שלום לכן

שלום לכן../images/Emo140.gif

אני חדשה כאן. אמא למתוקי
בן 11 חודשים, וכעת בהריוני השני אמנם ממש בהתחלה אבל כבר מתחילה לדאוג... (אני בטוחה ששאלתי נשאלה כאן אי אלו פעמים, אך בדפדוף לאחור לא מצאתי לאן לשרשרה, מצטערת מראש שאני פותחת שרשור חדש.) את בני הבכור הנקתי כשבוע ימים. אף על פי שמאד רציתי, היה לי מאד קשה. גם הסביבה לא ממש תמכה (אין לך מספיק חלב...הוא רעב...). אבל גם טכנית היה לי מאד קשה. הפטמות שלי לא ממש בולטות, אולי טיפונת, ואני יודעת שהתינוק צריך לתפוס את כל ההילה, אבל לא הצלחתי. בבי"ח ניסו "לשאוב" לי את הפטמות החוצה (איזה כאבים!!), ובאחד הספרים קראתי שמומלץ "להכין" את הפטמות כבר בהריון. אני מאד רוצה להניק את הילד/ה הבא/ה. האם יש לכן המלצות? האם באמת צריך לאמן את הפטמות? ואם כן - איך? תודה מראש וסליחה על האורך.

רמתא

New member
../images/Emo41.gifניצלוש לעניני הריון נוסף והנקה|*

האם יש כאן דוגמאות חיות למי שגם היתה בהריון וגם הניקה במקביל את העולל הגדול יותר (במעט)? מתה להכנס להריון אבל לא רוצה לגמול את הקטנה בת 3 חודשים פלוס...

יש כאן לא מעט דוגמאות ../images/Emo13.gif

אישית, הייתי מחכה עוד קצת עד להריון הבא - גם כדי לתת לגוף להתאושש וגם כדי לתת לקטנה שלך הנקה מלאה לגמרי עוד כמה חודשים (בהריון לפעמים החלב מתמעט ואף נגמר, אם כי לא תמיד).

tovim

New member
אני דוגמא חיה

כמו עוד שלל נשים מהפורום הזה.הריתי את השלישית כשהשניה היתה בת 11 חודשים. עם זאת, מצטרפת לאמא יעל בהמלצה להמתין מעט...אצלי מיד עם הכניסה להריון התמעט החלב מאד וזה פחות בעייתי לילד בן כמעט שנה ויותר בעייתי לתינוקת בת 3 חודשים.

לא, בהחלט לא צריך להכין את הפטמות!

זה אפילו יכול רק להזיק (באיזה ספר זה כתוב?) גם לא צריך לשאוב את הפטמות החוצה, ואפשר להיניק עם פטמות לא מאוד בולטות. אני ממליצה לך לקרוא את החוברת שהכנו כאן, זו הכנה טובה לקראת ההנקה
(וגם לקרוא הרבה חומר על הנקה, ולהסתובב אצלנו וללמוד).

כרמית מ.

New member
בעקרון

אין צורך בהכנת הפטמות, וגם הפטמה לא ממש צריכה לבלוט (היא גם גדלה בהנקה) כי התינוק תופס את ההילה ולא את הפטמה. יחד עם זאת, אולי כדאי לפנות (כן, אפשר כבר עכשיו) למדריכת הנקה או יועצת, כדי שתראה את המצב האישי שלך, ותראה אם יש צורך בהתייחסות מיוחדת - אולי תציע לך תנוחות מיוחדות, או "טריקים" כלשהם, או תרגיע שאין בכלל שום בעיה (בבי"ח יש הרבה "אבחונים" מעניינים בנוגע להנקה). בנוסף, הייתי מקדישה את הזמן ללימוד. גם על הלידה (טוב, זה הג'וק הפרטי שלי) וגם על ההנקה. כי הידע יאפשר לך לעמוד מול כל האמירות המחלישות, עם עובדות. גם כאן (בעמידה מול המלעיזים), קשר עם מדריכה או יועצת הנקה יכול מאד לסייע, כי יש הרבה דברים שלא כתובים בספרים (כי הספרים מתייחסים לכלל, ולא אלייך ואל התינוק האישי שלך). וכמובן, גם הפורום הזה. את חוברת "עלמה" את מכירה? שיהיה במזל ובהצלחה!

Lady of Russell

New member
ממליצה מאוד על החוברת

אני הדפסתי אותה. ולקחתי אותה איתי לבית החולים (בתוך תיק הלידה).

תודה לכן.

אני אעיין בחוברת בזמני הפנוי. דוקא על הבעיה שלי לא מצאתי שם משהו... יש מישהי עם אותה בעיה שהניקה ויכולה לתת עצות מנסיונה? אשמח לתגובות נוספות.

tonti

New member
אנונימית יקרה,

באמת אין הרבה התייחסות לפטמות שקועות/שטוחות. קראי כאן. חשוב לדעתי שתפגשי עם יועצת כבר עכשיו כדי תוכלי להתכונן אם צריך. בכלל לא בטוח שצריך. ייתכן שרק נראה שהפטמות שלך לא מספיק בולטות. אם את צריכה משהו או פרטים על יועצת, תשאלי כאן או שלחי לי מסר.

tonti

New member
../images/Emo163.gif

הכאן השני התכוון לכאן-פורום הנקה בתפוז. אבל תשאלי איפה שבא לך.

miss1s

New member
אצלי הבעייה היתה פטמה שטוחה

אבל לא טיפלתי בה בדרך הנכונה (מזל שזה הצליח בכל מקרה) בכל מקרה צריך לשאוב טיפה את להחזיק את השד בזמן ההנקה, עם הזמן (כחודש) בזכות היניקה הפטמות בולטות החוצה ונשארות כך, אצלי המצב היום זה פטמות טיפה בולטות (לא קרוב למה שראיתי אצל אחרות) אבל שחר הסתדרה איתן מצויין. מה שאני עשיתי - שמתי פטמות סילקון (עצה של אחות בבי"ח - אחת העצות הגרועות ביותר שקיבלתי) והיה לי קשה אבל אחרי תקופה מסויימת (ששחר הייתה בת 3 ח') היא פשוט שלפה את הפטמת סילקון (בעצבים!) וינקה ישירות בלי בעיות ובהרבה פחות זמן.

הכי טוב,

להזמין יועצת הנקה שתעזור ותכוון. הוא לא צריך לתפוס את כל ההילה אלא רק חלק ממנה. גם לי יש פטמות שטוחות ולא נתקלתי בבעיה בשתי הנקות ארוכות. אין צורך לאמן פטמות,אם הן נפצעות זה סימן לתפיסה לא נכונה של התינוק את השד. יש כל מני מדדים לבדוק אם התינוק יונק היטב ולא מתייבש. בהצלחה.

למעלה