שלום שאלה דחופה

Pure SilenCe

New member
אשפוז בכפיה יתכן בכל גיל

והוא ייקרה רק אם פסיכיאטר מחוזי ו/או בית משפט ידרוש זאת באחד משני התנאים: 1. אדם מהווה סכנה לעצמו. 2. אדם מהווה סכנה לסביבה. בית משפט יכול לפסוק אשפוז כפוי גם לפי בקשת אפוטרופוס.

.

סכנה לעצמו זה אומר פגיעה עצמית.. נסיון להתאבדות רק? או שזה כולל אדם שלא אוכל ומסכן את הבריאות שלו?

?

מה ההבדל בין לא אוכל ומסכן את הבריאות שלו לבין פגיעה עצמית? כחוששים לחייו של בנאדם, וכשצריך לשמור עליו מעצמו.

אמ..

פגיעה עצמית זה במכוון.. זה מתוכנן.. זה ברגעים שנורא קשה.. זה סכנה של אותו הרגע.. סכנת חיים של אותו הרגע.. יש הבדל.. עצום.. פה זה חולי.. שם זה לא.. וזה בשליטה מוחלטת.. אלו שמתכננים לפחות.. אלו שמגיעים לפגיעה עצמית מתוך כאב של אותו הרגע גם שולטים בזה ובוחרים בזה.. אפילו שהם במצב נפשי גרוע באותו הרגע ונראה שאין להם את היכולת לשפוט או לחשוב.. זאת עדיין בחרה שלהם.. יש הבדל.. לא יודעת

want to fly

New member
המון תודה על הדיון שהתפתח כאן..

ילדה אין צורך להתנצל כנסכנסת לשרשור זה בסדר גמור. אך נותרתי קצת עלומת תשובה...האם המרחק שלי מגיל 18 העומד על חודש וחצי מאפשר לכפות עליי אישפוז????!!! זה נירא לי כל כך תמוהה כי אני מתנגדת וזה לא מטופלת שנחשבת למחלקת-ילדים ששם אני חושבת ממוצע גיל הילדים נע בין 12-16 17 גג... אני עוד חודש וחצי בת 18 ונחשבת לא קטינה גם כעת? הרי מהזה חודש וחצי?? כעת אני כבר ברשות עצמי ואף אחד לא יכול לקחת אותי בגיל הזה כמו גיל 13 14 ....ממתינה למענה

Aisha

New member
../images/Emo41.gifמנסיון של קרוב משפחה../images/Emo41.gif

אישפוז בכפייה זה לא עיניין פשוט בכלל יש המון ביורוקרטיה ותהליכים שצריך לעבור

למעלה