שלום, צחפשץ המלצה

CrazyGirl22

New member
שלום, צחפשץ המלצה

מתחשק לי לקרוא ספר היסטוריה או איזשהו רומן היסטורי על תקופה/מדינה/תרבות מסוימת, אבל שלא יהיה כבד מדי ומשעמם. ממש לא משנה באיזה נושא, באיזה אורך או על איזו תקופה (עדיף כמה שיותר אחורה). יכול להיות על משהו כללי או על משהו מאוד ספציפי. מישהו ממליץ על ברברה טוכמן? תודה לכולם.

CrazyGirl22

New member
קצת על עצמי

1. איזה ספר אתם קוראים עכשיו? לצערי, כרגע שום ספר. 2. איזה ספרים אהובים עליכם במיוחד? ולמה? קדמת עדן של סטיינבק - עלילה מרתקת, תיאור כובש. אידיוט של דןסטוייבסקי - מצחיק, מקומם, מרגש ומותח. אנה קרנינה של טולסטוי - עדין ונוגע ללב. שר הטבעות של טולקין - מעורר את הדמיון. הרבה אחרים. 3. איזה ספרים שנחשבים כקלאסיקות אהבתם? אידיוט, אנה קרנינה, שר הטבעות. 4. ואיזה ספרים שנחשבים כזבלונים אהבתם? אהבה או כסף של האריס. לא זוכרת את השם הפרטי של המחבר/ת. 5. איך אתם בוחרים ספרים? אינטרנט - רשימות, המלצות של חברים טובים. 6. כמה ספרים אתם קוראים במקביל? כמעט תמיד אחד. 7. מה הדמות הספרותית שהכי אהבתם? הגיבור ב"אידיוט", פיטר פן. יש עוד, אבל כרגע לא זוכרת. 8 ואחרון חביב: למטרות סטטיסטיות בלבד - איך הגעתם אל הפורום? האם קראתם בו לפני שהצטרפתם אלינו? גולשת ותיקה בפורומים של תפוז. יצא לי לקרוא בפורום בעבר.

עונה

1) אני קוראת את אשתו של הנוסע בזמן - מאת אודרי ניפנגר. 2) ספרים אהובים- שנת החתול- שרה אנג'ל, הבושם- פטריק זסקינד, אחים- מיכאל בר זוהר, מאה חורפים ושבועת רחל, תצחקו אבל העץ הנדיב של סילברסטון. כולם גרמו לי לחשוב ! פיתחו את הדמיון וסחפו אותי לעולם ! הזדהיתי. 3) קלסיקות- על העיוורון, לוליטה, כשניטשה בכה. 4) רעידות אדמה קטנות- מאוד אהבתי.. לא זוכרת את שם הסופרת אבל היא כתבה גם את "בנעליה". 5) אני בוחרת ספרים על פי אינטואיציה, על פי קריאה של העמוד הראשון, בדרך כלל לא על פי מחברים או הוצאות. גם כריכות מסוגננות שמנסות למשוך את העין אני לא כל כך אוהבת ולא בוחרת ספר על פיהן. 6) אני משתדלת להתמקד בספר אחד- לעיתים אלו שני ספרים. 7) אהבתי את הדמות הראשית ב- הבושם של פטריק זסקינד ואת הגיבור הראשי בספר אחים של מיכאל בר זוהר. 8) אני חובבת ידועה של ספרות וניהלתי מדורים בעיתונים קטנים ומקומיים שהס מלהזכירם תחת שם העט צ'וקה. לפורום הגעתי עקב אהבתי הגדולה לספרים. יצא לי לעיין בעבר אבל חיש מהר הצטרפתי.

CrazyGirl22

New member
תודה, מה דעתכם

על התגובה הנ"ל? יורם עברון הספר מצעד האיוולת נותן לקורא מבט רחב ומענין על התקופות והארועים אותם הסופרת מציגה ומנתחת. עם זאת, קיימת בספר במידה רבה "חוכמה שלאחר מעשה" והדברים מוצגים באופן שיתאימו לתזה המרכזית של המחברת. לכן, מומלץ לקרוא את הספר תוך ביקורתיות ולקחת בחשבון שהדברים מוצגים מנקודת השקפה מאוד מסויימת.

ההמלצה לקרוא בביקורתיות

תקפה במידה רבה לגבי כל ספר המנסה להציג תיאוריה כלשהי. אבל הספר קולח, משכנע ומומלץ.

siv30

New member
ברברה טוכמן מומלצת ביותר

אני קוראת במנות את מצעד האיוולת, אבל עומד על מדפי גם ספרה על המאה ה- 14. ספר מתח מאלף הוא הספר של איאן פירס מקרה ידוע מראש.

רומן היסטורי

קראתי בזמן האחרון 2 ספרים שאהבתי. "בת בולין האחרת" (על עלייתה של אן בולין) "השוטה מחצר המלוכה" (על אליזבת ומרי) שני הספרים של פיליפה גריגורי.

לא רוצה להישמע פלצנית אבל..

רומן היסטורי מרתק שקראתי (לקח לי כמעט חודשים) "מלחמה ושלום". או על פי סיינפלד war what is it good for באמת צריך להתגבר על הפומפוזיות של הספר אבל ברגע שנכנסים אליו הוא פשוט נפלא. גם "הקץ לנשק" הוא סוג של רומן הסטורי...

Mנטה

New member
הנה כמה הצעות (לא של ספרי עיון)

ספר יום הדין של קוני ויליס (על ימי הביניים באנגליה) סהר אביב של בט באו לורד (על כמה תקופות בסין) טאי פאן (הונג קונג, הקמתה) קלאוול שוגון (קלאוול, שוב) על יפן ביוגרפיות גם נחשב ?

למעלה