלישית של Weeds שודרה לפני שנים בארץ. איך זה עדיין נחשב ספויילר?

זה לא בדיוק ספוילר, אבל אני חושת שמן הראוי

להזהיר אם מדברים על סדרות אחרות. אם זו באמת עונה חדשה אז כמובן לסמן וכו', אבל אם מדברים על משהו אחר אני חושבת שזה common courtesy להזהיר שהולכים לדבר על סידרה X בעונה Y משפט לפני שהולכים לכתוב מה קורה שם. אני אתן לדוגמא את באפי. גם באפי שודרה בארץ לפני שנים רבות, אבל נגיד מישהו פה ראה שהרבה גולשים אוהבים אותה ורוצה לראות ואז פתאום אני באה ומספרת לו מה קורה בסוף הסידרה או איזה פרט משמעותי, נגיד, באמצע עונה 5 [ואני יודעת שאתה יודע על מה אני מדברת]. נכון שזה לא עובר על חוקי הפורום, אבל אני יצאתי קצת מניאקית כי לא הזהרתי על משהו כזה מראש.

Lior Knight

New member
אהה אוקי

כי חשבתי שזה חוק חדש בפורום שפספסתי או משהו. בגדול כן, מן הראוי לציין על מה מדובר.

limors2

Active member
../images/Emo45.gifתמיד נחמד להיזהר ולהתחשב.

אני נורא אתבאס אם יהרסו לי את הסוף של באפי, למרות שזה לחלוטין אשמתי שעצרתי בפרק 3 של עונה 7 לפני שנה.

myaron

New member
לפי מה שאני מבין

הדוגמאות שלך הן לא ריבוטים, אלא שינוי כלשהו בעלילה. מקביל אולי לכשמגיע דוקטור חדש. ריבוט זה לא מחיקה של הכל, אבל זה בהחלט שינוי מסיבי של עלילה, ולרוב גם שינוי של ההיסטוריה (או לפחות התעלמות מחלקים קריטיים מההיסטוריה). דוגמאות בולטות הן שינויים בעולמות הקומיקס של DC, או סרט סטארטרק האחרון. פה דווקא נראה שיהיו נאמנים להיסטוריה, פשוט יעשו משהו חדש על ההריסות של ההיסטוריה. כמובן שאין פה הגדרה מילונית, אז לכל אחד יש את הוריאציות שלו.

Yaki J

New member
דווקא יש סוג של הגדרה מילונית

בספרים על קולנוע או טלויזיה תמצא לרוב הגדרות של ריבוט שתואמות יותר את ההגדרה שלך - נטישת ההיסטוריה, הקונטיניואיטי וכל מה שקדם להן לטובת רעיונות תסריטאים חדשים. זה נכון בעיקר לגבי הקולנוע עם סדרות סרטי ג'יימס בונד, באטמן ושות' ובמובן מסויים אני דווקא חושב שהעונה החמישית של דוקטור הו הוא הדבר הכי קרוב שיש בסדרה לריבוט. אבל... ככה דיוויס ושות' מגדירים את העונה החדשה של טורצ'ווד (וככה אגב זרוע ההפצה של ה-BBC הגדירו את ילדי כדור הארץ בכל החומר השיווקי שלהם) ומי אני שאתווכח איתם? אני חושב שבמובן מסויים נכון יותר להשתמש בריבוט למקרים האלו מאז שפרח השימוש במונח Reimagining, שאותו אמצו בשמחה סדרות כמו בטלסטאר גלקטיקה או V ובמובן מסויים הוא גם מתיישב לי יותר טוב על סרטי סטארטרק החדשים מאשר פשוט ריבוט.

למעלה