שלום, שאלה לי

afiloo

New member
שלום, שאלה לי ../images/Emo13.gif

אני בן 27. שירתתי בסדיר בתור ג'ובניק עקב בעיה ברגל. אחרי הצבא הייתי בטיול בחו"ל ושם החמיר מצבי הרפואי, ככה שהיום אחרי שאני נוהג שעה העניין מתחיל לכאוב. כדאי לציין, שבשלוש השנים הראשונות לאחר השחרור התייצבתי תמיד, שכן התפקיד היה זה שעשיתי בסדיר ולא דרש שום פעילות. לפני שנתיים זומנתי לאבטחת ישובים. האורטופד שלי טען שאני לא כשיר לעשות את זה. בהמלצתו, העברתי את החומר הרפואי המעודכן למרפאה בבסיס. רופא (כנראה כללי) בדק את החומר והורה לבטל את צו המילואים ושלוח אותי לוועדה רפואית שתקבע שאני לא כשיר. עד היום לא זומנתי לוועדה כזו, אבל למרות זאת לפני חודש קיבלתי צו מילואים חדש לאבטחת ישובים. כל זאת, כאמור, בלי שרופא קבע שאני כשיר לבצע את המשימה. עכשיו לשאלות: מה לעשות? למי אני אמור לפנות אם האנשים במשרד הקישור אטומים לחלוטין? אשמח לשמוע עצת מומחים

deathcaster

New member
מומחה אני לא...אבל

אם רופא החליט שאתה לא כשיר ועליך להיות נוכח בור"פ כנראה יש דברים בגו בין מצבך הרפואי . מה בדיוק אמרו לך בקישור ? ביקשת לדעת מה סטטוס הזימון שלך לועדה רפואית ..... אולי התחלפה הקצינה ובאה אחת "שלא ידעה את יוסף "
, וצריך להבהיר לה במה מדובר ? באשר לצו שקיבלת , אני מניח שיש לך עדיין את המסמכים הרלוונטיים , תפעל באותו נוהל, ואני מקווה שתקבל ביטול פעם נוספת. תרגיש טוב.

מסכים עם קאסטר. איפה נעלמת...

במשך שנתיים? למה לא בררת מה עם הזימון לועדה הרפואית במשך הזמן. נון שלך, או שהמצב לא כל כך חמור כמו שאתה מציג? בכל אופן, רפואה שלימה.

afiloo

New member
לא ברור לי למה אני צריך

לרדוף אחריהם. כמו שאני לא מתקשר כל שנה לשאול למה לא מזמנים אותי למילואים, מותר לי להסתמך על הודעתם (שנשלחה אלי בדואר רשום) שאני אוזמן לוודעדה רפואית.אני לא מבין למה אני צריך לרדוף אחרי הצבא שהודיע לי שינהג בדרך מסויימת. מה שאני יותר לא מבין זה איך אותו קצין קישור מוסמך לקבוע בניגוד להחלטה קודמת של רופא אם אני כשיר או לא. הדברים נכונים במיוחד כשידוע לי שהחיל המדובר מנסה מאוד לחסוך בימי מילואים וכי הזימון לוועדה הרפואית "עולה" לו במחיר של יום מילואים. מה שכן רציתי לדעת, זה אולי, אם ידוע לכם, על גוף שנמצא מעל אותו קצין קישור אליו ניתן לפנות. למשל קצין קבילות למילואימניקים או משהו דומה.

afiloo

New member
ועוד משהו

מדפדוף קטן בפורום (כן, כן, פה בתחתית העמוד) ראיי מישהו עם שאלה די דומה לשלי, אז כנראה שאני לא מקרה חריג, ובצבא, כמו בכל גוף גדול, יש בירוקרטיה שלא תמיד פועלת כמו שצריך. אז בבקשה לא לתקוף את עבדכם הנאמן.

deathcaster

New member
הלו הלו

מי תקף אותך ? בסה"כ דואגים לך שלא תחשוב באופן נאיבי שהצבא חושב רק עליך, אם אתה רוצה לעשות משהו חיובי עבורך במילואים זה אומר שעליך להיות אקטיבי, לא לשבת על השמרים ולקוות לטוב , חיפשת עצה ממנוסים, קיבלת

vinney

Well-known member
תשמע תבין תראה...

אל תשחק אותה ילד תמים. כשאתה צריך משהו ממישהו - תרדוף אם אתה לא מקבל את זה בזמן. הצבא אמר שיזמן אותך לועדה? הוא יכול לזמן אותך גם עוד 10 שנים. עד אז מבחינת כולם (כולל אותו קצין הקישור) אתה כשיר. כי לא נאמר אחרת. הרופא שדחה לך את המילואים בפעם הקודמת נתן לך דחיה חד פעמית, הוא לא מוסמך לתת פטורים קבועים. אם אתה רוצה לקבל דחיה שוב - תפנה לרופא שוב. וחוזר חלילה עד שימאס לך. כשימאס לך - אחר כבוד, תדאג שיזמנו אותך לועדה רפואית בהקדם. גם אם זה אומר להתקשר פעם בחודש לקישור ולשאול "מה עם זה". אתה יכול לפנות לכל גוף שתבחר, כולל נציב קבילות החיילים או קצין מילואים ראשי, אבל על פניו - לא נעברה שום עבירה, הקצין הקודם שהבטיח לך ועדה ולא קיים כנראה כבר השתחרר מהצבא, והיחיד מכל הנוכחים בסיפור הזה שלא בסדר (בעיניי, לא בעיני החוק) זה אתה, כי אם הבעיה הרפואית באמת קשה כמו שאתה מתאר, אתה בהחלט לא מתנהג כמו שהייתי מצפה מבן אדם שמנסה להוכיח חולי.

מתנצל עם נפגעת...

הכוונה לא היתה חלילה לפגוע. אך בהחלט עקיצה קטנה. כפי שהח'ברה כבר הגנו על כבודי, זו בדיוק היה הרעיון. כשמשהו מציק (תרתי משמע) אז צריך לפעול, לצעוק וכו' ואף אחד לא יעשה זאת בשבילך או יותר טוב ממך. לגבי קבילה, נדמה לי, שאין לך שום טענה במקרה זה. הדחיה/ביטול הקודמים היו לגופו של זימון, זאת אומרת חד פעמי ולא גורף לתמיד.

למעלה